Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, dałem sie przekonać, odpuszczam sobie sondę.

No to teraz pytanie związane z tymi całymi uchwałami antysmogowymi, zastanawia mnie czy nie będę musiał za parę lat mojego

kociołka (Viadrus u-22) wymienić na inny 5 klasowy, chociaż sam palnik jest 5 klasy to kocioł juz nie, więc cały zestaw juz chyba nie spełnia wymagań tej uchwały sejmiku śląskiego?

Więc pytania jaki kocioł 5 klasy byście zaproponowali do mojego palnika 26kW KIPI? CHodzi mi o sam kocioł, czy w ogóle jest taka możliwość takiego zakupu bez żadnych sterowników - bo przecież wszystko mam.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygu72 ja co prawda dopiero zaczynam palenie pelletem. Poprzednio spalałem na dobę ok 10 kg węgla. Paliłem popołudniu rano grzejniki były jeszcze ciepłe w dzień dogrzewałem klimatyzatorem albo nie. Teraz palnik na dobę spala ok 15 kg ale trochę straciłem na początku jak regulowałem, zresztą teraz też się bawię :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniaj dopóki jesteś zadowolony ze spalania pelletu, który masz. Te ustawienia są pod mój pellet i palnik, chciałem tylko pokazać wszystkim, którzy próbują zmieniać parametry, że też można i te, w sumie ze sukcesem. Teraz palę troche gorszym pelletem, ale jaki miałem lepszy to nic nie zmienałem w ustawieniach fabrycznych. Musiałem to robić jak zmieniłem dostawcę i trochę kombinowałem  najpierw z nadmuchem potem z dawkami paliwa aż doszedłem do obrotów palnika

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak jestem zadowolony po tygodni palenia w popiele czy racze pyle dosłownie kilka kropek jak główka od szpilki ,generalnie powiem że ten palnik u mnie to  *** sprawa bo juz widze że kosztowo to samo albo blisko tego co szło na węgiel i drzewo.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów. Od miesiąca jestem posiadaczem kotła KSGW ZGODA 8kW. Jak wiadomo jest to typowy DS węglowy. Posiadam komin z cegły 14x27 5 metrów i jak sie okazało jest za słaby cug aby sie dobrze paliło. Wiec zamontowałem dmuchawe w drzwiczki popielnika pod ruszta żeliwne. Ograniczyłem rowniez wydajność dmuchawy do minimum na ile mi pozwalał sterownik. Teraz węgiel sie pali dobrze. Jest tylko problem, smrod z komory zasypowej w ktorej na ściankach jest mnóstwo smoły jest bardzo uciążliwy. Czy da sie w moim kotle zamontować palnik kipi 5-16kW? Wymiary palnika, jego średnica zmieściła by mi sie w drzwiczki górne zasypowe lub dolne popielnikowe. Ruszta żeliwne moge sobie zdemontować. W którym miejscu najlepiej zamontować palnik?

post-44332-0-83590500-1509990568_thumb.jpg

Edytowane przez stefansky5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drzwiczkach zasypowych, zyskasz większy wymiennik i pewnie będzie tak jak u mnie spaliny ok 120 stopni przy mocy maksymalnej :) Tylko wydaje mi się że że trzeba tak zamontować żeby palnik był poziomo.

Edytowane przez Darek21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Panowi palnika jeszcze nie mam i dopiero czytam o nim , czy ktoś palił w kipi pelletem z słonecznika czy jeszcze jakimś gorszym pelletem ? ceny zachęcające a palnik podobno ma to spalać tak go reklamują , ciekaw jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeśli ktoś miałby ochotę rozszerzyć swoje możliwości obsługi kotłowni poprzez sterowanie za pośrednictwem internetu to mam nowego ecoNeta 300 Plum dla palników KIPI. :)

Sztuka nówka. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem wcześniej mam viadrusa u22. o ile jest to długowieczny kocioł to jego sprawność pozostawia wiele do życzenia. Już paląc węglem kombinuję aby trochę poprawić fabrykę. nurtuje mnie więc czy warto inwestować w palnik do tego kotła. Wiadomo że konstrukcja w całości skonstruowana pod pelet będzie dużo wydajniejsza. pozytywem natomiast na pewno jest to, że dostawiając palnik cała instalacja może zostać nieruszana. Ten sezon na pewno dojadę na węglu - już go mam i trzeba spalić. Będę czytał Wasze spostrzeżenia i uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygu72  jutro zajadę do kolegi który zainstalował dwa palniki KIPI 5-26 KW w kotły Klimosza żeliwne po ekogroszku w których palił 10 lat jeden w domu drugi który grzeje warsztat sklep i mieszkanie rodziców , pokaże Ci zdjęcia z tej operacji. Poleciłem mu też czujniki temp. spalin nie wychodzą ponad 100 st. Jest bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek0407, próbowałem nieco modyfikować ustawienie idąc Twoim tropem - nic z tego. No ja po prosu nie ogarniam, lub ten mój pellet jest gówn* wart. Może gdzieś w Bieszczady się wybierasz w niedługim czasie? Na kieliszeczek czegoś mocniejszego bym zaprosił i byśmy podumali co robię źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arekgr

Tom pali pełną, stałą mocą grzejąc bufor. Kro bufora nie ma, temu palnik moduluje, jednocześnie zmieniając płomień. Dlatego trudno to porównać i trudno ustawić...

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek0407, próbowałem nieco modyfikować ustawienie idąc Twoim tropem - nic z tego. No ja po prosu nie ogarniam, lub ten mój pellet jest gówn* wart. Może gdzieś w Bieszczady się wybierasz w niedługim czasie? Na kieliszeczek czegoś mocniejszego bym zaprosił i byśmy podumali co robię źle :)

Dzięki za zaproszenie, ale troche daleko. Ale w czym problem?

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arekgr

Tom pali pełną, stałą mocą grzejąc bufor. Kro bufora nie ma, temu palnik moduluje, jednocześnie zmieniając płomień. Dlatego trudno to porównać i trudno ustawić...

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Troche w tym jest racji. Ja nie mam modulacji  mocy cały czas jadę na pełnej mocy i może dlatego przy tych ustawieniach jest już ok

c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nieszczęsny % płomienia, no i ogólnie brak mocy - histereza 3* i 1* no i dooopa, jak zaczyna spadać moc kotła, to nie potrafi dogrzać, zadana 73*, przy 70* się zatrzymuje i spada nawet do 66*. Chyba to ścierwo z zasobnika wywalę i zobaczę z innym paliwem.

 

Mam wrażenie, że w moim przypadku wartość % płomienia nijak nie przekłada się na moc kotła/palnika - jeżeli chwilowo zbliżam się do >90% to patrząc na "kształt" płomienia wydaje mi się, że jest słabo, jakoś tak marnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygu72 z tą sprawnością viadrusa wcale nie jest tak źle. Jak w tamtym roku robiłem pomiary (obliczenia ) to  sprawność wychodziła mi ponad 80% a nawet dochodziła do 90 w zależności na jakim pellecie robiłem próby. Jakbym miał wymieniać  kocioł to tylko z powodu samego czyszczenia kotła, bo w sumie kocioł nie do zdarcia. Po tygodniu palenia pelletem komora kotła wyglądała jak nowy kocioł prosto z salonu. Cała sadza, smoła została z niego wypalona, temperatura spali dochodzi z góra do 90 stC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arekgr naprawdę potrzeba grzać do 73 stopni?  Może podnieś moc pośrednią do 10 KW a minimalną np do 8 KW, Powietrze ustaw aby momencie podania nowej dawki płomień był 100%. Jak możesz to podejrzyj jak wygląda płomień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym dobrze chyba jest jak się zmienia po jednym  parametrze, i obserwuje co się dzieje, potem ewentualnie można zmieniać następne ustawienia. Jak tak robiłem no i analizowałem wykresy poszczególnych parametrów jaki wpływ miały zmiany, które dokonywałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak wygląda płomień sprawdzam lusterkiem przez drzwiczki popielnika ;) widać doskonale jak się zmienia gdy reguluję nadmuch. 100% płomienia wcale nie znaczy że jest doskonałe spalanie. Jak dam dużo powietrza to pokazuje cały czas 100%  tylko cały płomień cofa się do rury.

Edytowane przez Darek21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.