Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Vtc


palacz66

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęgło to nic innego jak kawał rury czy profila z  króćcami 1" do podłączenia po obu stronach i 1/2" u góry i na dole do odpowietrzenia i spustu. Jak masz takiego człowieka to niech robi będzie taniej. Ocieplisz też samemu wełną czy pianką i wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie 

Są 2 przykłady jak sprzęgło zrobić, choć wg mnie powinny być większe rozmiary na długość , ja proponowałbym około 50-55cm między zasilaniem a powrotem, przesunięcie tak też jest podane.

Kilka razy zlecałem sprzęgło z profila kwadratowego 100mm i całkiem fajnie działało, profil 80 lub nawet 60 jest też ok,

a w hurtowniach są gotowe  mufy do wspawania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie sprzęgła z nierdzewki (asi 304) zero problemu. 

Chce zrobić te tylko pytanie jaka minimum powinna być średnica rury na te sprzęgło do 70kw @sambor

Czy muszą być zachowane wymiary czyli 125mm?

Jakby była mniejsza średnica np 100mm lub 70mm czy taka średnica za mała? Jak mniejsza średnica trzeba zmniejszyć długość i czy przyłącza wystarcza 1 cal?

 

IMG_20200121_211448.jpg

Czy wystarczy do 40kw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kocioł 23KW czyli fi 70mm wystarczyłaby (bo taka mam i mufy calowe również) a rozstaw i długości wziąć z 40 czy 70 Twoim zdaniem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro narysuje włącznie z wymiarami jak zorientuje się jakie mam fi rury. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor Tak było by ok? Czy również zrobić przesunięcie między powrotem z instalacji a powrotem kotła?

 

Screenshot_20200122_100249.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor czyli tak po zmianie może być czy 5 cm uskoku za mało?

 

Screenshot_20200122_101747.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@palacz66 widzę, że nie usiedzisz spokojnie :) Za tydzień będzie "jubileusz" 3-lecia jak zacząłeś ten wątek. Ale to dobrze, jak masz czas i chęci to działaj. Najlepiej się nauczyć na własnym przykładzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7,5 cm przesunięcie miedzy powrotem kotła a powrotem z instalacji a w zasilaniu te 5 cm wystarczy czy ta sama zasada?

Czy miejsca dla termometrów robić za sprzęgłem na zasilaniu i powrocie czy w samym sprzęgle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor o ile mogę skrócić wysokość minimalna przy takich rozstawach przyłączy sprzęgła i pozostaniu przy takiej srednicy a żeby prawidłowo działało? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość (wysokość) całkowitą sprzęgła skrócić i odległości między króćcami też by się zmniejszyły wyglądało by tak:

 

Screenshot_20200123_131240.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor ostatecznie tak wyjdzie sprzęgło ewentualnie czy przesunąć rozmieszczenie króćców do sprzęgła?

 

 

Screenshot_20200124_081902.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor i rzuć okiem na schemat.

Oczywiscie pompa na CWU i pompa za atv ale przed powrotem z CWU.  Czy zasilanie ATV to w dobrym miejscu czy trzeba przenieść przy sprzęgle?

IMG_20200124_083853.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.