Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Vtc


palacz66

Rekomendowane odpowiedzi

To jest kurde problem bo nie ma opcji podnieść wyżej. A po tych baypasach i zaślepieniu korkami rurek nie powinienem wstawić odpowietrzników? 

Pompa na jedynce jest. 

@sambor w jaki sposób najlepiej sprawdzić pompę, że jest sprawna w 100%? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wstawić odpowietrzniki ale ręczne ,

Taką pompę to ciężko sprawdzić - ona albo pompuje albo nie np ciśnienia podnoszenia ani wydatku normalnie nie sprawdzisz, trzeba ją na stanowisko badawcze wstawić.

Jedynie co można zrobić to sprawdzenie silnika - rezystancja izolacji, prąd podczas pracy ew pojemność kondensatora rozruchowego.

Oraz wizualnie stan łożysk i samego wirnika pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko raczej jakby się miało zapowietrzac to dół nie góra prawda? 

Zastanawia mnie dzialenie tej pompy wirnik chodzi jak odkręci się śrubę czyli pracuje po zmianie biegu również słychać, że przyśpiesza tylko czy pcha jak trzeba nie wiadomo. 

Mam 25/40 jeszcze jedna ale na CO troche za słaba? Chyba, że na podłogę wystarczy 25/40?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, palacz66 napisał:

w jaki sposób najlepiej sprawdzić pompę, że jest sprawna w 100%

W domu to mozesz wstawic dwa manometry przed i za pompa oraz wodomierz/cieplomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sambor napisał:

a manometry nic nie dadzą

W instalacjach przemyslowych sa i dzialaja. Ale tam i pompy inne. Mowisz ze w domowych nic nie dadza/pokaza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor 40m2 podłogi mam w 4 pętlach czy pompa 25/40 wystarczyła by? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2020 o 08:50, palacz66 napisał:

To jest kurde problem bo nie ma opcji podnieść wyżej. A po tych baypasach i zaślepieniu korkami rurek nie powinienem wstawić odpowietrzników? 

Pompa na jedynce jest. 

Mówiłem że z pompą na powrocie to jeszcze będą problemy ,kiedyś preferowałem na powrocie  , ale to jak miejsce jest na strychu na zbiornik . Daj pompe na zasilanie CO bo i tak podłoga i CWU masz na zasilaniu , i po kłopocie , skoro górne grzejniki cokolwiek grzeją to pompa daje rade i pracuje tylko zbiornik wyrównawczy jest pusty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za ale nie za bardzo wiem jakie, gdzie i jak je teraz wpiąć bez dużych przeróbek pewnie by się nie dało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło min 40 kW lub większe. Pompę na grzejniki z tego co pamiętam to w zapasie masz jakąś a przeróbka w obrębie kotła tylko.

oczywiście zz w odpowiednich miejscach

 

post-56498-0-48337900-1485898073.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś takiego by wystarczylo:

https://allegro.pl/oferta/sprzeglo-hydrauliczne-40kw-ocieplone-dn-25-elterm-8336800403

Teraz tego nie zrobię ale w wakacje bardzo możliwe. Tylko nie wiem czy wyrobię się z miejscem bo tu gdzie narywowales jest też wyczystka i musi być do niej dostęp a i pompa zawory musi się to wszystko zmieścić więc raczej będzie musiala być duża demolka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wybrałeś może być. Tu masz większej mocy Afriso w tej samej cenie i lepiej"uzbrojone"

https://allegro.pl/oferta/ocieplone-sprzeglo-hydrauliczne-afriso-blh-70-kw-8221091156?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Fizycznie sprzęgło nie musi być tam gdzie naniosłem- zamontujesz tam gdzie będzie Ci wygodnie i najoszczędniej z materiałem i pracą. Z boku, u góry bez znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i sprzęgło ?  to i tak  kolejna pompa do dołożenia , a znowu troche brudu i ATV znowu się zawiesi , to sam osobiście poszedł bym w pompe kotłową kształtki na wyjściu z kotła jak i powrocie takie jak masz na kotle i wszystkie pompy na zasilaniu bez problemów z podbieraniem sobie wody

pompy na zasilaniu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@samborNarazie chodzi jak trzeba jedyna rzecz jaka bym zmienił to tylko żebym mógł pompę od podłogi podłączyć na stałe. Nic nie będę zmieniał jedynie jeszcze te całe sprzęgło mnie interesuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@palacz66, myślę, że gdybyś od początku zdecydował się na sprzęgło, nie byłoby tego tasiemca z milionem pomysłów na przeróbki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sambor napisał:

Fajnych masz teraz "doradców

@sambor Piszesz w liczbie mnogiej więc czuję się wywołany do tablicy bo to ja byłem jednym z ostatnich doradców. Masz coś przeciwko przeróbce z postu #513? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń bardziej ten temat jak możesz bo mam szwagra spawacza który spawa mig tig w oslonie np kwasowke to by mi ogarnął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.