Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

Do aplikacji potrzebny jest konwerter RS 485, a Ty masz to połączone przez RS 232.

Poczytaj temat od początku, to się zorientujesz w czym rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że nie wykorzystam tego Timelowskiego konwertera do tego żeby aplikacja poprawnie działała. Pytam ponieważ nie chciałbym tracić czasu na czytanie całego wątku. Jeżeli jest inaczej, to jak najbardziej zabiorę się za lekturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że nie wykorzystam tego Timelowskiego konwertera do tego żeby aplikacja poprawnie działała. Pytam ponieważ nie chciałbym tracić czasu na czytanie całego wątku. Jeżeli jest inaczej, to jak najbardziej zabiorę się za lekturę.

Do aplikacji Wojtka nie wykorzystasz konwertera Timel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci się nie podoba w aplikacji Timela, że z niej nie korzystasz?

PS

Dla mnie to kuriozalne, że płacisz za produkty i usługi Timela i z tego nie korzystasz :huh:

Jest koszmarnie nieczytelna, zainstaluj przez emulator na Macu to zrozumiesz i nie będzie już takie kuriozalne.Liczę ze ta na iOS będzie już ok. A na razie widząc tą Wojtka sądziłem ze można w oczekiwaniu jà wykorzystać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież można sobie zainstalować na telefonie i podłączyć do konta DEMO, działa wszystko oprócz zapisu zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Już od 3 miesięcy mam zainstalowany ster SKZP-02 z modułem internetowym po RS-232 oryginał od Pana Tomka.

To co zauważyłem to super projekt który można by udoskonalić, np.

podczas przekroczenia temperatury spalin należałoby rozważyć możliwość dodatkowych nastaw obniżenia modulacji do poziomu pomiędzy (minimalny a średni regulowany co do bezwładności kotła (przerwę w podawaniu paliwa) , a w tym samym czasie by dmuchawka nie zmniejszała prędkości i utrzymała aktualną moc na palenisku do dopalenia się nadmiaru paliwa a po histerezie np 10*C temperatury spalin ponowny powrót do czynnej modulacji i dawkowania paliwa.

To jedna z kilku zauważonych kwestii, -ograniczyłaby zrzucanie niedopalonego opału nad którym zapanowałem w inny sposób lecz temat wraca z zmianami temperatury zewnętrnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez względu na zmiany temperatury zewnętrznej, jeśli proces spalania będzie się odbywał prawidłowo, czyli w skrócie, jeśli dobierzesz odpowiedni stosunek napowietrzania do nawęglania palnika, to żadnego niedopalonego opału z palnika zrzucał Ci nie będzie.

Poza tym, to nie ten temat na składanie takich propozycji.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat może nie tu powinien być to prawda.

Co do doboru powietrza i paliwa to generuje straty kominowe niekoniecznie chciane.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy, jaki konwerter jest potrzebny do tego żeby móc logować się do Waszej strony? W zeszłym roku podłączyłem usr wifi 232 działało z apk na android ale tylko po wifi bo nie mam stałego ip

Pytanie czy ten mój konwerter mogę wykorzystać do tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

A do aplikacji, żeby łączyć się z zewnątrz, nie potrzebujesz stałego IP, może być zmienne, ale musi być publiczny IP.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na zbyciu konwerter RS 485 działający z Aplikacją kolegi Wojszym2244

USR-TCP 232-304 z zasilaczem.

Bardzo stabilnie trzyma połączenie, a obsługa kotła poprzez aplikację jest bezproblemowa.

Jeśli ktoś zainteresowany, kontakt na PW proszę.

 

post-70418-0-14459000-1519647770_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby działa, ale odczyt mam z 10.30 a mamy 21.40? Nie jednak nie działa, podczas logowania pokazuje brak devid w bazie. Mam wrażenie że o tej 10.30 udało mi się przekazać jakieś dane przez przypadek.

Edytowane przez Karoll76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.