Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Nie Osiąga Temperatury Na Owsie


KBkalwi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. A więc mam. Kociołek Malkot 25kw z podajnikiem ślimakowym. I jest problem. Mam sterownik Timel RM82. Ustawiłem kaloryczność paliwa tj owsa na 19MJ. Nadmuch do 30% l. Teraz z używaniem góry ok 220mkw na ścianach styropian min 12cm. Minimum bo dom jest stary i równano ściany. Dach 25cm wełny. Okna nowe pcv.i tu jest problem piec dmucha w okolicach 40st włączając i wyłączając pompy CO. Piec nie osiąga zadanej temperatury 50st.

Co mam zrobić gdyż gaśnie godzinę po rozpaleniu....????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już piec z podajnikiem ślimakowym Malkot ze srerownikiem RM82. Ustawiłem moc paliwa. Moc owsa 19MJ, wentylator do 30% przesłona zamknięta w 2/3. W piecu gaśnie! Tak jakby wypchało cały żat. Dodatkowo piec nie chce osiągnąc zadanej temperatury . Włączając i wyłączając pompy co. Co mam zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypycha żar to zwiększ przerwy między podawaniem paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przerwe zwiekszylem tzn podniosłem na sterowniku kaloryczność do 19.2 MJ i gaśnięcie ustąpiło ale nad do temp 50st z włączonymi pompami piec dochodzi w 5 godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem niedochodzenia do zadanej temp jest nadal lecz chyba dla próby zminie opał i kupię pare worków eko. Powiedzcie koledzy czy jest coś istotnego w tym temacie ba co musze zwrócić uwagę? Powiedzcie jak ustawić dmuchawę aby nie było spieków i kało popiołu? Mam sterownik RM82 wpisuje kaloryczność opału lecz dmuchawie muszę dać zakres pracy w procentach. I tu rodzi się pytanie ile? Z góry dziękuję za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do optymalnych wyników musisz dojść sam. Ja już 3 zimę będe uczył sie swojego kotła ;-)

A na początek lektura forum. Dużo informacji znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to efekt nieosiągania temperatury za mną, gdyż ekogroszek dajespokojnie radę. Jednakże obecnie piec pracuje ze średnią mocą 6-7 kW. Spalanie wg.sterownika to 21kg....uważam,że za dużo i to znacznie. Już nie długo dojdzie 120mkw i obawiam sie jak będzie ze spalaniem.

Obecnie ogrzewam parter 130mkw, dom star/, docieplony styro min 12cm ( ściany zew były krzywe więc są miejsca gdzie styro ma gr 25cm). Okna nowe PCV, dach docieplony wełną 25 cm. W całym domu jest ok 50mkw podłogówi.

Nie mam zaworu 3d i 4d i po nastawieniu 45 na piecu jest za ciepło w domu.

Sterownik RM82 Timel PID działający w trybie auto, powietrze 40%. Co mam zrobić aby zmniejszyć ilość spalonego groszku??

Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co ustawisz na piecu to idzie ci po całości na instalacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie taka sprawa. Po ustawieniach z serwisem na lini telefonicznej. Pale owies ale spala 40kg i tu zaczyna sie problem. Piec grzeje osiąga zadane 50 przeciąga do 54 i stoi ok 50 min potem zaczyna pracowac a temp spada do 41...moc z 0kW przechodzi w 25kW.

Nadmuch 22% piec ustawiony na auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to kocioł jest za duży do potrzeb grzewczych domu. Po drugie konstrukcja nie jest przy stosowna do spalania samej biomasy.

Proponuje dokupić jakiegoś groszku i mieszać, jak możesz to spróbuj z ustawieniami ręcznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie. Piec ma włączony czas 10 min przekroczenia zadanej temp. Dobija 5.5st wiecej. Po 30min spada o 1.5 st.jednakze nadal ma 3 st wiecej niz zadana. Pomimo iz czas czczuwania jest na 60min zaczyna po 30 pracowac czyli dmuchac a tem. Spada. I wraca w tryb praca. Co zmienic aby przedmuch trwal zadane 10s a nie zeby wciaz dmuchal mimo zadanej temp przekroczonej????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz ustawioną moc kotła w sterowniku? Pracuje dwustanowo zamiast modulowac mocą.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale dla komfortu Twojego i bezpieczeństwa kotła musisz zainwestować w instalacje tak żeby podnieść temp na kotle( to i spaliny trochę pójdą do góry).

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc kotła na sterowniku 25 ale jest problem z tym pseudopotrzymaniem bo uważam że dmuchawa nie powinna sie załączac po tych 30mun. A z tego co widze jakby dmuchawa stała to piec wytrzymałby 1.51.5spokojnie. Aha praca automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jest praca automatu. Stara się utrzymać temperaturę zadaną i dlatego się szybciej załącza żeby przeciwdziałać bezwładności układu. Niestety przy tych ustawieniach sobie nie radzi. Jeśli chcesz żeby pracował dwustanowo z długimi postojami przelacz go na tryb interwałowy i dostosuj parametry.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale takie sugerowanie to jak losowanie Lotto. Mamy różne kotły, dmuchawy, palniki, opal więc mija się to z celem. Zresztą ja palę na Automacie bo mi odpowiada praca ciągła.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli już tak bardzo chcesz jechać interwalem spróbuj 5s podanie 40s postoj. Wiatr musisz dobrać już sam. Powinno być w miarę ok. Najwyżej się skoryguje potem stosunek.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.