Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Nie Osiąga Temperatury Na Owsie


KBkalwi

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak ustawiłem 11s podawanie i 49s przerwa. Spalanie na auto 29 na interwale 47...znaczaca różnica. A popiołu po nocy całe palenisko. Wracam do spalania w auto!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada też jest taka żeby cykl podawania i przestaje zamykał się w 1min czyli " 7sek pod i 53sek przerwy" oczywiście wiatr trzeba dobrać samemu do opału i wielu innych czynników

Bajka nie zasada.

To 3/23 będzie już błędny?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak ustawiłem 11s podawanie i 49s przerwa. Spalanie na auto 29 na interwale 47...znaczaca różnica. A popiołu po nocy całe palenisko. Wracam do spalania w auto!!!

Taka różnica raczej wynika z błędów w ustawieniach, ale automat jest oszczedniejszy. Musisz go Tylko ustawić bo teraz to pracuje dwustanowo zamiast prowadzić kocioł ciągle bez odstawiania się

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przy obecnych ustawieniach (kaloryczność, powietrze, itp) spala prawidłowo tzn dopala i nie spieka. Załóż mu kaganiec na mocy. Ogranicz mu modulacje max do 50%. Min 5%. Czas pracy po przekroczeniu temp zadanej 40minut. Zobaczymy co będzie czynił. Zerknij na wątek SKZP pokazane są tam przykłady jak potrafi poprowadzić kocioł.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawiłem ale ze względu, iż uważam że wiatru jest za dużo zmniejszyłem dmuchawę do 17%. Ale proszę wyjaśnij mam ustawieniami dążyć aby dmuchawa chodziła non stop nawet na 7%? Bo troszkę nie rozumniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tutaj jest nie HALO że to spalanie potrafi tak skoczyć do góry. Wiatr regulujesz dla min i max i dla tych dwóch wartości powinien być odpowiedni. Tak żeby na nich dobrze był spalony opal. To co pomiędzy sterownik dobierze sobie sam.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w sterowniku powyżej 30% nawiewu nie słyszę już różnicy w pracy dmuchawy. Mam teraz 5% przytkane do oporu bo mniej się nie da. Więc skup się na tym co widzisz a nie na teorii serwisanta :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wprowadziłem zmiany rano dam efekty.

Modulacja 5- 100%

Przekr temp zadanej 15min

Powietrze 2- 17%( przeslona zamknieta)

Przerwa 60min

Przedmuch 15s z moca 21%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Pali się fajnie ale jest mbóstwo popiołu. I spalanie mimo, iż 29.8 mniej niż na interwale ale.... Właśnie. Obecnie grzejąg 3 grzejnikki płytowe z 19 i ok 40mkw podłogi z 60mkw. To jak będzie wyglądać spalanie jak je włącze? Co mogę zrobić??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest twój pierwszy sezon grzewczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj się porządnie budynkowi wygrzać a spalanie na pewno spadnie. Tak jak pisałem wcześniej twój kocioł nie jest przystosowany do "ekonomicznego" spalania takiego paliwa. Rozwiązaniem było by dokupienie ekogrochu i mieszanie 50:50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o jakiś przystawkach do spalania owsa za małe pieniądze. ..jest coś takiego. Jak puec był montowany to powiedziano mi, ze deflektor 10cm nad palnikiem jest za wysoko. Czy to ma wpływ na jakość spalania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbujesz kolego z G....a bicz ukręcić. Jak chciałeś palić biomasą to trzeba było kupić kocioł do tego przystosowany.

Już wcześniej dostałeś ode mnie skuteczne rozwiązanie Twojego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.