Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura Spalin


nieudacznik13

Rekomendowane odpowiedzi

Pomiar temp termometrem przylgowym jest mocno niedokładny. Różnica między temp spalin w środku czopucha a temp blachy obudowy to nawet 100*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego świadomy i tak zawsze sobie w myślach dodaję kilkadziesiąt stopni więcej żeby kominowi było milej gdyż idzie przez nieogrzewane poddasze :-) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Na ,, suchość '' komina , czopucha  głównie ma wpływ to że się pali suchy opał ja moge ustawiś temp spalin nawet 50C bo tak miewałem powrót mam ok 25 C nawet 20C  i żadnej wilgoci w spalinach nigdy nie miałem i nie mam , Zadnych cudaków 3,4 drogowych i innych dupereli, pale najgorszym miałem czym kolwiek i żadnego dymu smoły czy wilgoci albo wody w kominie.

Jedna podstawowa zasada kupuje miał w lipcu sierpniu w upały i się suszy do zimy na mąkę , pieprz.Pale z nzdmiarem tlenu ...

Sam napisałeś: Palę z nadmiarem tlenu (czy jakoś tak). Inaczej mówiąc, masz spaliny rozcieńczone powietrzem.  Temperatura punktu rosy w takich spalinach spada i można bezkarnie puszczać stosunkowo zimne spaliny w komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest jak mówisz dlatego palę z nadmiarem tlenu + bardzo wielki deflektor własnej produkcji wszystko się dopala i spada do popielnika + totalnie suchy opał - miał temp powrotu 20C żadnych 3 drogowców i innych takich tam

Deflektor fi ok 35cm i 10 cm gruby z żarobetonu chodzi ze 4 lata zero zużycia

Nic nie ma prawa się dziać a i zużycie też na poziomie

A różnica może być nawet 200Ci więcej Zanim zamontowałem termometr też myślałem że mniej i się bardzo zdziwiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oman7 trochę za nisko wilgoć w kominie Ci się może osadzić, nie przeginamy w jedną albo drugą stronę.

Woda musi wyparować najlepiej podczas gotowania ;)

Może gdzieś woda się kondensuje w kominie ale nie przejmuje się tym w zeszłym roku wstawiłem wkłady ceramiczne plus ocieplenie wełną mineralną tychże wkładów.

Gdyby woda się zbierała to na wyczystce były by jakieś ślady że woda się kondensuje i spływa do dołu a takiego czegoś nie zauważyłem.

Wkleiłem wykres w paint.

wykres.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.