Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura spalin i montaż termometru


bomba1982

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam tak samo zamontowany, końcówka sięga do geometrycznego środka czopucha.

Temperatura na termometrze ~130 do 150C , przy czym jak dojdzie do 150C to znak że trzeba piec czyścić.... 😄

Na powierzchni temperatura niższa bo można swobodnie rękę położyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czystym piecu temperatura spalin jest około 130*C i to jest OK, tak jest wyregulowane i oznacza że nie jest zbyt dużo ciepła wydmuchiwane do komina.

 Po kilku dniach ścianki pokrywają się coraz grubszą warstewką sadzy która pogarsza odbieranie ciepła ze spalin.  Temperatura spalin w czopuchu rośnie i to jest sygnał do wyczyszczenia pieca.

Ja przyjąłem że robię to przy 150*C .  Jasno wytłumaczyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw tak żeby wychwycić punkt w którym dobrze spala ale nie ucieka ciepło w komin

 

Hmm... Z doświadczenia wiem że drewno lepiej się spala i efektywniej  przy naturalnym ciągu kominowym.

Nie mam już tego pieca ale najlepiej dla drewna czy węgla było zawsze przy paleniu z miarkownikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal dmuchawę, zrób miarkownik (termometr masz w kotle, a czujnik przyklej i zaizoluj na wyjściu w kotła) i regulator ciągu kominowego to najlepsze przy ekonomicznym paleniu drewnem.

Może być jeszcze jedno - może po prostu masz krótki wymiennik i po prostu ucieka ci ciepło w komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.