Skocz do zawartości
IGNOROWANY

temperatura spalin w czopuchu


kaczy

Rekomendowane odpowiedzi

siemka Panowie:)

 

Mój ostatni post bez odzewu a szkoda:( no ale cóż mówi się trudno

Zaopatrzyłem się dzisiaj w termometr do pomiaru spalin w czopuchu wink.png

Czy orientuje się ktoś jaka powinna być optymalna temperatura spalin w czopuchu???

Nadmieniam,że palę tylko węglem. Kociołek to warmet sds ceramik z bezstopniową regulacją dmuchawy - sterownik starego typu - czy rzeczywiście klapka w dolnych drzwiczkach powinna być zamknięta gdy mamy kocioł z wentylatorem ???

 

Offline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powyżej temperatury kondensacji pary wodnej w spalinach tj. powyżej 65-70 stopni. Ale termometr tu nic nie pomoże, pisałem o tym w innym poście. Przy małych mocach i niskich sprawnościach spaliny będą miały niską temperaturę. Przy dużym zapotrzebowaniu na ciepło temperatura może być wysoka. zazwyczaj producent podaje w instrukcji jaka powinna być temperatura spalin na wylocie z kotła. I tego trzeba przestrzegać. Oczywiście tylko wtedy gdy kocioł został dobrany prawidłowo do zapotrzebowania. na ciepło. Zbyt mały kocioł będzie przegrzewał spaliny przy maksymalnych mocach. A zbyt duży będzie miał zawsze niską temperaturę spalin. temperatura spalin może być tez wysoka gdy powierzchnie wymiany ciepła w kotle bedą zanieczyszczone produktami spalania (smoła, sadze). Sam nigdy nie kupiłbym żadnego termometru do pomiaru temperatury spalin. Tym bardziej, że w przerwach gdy nie chodzi wentylator lub gdy jest przymknięta klapa temperatura spali spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.