Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura spalin


mik90

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, pafiik napisał:

, w praktyce nie koniecznie

W praktyce tez - sprawdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chłopski rozum wiadomo, że powinno ocieplenie tego odcinka pomóc w podbiciu temp. spalin, ale u mnie osobiscie nie zauważyłem różnicy(może za cienka warstwa izolacji). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to ocieplilem welna co jest do izolacji kominów systemowych, zostalo pare sztuk po budowie to sie wykorzystało do tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mik90 napisał:

A czym mogę to ocieplic? Jakaś wełna, otulina

Plyty do zabudowy kominkow np. kwadratowy czopuch. Lub samemu welna + owijka z folii alu sreberko od strony goracej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie widziałem gotowe takie wełny z alu.. Tylko z tego widziałem to aluminium jest od zewnętrznej strony. Więc jak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak się kocioł uspokoi i zmoduluje do 2 biegu (1 to najniższy bieg 3KW) to temperatura oscyluje w granicach 103-107* ale czujnik jest zaraz obok płomieniówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2020 o 09:08, mik90 napisał:

No właśnie widziałem gotowe takie wełny z alu.. Tylko z tego widziałem to aluminium jest od zewnętrznej strony. Więc jak? 

Oczywiscie że "sreberkiem" na zewnątrz . Przecież nie potrzeba nam pyłów z wełny . Skleic taki arkusz / owijke taśma aluminiową ze zbrojeniem i będzie luksus . 

15787512547791624492702932716628.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.01.2020 o 01:29, mik90 napisał:

Otóż w moim Defro Komfort Eko Lux 20 kw mam bardzo niską temp. spalin. Wynosi w zakresie 60-80 st.

Ociepliłeś Kolego ten czopuch? U mnie jest 52-68C, więc jestem ciekaw wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.