Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kiedyś pytałem w defro i sas-ie to twierdzili że temperatura powinna być 140-150 min. Bo przy niższych temperaturach wytwarza się kwas siarkowy czy coś podobnego. Gdzieś czytałem że faktycznie tak jest.

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 kw

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 100-140 max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mają oryginalne czujniki? U mnie 100-140 piec w środku idealny szary proszek zamiast sadzy więc nie sądzę aby co kolwiek się kisiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://czysteogrzewanie.pl/technika/korozja-kotla-weglowego-jak-hiszpanska-inkwizycja/

 

Można poczytać ciekawy artykuł

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 kw

Edytowane przez Erpolis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już trzeci sezon temperatury 70-140 i nie ma żadnej sadzy ani kiszenia...

Nie można tylko zapominać o częstym czyszczeniu czujnika, bo to może być główna "przyczyna" niskich temperatur na czopuchu :)

Edytowane przez gizmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo 70-140. Warto też napisać jaki kto ma komin - czy systemowy czy normalny. Podejrzewam, że tu może być różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam komin tradycyjny.

 

Test PID VS bez PID zakończony.

 

Zasypane 100 kg . 

 

Temp na kotle zadana 60 stopni.

 

 

Z PID kocioł wytrzymał 7 dób.

Zdjęcia po 7 dobach:

post-60609-0-53532600-1480354292_thumb.jpgpost-60609-0-28480000-1480354317_thumb.jpgpost-60609-0-52255800-1480354346_thumb.jpg

 

Bez PID wytrzymał 5 dób.

 

Zdjęcia po 5 dobach:

post-60609-0-34030300-1480354519_thumb.jpgpost-60609-0-38707800-1480354533_thumb.jpg

 

 

Oczywiście temp. na zewnątrz zmieniły się i wynik jest nie adekwatny ale śmiem stwierdzić że czas byłby podobny. (spalanie na dobę)

 

Temp w domu ok. 24.5 do 24.9 stopnia ( w słoneczne dni mocno ponad 25)

 

 

PS: zamieszanie jakość z telefonu nie dodał się tekst posta.

 

 

Edytowane przez kucharz214
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma schiedel rondo plus 180 8,5 mb. Tez sucho i szaro. Sprawdzałem komin suchy widac jeszcze łączenia segmentów i trochę szarego pyłu wiec na moje jest spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam systemowy konekt fi 200 8,5m zakończony strażakiem. Suchy w środku, bo ostatnio sprawdzałem. A czujnik spalin oryginalny, czyszczę go razem z piecem przed każdym zasypaniem podajnika.

Testuję teraz palenie na dwustanie.   Wcześniej miałem ustawiony pid. ( 180 kg węgla starczyło na 14 dni). Nie wiem czy da radę zejść niżej ze spalaniem. Grzeję pierwszy sezon w nowym domu. Dlatego też z ciekawości zobaczę jakie wyjdą wyniki na paleniu bez pida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam takie pytanie :) posiadam piec defro eko duo pz 20kW z sterownikiem k1 pz  (podłogówka kaloryfery i bojler 250l):) od niedawna zacząłem prace z pidem i mam mały problem a mianowicie mam zadana temperaturę 56 piec nagrzewa sie do tem 61-62 i potem mam straszny spadek bo do tem 49 i potem strasznie długo sie podnosi czy wy też tak macie - jakie macie ustawienia POMOŻECIE :)?

post-66366-0-70159500-1480596481_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka może być przyczyna pojawienia się wykrzyknika przy logotypie wentylatora? Znów mi to wyskoczyło - nie wiem czemu...Kabel wymieniłem na nowy bo niby to było to...

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na noc wyłączyłem PID. Koło ikony wentylatora był wykrzyknik czerwony i migał - moc ciągle pokazywał 100% a wentylator nie dmuchał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erpolis czy chodzi ci o siłę nandmuchu podczas pracy?? tem spalin jest niska wacha sie miedzy 55-85.

 

Wczoraj wyczyściłem piec i chcialem palic na pidzie i piec ni jak mi sie nie podniosł - cała noc była tem 44 do 47 :( juz głupieje z tym piecemm..........

Edytowane przez Tomek503
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłacz i włacz sterownik włącznikiem z boku sterownika to wykrzyknik zniknie. Masz za niskie obroty dmuchawy i wywala ci błąd.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To da się jakoś obniżyć dmuchawę jak zwiększę moc? (mam na myśli coś innego niż w opcjach głównych bo tam największy minus to zbyt mało). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek tak chodzi o nadmuch jeżeli podczas palenia masz tak niska temperaturę spalin to nic dziwnego że piec nie wchodzi w temperaturę. Zwiększ podawanie i ewentualnie nadmuch aby temp spalin była ok 140

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wszystkim 
Przeczytalem kilka postow wstecz i sie zastanawiam czy dobrze robicie jak macie zadana na piecach ponizej 60*- ale to juz kazdego indywidualny chyba wybor 


Moje pytanie z innej beczki  - jak czesto dobijacie Cisnienie na instalacji - tzw dolewka wody ???
OD tygodnia zauwazam u siebie ciagle braki - ale czym one owocuja nie mam pojecia 
Juz dzis 3raz w tym tygodniu dolewam wode  - co nabije do max1.4 do jest juz prawie 1,1mbar jest to prawie w moim przypadku okolo 1litra :(
Moja uwage zwrocil na siebei odpowietrznik przy rozdzielaczu OP 
Musialem dac szmatke bo od czasu do czasu oddaje wode  - ale wczesniej nie bylo to az tak zauwazalne 
POzdrawiam 

 

post-58261-0-79650800-1480869467_thumb.jpg

post-58261-0-34285400-1480870024_thumb.jpg

post-58261-0-34757200-1480870058_thumb.jpg

post-58261-0-39024100-1480870077_thumb.jpg

Edytowane przez pRZeMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Was podzielić się zdjęciem z wyników haltronu? Niestety cały czas mam problem z tym wykrzyknikiem mimo zmiany kabla. U mnie wartości są na takim poziomie:

 

Bez PIDa chodzi elegancko i nic się już nie spieka. Wygląda to tak jak by informacje z wentylatora nie dochodziły bezpośrednio do dmuchawy a jak by już dochodzą to mocno opóźnione. 

 

post-64140-0-26596900-1480940358_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wentylatorek sie kreci bo pokazuje obroty 0 ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.