Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Sterownik K1Pv4 już pracuje na wersji oprogramowania 3.5 to co na szybko zauważyłem ze zmian wizualnych i użytkowych:

Przy aktywacji pompy (w moim przypadku przewałowej) na ekranie głównym przy ikonce pompy pojawia się/ wyświetla temp. wody powrotnej CO,

Opcja widok ekranu - wskazana poprawka widoku tego ze schematem domu i instalacji (brak ikony i wskazań pracy pompy przewałowej lub innej dodanej w opcjach pompy, brak częściowo schematu instalacji CO )

Użytkowe w opcji pomp dodatkowych dodano - pompa przewałowa/ - pompa zaworu/ - pompa krótkiego obiegu.

w opcji zaworów/ sterowanie pogodowe dodano - Histereza (nie sprawdzałem czego ona dotyczy/ czym steruje?.

Kultury pracy kotła jeszcze nie sprawdzałem/ obserwowałem, czas na to nie pozwolił,  z resztą z wersją 3.4 kocioł pracował bardzo stabilnie więc myślę, że tu jeszcze bardziej poprawiono "szlify"

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wwoytek napisał:

Sterownik K1Pv4 już pracuje na wersji oprogramowania 3.5 to co na szybko zauważyłem ze zmian wizualnych i użytkowych:

Przy aktywacji pompy (w moim przypadku przewałowej) na ekranie głównym przy ikonce pompy pojawia się/ wyświetla temp. wody powrotnej CO,

Opcja widok ekranu - wskazana poprawka widoku tego ze schematem domu i instalacji (brak ikony i wskazań pracy pompy przewałowej lub innej dodanej w opcjach pompy, brak częściowo schematu instalacji CO )

Użytkowe w opcji pomp dodatkowych dodano - pompa przewałowa/ - pompa zaworu/ - pompa krótkiego obiegu.

w opcji zaworów/ sterowanie pogodowe dodano - Histereza (nie sprawdzałem czego ona dotyczy/ czym steruje?.

Kultury pracy kotła jeszcze nie sprawdzałem/ obserwowałem, czas na to nie pozwolił,  z resztą z wersją 3.4 kocioł pracował bardzo stabilnie więc myślę, że tu jeszcze bardziej poprawiono "szlify"

Temp przy pompce co równa się temp powrotu więc wydaje mi się że tu jest bład.

Też nie mam pojecia co to histereza zaworu...tech mi nie odp na to pytanie.

A to mój wykresik

 

20190102_111701.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.4 dostałem od techa.

A jak zadałem im pytania co do 3.5 to pytanie od nich skąd ją mam.

Czasem nie rozumiem tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logiczne bo gdybyś wybrał inny panel na ekranie, a jeden z nich np. z temp. CO i i konami urządzeń które pracują (ślimak, pompy) to masz podgląd jaka temp. powrotu jest, masz ją wyświetlaną pod ikoną pompki (w moim przypadku przewałowej) nie sprawdzałem co się wyświetla, czy też temp. powrotu jak aktywujesz np. pompę krótkiego obiegu. Pisząc o tym " temp przy pompce co równa się temp powrotu więc wydaje mi się że tu jest bład." miałeś na myśli przekłamania temp. u Ciebie, czy to o czym napisałem wyżej (logike umieszczenia tej informacji pod ikoną pompki) Co do tej histerezy, to też się zastanawiam czym ona steruje?

 

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykres ładny, pewnie masz dużo podłogówki, która zasilana jest niską temp. lub niewiele do ogrzania.

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, manx napisał:

Temp przy pompce co równa się temp powrotu więc wydaje mi się że tu jest bład.

Też nie mam pojecia co to histereza zaworu...tech mi nie odp na to pytanie.

A to mój wykresik

 

20190102_111701.jpg

 

Screenshot_20190102-161710.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Histereza i wszystko jasne, ;-) opcja dotyczy tylko w przypadku dzialania pogodowki i ustawien z krzywej grzewczej dla zaworu... tak sie domyślam?, w mojej instalacji temp. zaworu reguluje sterownik pokojowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wwoytek napisał:

... w mojej instalacji temp. zaworu reguluje sterownik pokojowy.

Kolego @wwoytek ten pomysł bardzo mi sie podoba. Tylko jak mu z tym wychodzi? Jaki sterownik, jaki regulator, co tam możesz zmienić (ustawić) aby wyregulować do swojej instalacji? Podłączona jest podłogówka czy grzejniki? Co z pomieszczeniami gdzie regulatora nie ma a zmienia się temperatura wody w instalacji? Pytań dużo a może i więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, PioBin napisał:

Kolego @wwoytek ten pomysł bardzo mi sie podoba. Tylko jak mu z tym wychodzi? Jaki sterownik, jaki regulator, co tam możesz zmienić (ustawić) aby wyregulować do swojej instalacji? Podłączona jest podłogówka czy grzejniki? Co z pomieszczeniami gdzie regulatora nie ma a zmienia się temperatura wody w instalacji? Pytań dużo a może i więcej :)

Połowa domu pod kontrola regulatora (salon, kuchnia, hol) - idealnie utrzymanie stałej zadanej temperatury w tym obszarze, korekta i redukcja gdy pomieszczenie/ obszar rozgrzewa się od slońca utrzymywana jest caly czas temp. zadana redukując / ograniczajac nadmiar ciepła co przekłada się na oszczedności paliwa i stabilniejszą prcę kotła, reszta głowice termostatyczne (sypialnie) - ustawisz wg. własnych upodobań, zresztą w sypialni bardziej komfortowo gdy chłodniej.

K1Pv4 + Regulator SPKG LUX

 

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2018 o 17:20, manx napisał:

Ale nie podaje spalania dobowego.

Jak da się zaobserwować ta wartość bardzo się zmienia w zależności od zapotrzebownia.

Piszę tylko że fajnie było by mieć taką opcję

Mogliby dodać chociaż czas pracy ślimaka. To chyba nie jest takie skomplikowane, bo przecież sterownik i tak pewnie liczy ten czas podając info kiedy napełnić zasobnik. Wystarczyłoby dodać ikonke z czasem pracy slimaka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem że 3.5.0 do k1pv4 nie jest produktem, jest w fazie poprawek itd.

Finalna wersja zostanie udostępniona. Kiedy? Nie udzielili takiej informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w załączniku najnowsza aktualizacja sterownika APC3 z podajnikiem i zapalarką.

ST-9724.bin

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś w stanie napisać jaka jest wgrana wersja oprogramowania oryginalnie z piecem  DEFRO KOMFORT EKO DUO UNI R 25 kw sterownik  K1PRv4. We wrześniu miałem wymieniony na gwarancji  sterownik z powodu poziomego paska martwych pikseli na wyświetlaczu i obecnie mam wersję  K1PRv4 ADAPTIVE 3.4.0ZP/1.6.1  a nigdzie nie zapisałem sobie jaka była oryginalnie i ewentualnie jaka jest dostępna najnowsza wersja ale na pewno to nie ta sama bo w oryginalnym sterowniku była ikonka palącego się palnika w obecnym brak tej ikonki.

20190114_193209.thumb.jpg.9eafa5b17643cee0847c2990a7d37f64.jpg

20190114_180756.jpg

IMG_1218.JPG

Edytowane przez skalak23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby była ikona palacego się palnika przytrzymaj kilka sekund menu i wybierz ekran palnika. 

Jeśli chodzi o zaznaczone H na sterowniku to praca włączony pid. A jeśli chodzi o tą drugą ikonkę to chyba sterowanie tygodniowe cwu. 

20190114_234652.jpg

20190114_234825.jpg

20190114_234913.jpg

20190114_234921.jpg

20190114_234929.jpg

20190114_234936.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasuje wszystko niestety 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałbym wiedzieć, co robi mój kocioł. Często zgłaszam ten błąd, kocioł pracował ponad rok przed pracą bez problemów, nie edytowałem niczego w programie, raport pokazywany jest prawie codziennie losowo,  Czy to pomoże, jeśli zaktualizuję kontroler? Czy błąd jest zgłaszany przez czujnik lub wadliwy kontroler?dziękuję za radę. 

IMG_20190121_194139.jpg

Edytowane przez Bambulka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.