Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie nie ma, są tylko aktualne głównie do sterowników kotłów. Wystarczy napisać maila do Defro i podeślą. Jak chcesz mogę podesłać, bo mam. Przydałaby mi się z kolei wersja 4.6.0, ma ktoś może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz maila to CI wyśle.

Edytowane przez kurakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie nie ma, są tylko aktualne głównie do sterowników kotłów. Wystarczy napisać maila do Defro i podeślą. Jak chcesz mogę podesłać, bo mam. Przydałaby mi się z kolei wersja 4.6.0, ma ktoś może?

Witam,

powinienem mieć na dysku 4.6.0. do spk jak znajdę chwilkę to podeślę.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie nie ma, są tylko aktualne głównie do sterowników kotłów. Wystarczy napisać maila do Defro i podeślą. Jak chcesz mogę podesłać, bo mam. Przydałaby mi się z kolei wersja 4.6.0, ma ktoś może?

SPK LUX 4.6.0.

pozdrawiam

prog.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem jeszcze w PT do źródła i wysłali mi 4.6.0 ale dzięki bardzo. Po wgraniu 4.6.0 regulator działa z K1P:) Znaczy się, że w nowszych wersjach sprawdzają jaki jest sterownik główny, bo wali komunikatem, że sterownik nieznany, przynajmniej na pewno wersja 5.2.5. Nie wiem co pomiędzy 5.2.5 a 4.6.0 ale 5.2.5 w st-280 nie zadziała z K1P i pewnie z innymi też nie. Pozdrawiam.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko :)

To możesz tą wyższą aktualizację tutaj wstawić to zawsze ktoś skorzysta :)

Pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych wystawiam najnowszą wersję do Spk Lux 5.2.5.

prog.zip

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jak fajnie :)

Wielkie dzięki :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam pytanie posiadam piec defro komfort eko ze sterownikiem K1PV2 i nie potrafię skaliborwać napełnienia zbornika. Po zasypaniu węglem klikam potwierdz napełnienie i nic sie nie dzieje. W menu ustawień jest również kalibracja i to rowniez nie pomaga .... cały czas na głównym ekranie pisze Kalibracja i nic się nie dzieje ? Czy jest tam jakaś czujka napełnienia ? może mi jej nie zamontowali ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

w menu instalatora klikasz na "kalibracja poziomu paliwa" zasypujesz zbiornik opałem tyle ile zawsze będziesz dosypywał i klikasz "zasobnik pełny". Czekasz aż według Ciebie będzie pusty zasobnik i klikasz w tym samym dziale na "zasobnik pusty". Kalibracja zakończona. Zasypujesz ponownie zasobnik do pełna (tak jak w kalibracji) i w menu podstawowym klikasz "zasobnik napełniony". I to tyle :)

Pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też wgrany nowy soft do spk lux i spk nie rozpoznaje firmy, choć jest wszystko jest z defro :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie rozpoznaje K1P ale ja mam st-280 Techa. Mam jednak potwierdzenie od jednego kolegi z forum, że mu działa na SPK, a ster pieca ma K1Pv4. Dziwne, bo poprosiłem o 5.2.5 i o 4.6.0 do spk, a na 5.2.5 przy starcie jest logo Tech i mi nie działa, a na 4.6.0 logo Defro i działa na st-280. 5.2.5 dostałem wcześniej od kolegi z forum i jemu działa na Spk a u mnie to samo, nie rozpoznaje stera pieca więc pomyłka raczej nie wchodzi w grę. Napiszę do nich jutro maila w tej sprawie.

Gilal, K1PRV4 na kotle to aktualne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajcie w razie czego jeszcze wersje softów na kotłach na których Spk nie rozpoznaje sterowników na tym 5.2.5.

To akurat chyba standard, że po zmianie softu wszystko leci w kosmos łącznie z kalibracją zasobnika.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurrak wgrywając nowy soft do K1Pv4 liczyłem się z tym iż wszystko stracę, ale myślałem że cała historia na emodul pozostanie bez zmian, jednak się myliłem wszystko poleciało.

 

Mam tak:

K1Pv4 - wersja 3.2.5

SPKG LUX - wersja 4.9.0

 

Generalnie mi to wszystko działa, pytałem się o nowy do SPKG LUX bo skoro jest nowy do pieca to i do tego też.

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie rozpoznaje K1P ale ja mam st-280 Techa. Mam jednak potwierdzenie od jednego kolegi z forum, że mu działa na SPK, a ster pieca ma K1Pv4. Dziwne, bo poprosiłem o 5.2.5 i o 4.6.0 do spk, a na 5.2.5 przy starcie jest logo Tech i mi nie działa, a na 4.6.0 logo Defro i działa na st-280. 5.2.5 dostałem wcześniej od kolegi z forum i jemu działa na Spk a u mnie to samo, nie rozpoznaje stera pieca więc pomyłka raczej nie wchodzi w grę. Napiszę do nich jutro maila w tej sprawie.

Gilal, K1PRV4 na kotle to aktualne?

Tak jest :)

K1PRv4 3.2.5.

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów  :) .Jestem to nowy ,więc wybaczcie jak coś pomyliłem , ale moje pytanie jest następujące. 

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem kotła DEFRO Komfort Eko PZ 15kW i mam pytanie odnośnie wersji oprogramowania sterownika.

Po podłączeniu sterownika i sprawdzeniu wersji wyskoczyła mi taka informacja " DEFRO K1Pv4 3.2.5 PZ/ 1.6.0 12kW PZ" . Moje pytanie dotyczy tego opisu 12kW , dlaczego nie jest 15 kW tak jaka jest moc kotła ?dodam iż w sterowniku ustawiłem w opcji "wybór mocy" - 15 kw . Czy to ma jakieś znaczenie? 

Pozdrawiam Rafał.

Edytowane przez Rafi76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak wybrałeś 15kW, a na tabliczce jest opisane , że moc kotła jest 15kW to jest odpowiedni wybór. Powinna być teraz taka informacja " DEFRO K1Pv4 3.2.5 PZ/ 1.6.0 15kW PZ"

Pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz , jak uruchomię na dobre kociołek to zobaczę czy coś się zmieniło :) Pozdrawiam.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem wersję 5.2.5 do mojego spk lux z softem 4.6.0. ...... i okazało się że po aktualizacji LIPA!!!!!!!. Na ekranie jest komunikat "Brak informacji o firmie. Prosimy o kontakt z serwisem tech..   Jakbym wiedział, że tak będzie to bym nie wgrywał :( :( :( :( .  Miał ktoś może podobny przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.