Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Podłogowe


szach11

Rekomendowane odpowiedzi

Uzyskasz :

Większy wydatek kasy - ok 2000zł, a w tym gorsze pompy - pompy standardowe, zbędny obwód grzejnikowy i od cholery kłopotów z regulacją.

To ładnie wygląda na rys lub na ścianie, ale są z tym problemy np nie współpracuje z regulacją pogodową

 

To już trzeba było np Vailanta lub Immergasa kupić a nie w taki "kłopot" się pchać - masz typowy kocioł do obsługi 1 obwodu grzejnikowego,

jak się postarasz to może będzie na tym tylko podłogówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym module można wstawić dwa moduły nisko temp. do podłogówki (do każdego rozdzielacza osobny) wiec nie jest tak ja piszesz. Sterownik z modułu wielostrefowego można podłączyć bezpośrednio do pieca. Nie wiem tylko co dzięki temu można uzyskać :), oprócz jak sam napisałeś wydania większej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł prawdopodobnie dostane gratis i chce wykorzystać jego sterownik i pompy do całego układu. To znaczy w razie problemów wywalę listwę która jest czasami źródłem ich i wstawie zwykłe trójniki. W rozdzielaczach zainstaluje samoregulatory które po uzyskaniu informacji z termostatu że temp. jest uzyskana bedą dawały informacje do sterownika a ten bedzie wylączał pompe lub cały kocioł. To tak w skrócie. Jeśli źle myślę to popraw mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor ma rację nie ma sensu ta rozmowa bo i tak zrobisz po swojemu. Ma też racje że nie wysterujesz tego modułu pogodowo bo on działa na zasadzie sygnału styk zwarty/rozwarty tak jak zwykły pokojowy regulator temperatury i to właśnie ten zwykły regulator temp. daje sygnał do modułu. Jeśli dalej nie wierzysz to zadzwoń do Termetu i się upewnij. Miałem kiedyś podobny problem i dzwoniłem do nich, stąd wiem jak to jest sterowane. A włączanie/wyłączanie pompy lub kotła przy podłogówce..... powodzenia z bezwładnością posadzki i rachunkami za gaz. Pozdrawiam zwłaszcza zawsze pomocnego i trwającego na posterunku Sambora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nic nie poradzimy, tym bardziej, że autor brnie w ten "ślepy zaułek" już dłuższy czas i nic go nie przekonuje , łącznie z tym, że to jedyne ogrzewanie jego budynku a podłogówkę pewnie ułoży "na pałę" gdyż nie chce jej policzyć

 

Dzięki za pozdrowienia :)

I również pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie rozumiemy. Może opisze jeszcze raz co chcę zrobić.Zmieniłem zasadę działania i to co chce osiaganać i może to powoduje zamieszanie będę sterował tylko cała gora i dołem osobno (nie każdym pokojem - chyba niema sensu). 

Chce podłaczyć dwa regulatory temperatury tyg. jeden na pietrze drugi na parterze do sterowania temp. osobno góra i dół  podłacze je do modułu strefowego do sterownika. Sterownik bedzie po uzyskaniu na jednym z piętr oczekiwanej temperatury wylaczal dana pompę a jeśli dostanie taki sygnał z dwóch regulatorów wyłaczy pompy i piec. Temperatura zasilania kotła będzie regulowana przez  moduł pogodowy (zew. czujnik temp.) a rozdzielacze tak ustawione aby ustawiona na regulatorze temp. uzyskać. W razie gdyby był problem z listwa wstawiona do modulu,tzn. wprowadzała by ona zamęt z ustawieniem optymalnej temp.  wykręcę ja i wstawię zwykłe trójniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.