Skocz do zawartości

michzaj

Nowy Forumowicz
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia michzaj

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Elektrozawory sterowane były by z prostych termostatów na wyjściu każdego obiegu (na elektronice sie znam). Rozdzielacz z przepływomierzami nie pasuje mi bo jak już pisałem chce doprowadzać wodę do termoobiegów starymi rurami. Czyli w moim wypadku rozdzielaczem jest istniejąca, równoległa instalacja CO a przepwomierzem jest elektrozawór z termostatem umieszczony na każdym obiegu grzewczym. w kotłowni stoi piec przy którym automat mierzy temperature wody i reguluje nawiewem powietrza tak, aby była ona stała. Wymiennika ciepła lepiej jak by nie było, ale jeśli mówicie że piec się psuje (przepala) gdy działa na niskiej temperaturze to może jednak lepiej jak będzie. Czy 2 obiegi wody na 22m2 wystarczą przy dobrze ocieplonym domu i izolowanej od spodu podłodze?
  2. RTL-e też mi się nie podobają (mała przepustowość). Myśle też o tym żeby założyć wymiennik ciepła przy piecu gdzie zamknięty obieg będzie dostarczał ciepło do wymiennika a obieg drugi będzie odbierał energię o mniejszej temperaturze a za to z dużym przepływem dzięki pompce w kotłowni. Jeśli nie RTL to może elektrozawory o dużej przepływności załączane i odłączane w zależości od temperatury na wyjściu każdego z obiegów w podłodze. Elektrozawór ma ten plus że nie ogranicza przepływu dzięki czemu temperatura na wlocie i wylocie obiegu zbyt się nie będzie różniła. Stałą temperature podłogi zapewnić ma bezwładność termiczna wylewki. Na początku załączania ogrzewania w domu wszystkie zawory są otwarte, po nagrzaniu się pomieszczeń zawory zamykają się i otwierają tak aby przynajmniej przez jeden obieg w domu przepływała woda. Może by tak?
  3. Witam witam, o ogrzewanie pytam. Mam do wykończenia dom trzy piętrowy około 250m2. W domu zamontowane są grzejniki panelowe. Plan jest taki aby odciąć rury od grzejników i w całym domu puścić podłogowe ogrzewanie, rezygnując ze zwykłych grzejników. Zasilanie obiegów w podłodze chce zrobić na rurach stalowych jakie już są zamontowane. Nie chce więc montować rozdzielaczy zbiorczych lecz w miejsce każdego odciętego grzejnika zamontować po jednym obiegu w podłodze. Planuje założyć na powrót każdego obieg zawór RTL a całą instalacje zasilać z niskiej temperatury (około 50-60) z kotła węglowego z zasobnikiem i sterowaniem. Czy takie rozwiązanie miało by ręce i głowe, zakładając że w instalacji woda będzie szybko krążyć, napędzana wydajną pompką? Proszę o rady i podpowiedzi jak zrobić skutecznie działającą podłogówkę bez przerabiania całej instalacji. Dzięki
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.