Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Na Pellet


jackjj

Rekomendowane odpowiedzi

jackjj: jak masz realizowaną ochronę powrotu? na zdjęciu widać, że nie ma podłączonego czujnika temp. powrotu

 

ad "priorytet cwu" to w czasie ładowania zasobnika inne pompy są odstawiane (dla bezpieczeństwa zaprogramowane jest cykliczne załączanie na 30s co 2min z tego co pamiętam) - może pochopnie odrzuciłem ten tryb pracy i akurat wstrzymanie innych odbiorów będzie lepsze (kwestia jaka pojemność zbiornika, ile czasu zajmuje podgrzanie cwu itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor

Ustawiłem 50℃ na zasobniku tylko tam jest 300l pewnie dostanę po kieszeni ale spróbuję bo po mojej krótkiej kąpieli pod deszczownia kocioł poszedł w dół na 47 po uzupełnieniu zasobnika cwu tylko nie wiem co z kotłem ? Zmniejszyłam mu spowrotem na 70℃ nie wiem czy ok.? Zastanawiam się czy mój hydraulik coś nie spitolil....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrol

Nie mam czujnika powrotu w zestawie z daspell nie było serwis twierdził że nie jest konieczny resztę napisałem wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrol

Nie mam czujnika powrotu w zestawie z daspell nie było serwis twierdził że nie jest konieczny 

 

Czujnik powrotu tylko powodował by stres - u ciebie zaw 4-D pilnuje temp wychodzącej na podłogę a nie temp powrotu - taki jest niestety urok zaw 4-D.

Pilnuje 1 temp a druga jest wynikiem mieszania części wody z kotła i powrotu z instalacji.

Pisałem wcześniej jak powinien wyglądać schemat takiej kotłowni.

300l to duży zasobnik, u mnie jest ładowany do 50C 1x dziennie i starczy na całą dobę dla 3 osób, ale mam dwie wężownice i grzeję całe 300l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrol

wróciłem do 70 ℃ na kotle i zobaczę co będzie jak jeszcze nie będzie ok zmienię na priorytet dla cwu...boję się żeby tylko dzieciaki się nie poparzyły tymi 50℃ bo nie mam żadnego mieszacza do wody tylko na kranach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podbija do 47, miałem też 55 i tragedii nie było - gorzej jak się trafi na wodę po dezynfekcji (70st), ale z Twoich fotek wynika, że chyba nie korzystasz z tej funkcji (na wyświetlaczu pod ikonką kranu cwu brak wykrzyknika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastor

559f535856fd8ecd74b49cee342efab7.jpgwyżej

 

 

300 litrów galmet Slim czujnika powrotu nie mam mam tylko czujnik temp kotła i czujnik cwu w zasobniku jest czujka oraz do CO podłogówki na zasileniu za pompa jest czujka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W minus 5 od 50 ℃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastor,

Nie mam priorytetu bo kiedyś dzwoniłem do serwisu i się pytałem czy tak ma chodzić bo mi mój hydraulik tak doradzil to koleś się zapytał czy mam zakład mięsny albo piekarnie czy coś podobnego gdzie jest na okrągło potrzebna woda - podobno to tylko wtedy się ustawia priorytet dla cwu. A tak to jechałem do teraz bez priorytetu....dziś gadalem z tym samym gościem mówił żeby na spokojnie obserwować i że te 2-3 razy dziennie jak kocioł zejdzie poniżej 50 ℃ to tragedii nie ma bo żeby korozja nisko temp weszła to on powinien pracować tak non stop przez długi okres czasu. pytał tylko z jaką temp pale i jaką mam histereze jak my powiedziałem że 70℃ i 15℃ to powiedział że wzorcowo . Co do smolenia to w jego opinii również nie jest to powód bo to jest zbyt krótko i zbyt rzadko w ciągu dnia - tu się z nim nie zgodzę bo widzę że w kotle inaczej się pali jak jest zimny i jak jest rozgrzany....powyżej 50℃ na razie będę obserwował co się dzieje po zwiększeniu temp. na zasobniki cwu do 50℃ nie pomoże to ustawie jeszcze priorytet.

 

Hmmm może nie mam piekarni ale myślę że to nie głupie żeby ustawić priorytety dla cwu bo wtedy pobór ciepła przez te kilka minut będzie szedł tylko do jednego źródła a tak to czasem CO ma otwarty jednocześnie przy ladowaniu zbiornika cwu zawór na 30% a myślę że przez te kilka minut mi nie wychlodzi odczuwalne podłogi w domu

PS. Obecne widzę brązowy pył osadzajacy się na ścianach czarne jest pod spodem tam gdzie nie wyczyscilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłogówka ma to do siebie, że długo się nagrzewa i długo stygnie;

poza tym, jak pisałem wcześniej, wszystkie pompy i tak cyklicznie są odpalane w czasie ładowania cwu - przetestuj i oceń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrol

Włączyłem 3 czy 4 razy dezynfekcje ale dostałem od żony opr. za tą ciepła wodę mimo tego że pisałem kartki przy każdym kranie....szkoda że nie można tego ustawić z soboty na niedzielę jak wszyscy śpią dłużej....

 

PS. Patrol ta Twoja zapasowa grzałka mną trochę inny promień niż oryginalna edit... ale to poza obszarem ważnym

 

Nie myślałem że to taki drut tam w palniku widać tylko to białe kółko jakaś podkładka z ceramiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda lepiej z 50℃ ale trafiłem jak kocioł był na 71 ℃ w ciągu 15 - 20 min.zszedł do 55 i się rozpalil ale już zasobnik miał osiągnięte 50℃ po spadku tylko 5℃ a pół wanny chłopakom nalalem...tylko na chatę zawór nic nie puszcza bo najaralem jak wściekły w kominku bo żonie przy 22 ℃ było zimno....masakra

 

Na tą chwilę Sambor dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś by napisał jakieś uwagi do mojego wyglądu kotła z poniższych zdjęć...?

 

 

PS. Sambor chyba kumam o co Ci chodziło z tą cieplejszą woda bo jak się myjesz 40℃ to bierzesz większość z zasobnika cwu a tu przy 50℃ musisz więcej mieszać z zimą bo się nie da w takiej myć bo za gorąca, więc więcej zostaje....w zasobniki. Tak na chłopski rozum....bo jak sobie dellte liczyłem to ni jak nie widziałem oszczędności tylko straty bo jak masz wyższą temp w zbiorniku a otoczenie wokół zbiornika to samo to spadek temp w czasie w zbiorniku musi być większy niż przy 40℃...znaczy temp stopień po stopniu spada szybciej kiedy zbiornik na wyższą temp

;)

 

post-65697-1451344382,5222_thumb.jpgpost-65697-1451344388,7198_thumb.jpgpost-65697-1451344392,9883_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety 50℃ na zbiorniku cwu nic nie dało temp na kotle spadła dziś rano do 40℃ sterowanie rozlaczylo obie pompy tzw histereza kotła 55℃-15℃ = 40℃ wszystko po moim krótkim prysznicu i późniejszej kąpieli żony (żonka brała kąpiel po rozmowie dyscyplinującej) ;)

 

Zostawiam 50℃ na zbiorniku cwu i włączam priorytet dla cwu....propozycję Patrola -zobaczymy ...

 

 

 

Mam problem z jedną pętlą oznaczona literką S jakoś słabiej grzej niż pozostałe ale jest cieplejsza niż podłoga tam gdzie w ogóle nie ma podłogówki....znalazłem taki opis odpowietrzenia na necie i jest uzupełniony o rozmowę tel. z moim hydraulikiem....

 

Próbowałem odpowietrzyć ale nie wiem czy to dobrze robie ktoś by zweryfikował:

1 zakręcam listwę na piętrze kranem na dolocie górna listwa

2. włączam pompę od co na bieg najwyższy 4

3. zakręcam na dolocie czarnymi pokrętłami wszystkie pętle oprócz tej co mniej grzeje

4. odkręcam kranik odpowietrzający na na listwie na dolocie górna listwa

5. spuszcam 2 - 3 kubki aż nie ma powietrza w tym co leci

6. odkręcam wszsytko a pompa od co spowrotem na 1 kę

efekt widoczny na zdjęciu taki sam jak przed odpowietrzeniem....

po takiej akcji musze przeważnie dopuścić wody do układu zamkniętego bo spada ciśnienie poniżej 1 bara

nie wiem czy hydraulik coś spitolił ale wcześniej ten czerwony pływaczek był na dole jak wszystkie pozostałe, zaczeło się pierdzielić jak lekko zmniejszyłem przepływ na garaż...przedostatni dzyndzol jest od garażu literka G???

 

pomoże ktoś?

 

 

PS. no i nie zapominajcie o wyglądzie mojego kotła w poście powyżej czy jest ok. czy zabardzo brązowy ?

148e1158eb436c1df34e19659c2f6672.jpgfb726eeba6a53db3e3041aa610667a86.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-65697-1451399252,9425_thumb.jpgpost-65697-1451399267,4344_thumb.jpgpost-65697-1451399280,3193_thumb.jpgpost-65697-1451399293,5932_thumb.jpgpost-65697-1451399311,1897_thumb.jpgpost-65697-1451399327,0321_thumb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to po prostu tak jakbyś palił na niskiej temp. ..ale jak pisałeś masz zadane 70st.

Jeśli to smołowanie to nie wina niskiej temp. powrotu, to nie pomogę (bo zwalony czujnik Tkotła to mało prawdopodobne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak kupuje się do nowoczesnego domu i tak małego kocioł o 2x za dużej mocy.  Gość Teklą 10kW ogrzewa 220m^2 powierzchni użytkowej i ten kocioł nie ma co robić.  Teraz codziennie będą mrozy to powinno poprawić się spalanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee bez przesady, ten palnik nie ma sztywno zadanej mocy 15kW, jest modulacja i można swobodnie zjechać do 5kW bez smolenia.

W sumie jaka zima takie zapotrzebowanie.. a tą Teklę 10kW na użytkowe220m2 co wspomaga przy ostrzejszych mrozach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam niczym. 

Ja nie wierzę w te całe modulacje w kotłach na paliwa stałe i poprawne spalanie. Takie rzeczy tylko w gazie i oleju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.m.studioatrium.pl/projekty-domow/S-GL-124-Fistaszek,135.html

 

To mój dom powiększona stodola tylko o garaż na 2 auta + nad garażem pokój gdzie jest chłodniej niż w całym domu ale tam tylko śpimy....ponad 730m3 kubatura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam niczym. 

Ja nie wierzę w te całe modulacje w kotłach na paliwa stałe i poprawne spalanie. Takie rzeczy tylko w gazie i oleju. 

Jak dla mnie przy utrzymującym się ostrym mrozie Tekla nie ma szans przy takiej pow.użytkowej + cwu, chyba że domownicy mają kilka pomieszczeń zabitych dechami z temp. +16 i po domu w swetrach ganiają, a z kranu leci woda max 30st , ale nie o tym w sumie jest wątek. Co do modulacji u mnie od 3lat działa i nie jest to już kwestia wiary, a na pewno nie przyczyna smolenia. Zresztą na jednej z fotek widać statystyki palnika na poszczególnych mocach u kolegi jackjj:

praca 100% - 381 h

praca 50% -     89 h

praca 30%  -  121 h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.