Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kopczyk Na Retorcie Czy Czas Podania Ekogroszku


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest tak bez deflektora

Temp. zadana 70

Podawanie 5s

Przerwa 30s

Nadmuch 11 bieg/50

Kopczyk trochę opadł w porównaniu z tym co usypałem na początku. Spieki nadal jakieś tam się pojawiają, ale już mniejsze od tych wcześniejszych. Spróbuję wydłużyć przerwę i zmniejszyć nadmuch

 

IMG_20181106_230302.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
2 godziny temu, AFC napisał:

A rano wszystko przykrył spiek. Wrociłem do wcześniejszych ustawieńimageproxy.php?img=&key=acc5b9696ee8bf50imageproxy.php?img=&key=acc5b9696ee8bf50

IMG_20181107_064109.jpg

 

Nalezy wydluzac przerwe. Zmniejszajac nadmuch. Jezeli uda sie obnizyc temp w zlozu, to spieki beda drobniejsze. 5 sek podawania i 30 postoju to wysoka moc palnika. Stad tez te spieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to retopal na pewno nie jest. Ja pale retopal już 3 rok i nigdy takich spieków nie miałem. Kup kilka worków innego i zobacz wtedy.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AFC  ja też na lokalnym składzie rok temu kupowałem skarbka, a okazało się że to mieszane gunwo z jakimś kamieniem o wielkości zbliżonej do ekogrochu. 

Jak raz dobrze raz źle, to kup coś sprawdzonego w oryginalnym opakowaniu, bo raczej tego nie spalisz.

Ewentualnie dosyp wapna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kwesti palnika 

Skoro robią się spieki przez źle uszczelnienie 

To co może być jak jest świeżo zasilikowane a pali się tylko środkiem bliżej drzwiczek a z tyłu jak by mniej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Spieki nie robia sie przez zle uszczelnienie. Pisalem powyzej dlaczego spieki sie robia. Zle uszczelnienie, czyli jego brak powoduje wychladzanie kotla lewym powietrzem nie przechodzacym przez palenisko. A co sie gdzie,  w czym i z ktorej strony pali to ciezko wywnioskowac z tej wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Jezeli wegiel nie ma w sobie tzw. kamienia a spieki sa typowe to takiemu weglowi trzeba dac "polezec" na palenisku. Ostatnie trzy sezony mialem bardzo spiekajacy wegiel. Podejrzewam, ze rogi 80. Czyli masakra. Pierwszym krokiem jest zawsze obnizenie nadmuchu do absolutnego minimum. Oczywiscie nie na tyle, zeby plomien stal sie leniwy, czerwony czy kopcacy. Trzeba przy tym wydluzac przerwe, zeby utrzymac prawidlowa wysokosc kopca. Przy podawaniu 5 sek dochodzilem z przerwa do 120-140 sek. W popiele spieki mialy wielkosc bobu i bylo ich moze 20%, Reszta to tzw. popiol z papierosa. Jezeli przy tak ekstremalnych nastawach palenisko juz sie ustabilizuje. Odgazowujace frakcje przechodza przez strefe zaru. Generujac bardzo maly plomien. A wlasciwie jego brak. Plus tego wszystkiego jest taki ze spalajac wyciagamy z wegla wszystko co sie da. Sadza w kotle jezeli juz sie pojawi to z podtrzymania i w minimalnych ilosciach. Wegli niespiekajacych na rynku jest coraz mniej. I ten problem w kotlach nie zniknie. Jezeli palaczowi uda sie sztuka opanowania takiego wegla, to bedzie palil bardzo ekonomicznie i czysto. Spiekajace wegle sa z reguly bardzo kaloryczne.

Przy takim weglu trzeba oczywiscie zapomniec o wszystkich PIDach, automatach, grupach itd. Tylko praca dwustanowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży nadmuch sprzyja do robienia się spieków, a nadmiar powietrza w procesie spalania, powoduje wychładzanie kotła, kocioł wtedy więcej spali, zanim dojdzie do zadanej.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, berthold61 napisał:

Ja bym zmniejszył jeszcze powietrze i wydłużyl troszke czas przerwy i obserwował  , u mnie powietrze dmucha 19 procent a spalam ekogroszek koksujący o spiekalności Ri 80 .

A klapka na wentylatorze jak masz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
W dniu 7.11.2018 o 22:00, Visitor1230 napisał:

Jezeli wegiel nie ma w sobie tzw. kamienia a spieki sa typowe to takiemu weglowi trzeba dac "polezec" na palenisku. Ostatnie trzy sezony mialem bardzo spiekajacy wegiel. Podejrzewam, ze rogi 80. Czyli masakra. Pierwszym krokiem jest zawsze obnizenie nadmuchu do absolutnego minimum. Oczywiscie nie na tyle, zeby plomien stal sie leniwy, czerwony czy kopcacy. Trzeba przy tym wydluzac przerwe, zeby utrzymac prawidlowa wysokosc kopca. Przy podawaniu 5 sek dochodzilem z przerwa do 120-140 sek. W popiele spieki mialy wielkosc bobu i bylo ich moze 20%, Reszta to tzw. popiol z papierosa. Jezeli przy tak ekstremalnych nastawach palenisko juz sie ustabilizuje. Odgazowujace frakcje przechodza przez strefe zaru. Generujac bardzo maly plomien. A wlasciwie jego brak. Plus tego wszystkiego jest taki ze spalajac wyciagamy z wegla wszystko co sie da. Sadza w kotle jezeli juz sie pojawi to z podtrzymania i w minimalnych ilosciach. Wegli niespiekajacych na rynku jest coraz mniej. I ten problem w kotlach nie zniknie. Jezeli palaczowi uda sie sztuka opanowania takiego wegla, to bedzie palil bardzo ekonomicznie i czysto. Spiekajace wegle sa z reguly bardzo kaloryczne.

Przy takim weglu trzeba oczywiscie zapomniec o wszystkich PIDach, automatach, grupach itd. Tylko praca dwustanowa.

We  wszystkim się z tobą zgadzam pełna racja ale nie z tym że tylko dwustan , jadę własnie na tym weglu z Rydułtów  rogi ri ok 80 od ponad miesiącach w PID i jest idealnie zero spieków ,zresztą wiesz bo też ustawiles .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2018 o 08:17, berthold61 napisał:

Ja bym zmniejszył jeszcze powietrze i wydłużyl troszke czas przerwy i obserwował  , u mnie powietrze dmucha 19 procent a spalam ekogroszek koksujący o spiekalności Ri 80 .

Jest teraz 4/55/15% 

I wygląda od wczoraj od południa tak

DSC_2783.JPG

DSC_2782.JPG

DSC_2781.JPG

DSC_2780.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.