Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie czy po wygraniu softu 2.30 ktoś miał problem z połączeniem modułu? Bo nie mogę się połączyć

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprawie parametrów mocny się nie czuję.

Modulacja to z jakim procentem mocy kocioł pracuje, Czyli np. dla kotła (czy palnika - nie wiem) 20kW i modulacji 50% kocioł (palnik) pracuje z mocą 10kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie brak konfiguracji modulu wyskakuje i już próbowałem wszystkiego chyba i nic

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie brak konfiguracji modulu wyskakuje i już próbowałem wszystkiego chyba i nic

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka


Ja też tak miałem ale zrobiłem przywróć ustawienia fabryczne i jest Ok

Wysłane z mojego X19 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MarepP napisał:

Co to jest tak w ogóle ta modulacja. Często piszecie że kociołek sobie "moduluje" ;)

Modulacja mocy to automatyczna zmiana parametrów spalania, czyli zmiana częstotliwości podawania paliwa oraz siły nadmuchu dmuchawy w oparciu o aktualną temperaturę kotła w odniesieniu do temperatury zadanej kotła. To tak w skrócie 22.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MarioMK85 napisał:

U mnie brak konfiguracji modulu wyskakuje i już próbowałem wszystkiego chyba i nic

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

Skasuj kolego jeszcze alarm i poczekaj. U mnie też tak było skasowałem alarm o błędzie połączenia i odczekałem chwile i połączenie powróciło.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andrzejk82 napisał:

Przy modulacji 96 - czyli prawie setka - przy 20% i otwartej przysłonie na 50% płomień mam prawie do ściany kotła i daje jak palnik więc nie wiem czy na razie nie zostawię tego na 20% - poczekam do jutra, zobaczę popiół i jak nie będzie zbyt wielu spieków to podniosę o te 2 - 4 %

Popiół to nie wszysrko, liczy się jeszcze płomień, czystość w kotle i ekonomia  :-)

Nie przesadź w górę z powietrzem górnym gdyż wtedy dmuchawa będzie szła "przed węglem" co będzie skutkowało tym że w miarę wzrostu modulacji powietrza będzie coraz więcej  "za dużo" w stosunku do węgla co spowoduje że będzie wchodził za wysoko z mocą żeby utrzymać zadaną a potem przy schodzeniu modulacji w dół będzie powodować podkapcanie bo palnik będzie nawęglony a dmuchawa bedzie szybciej uciekać w dół niż wymaga tego ilość węgla. I będzie nie dość ze nie ekonomicznie to i może być brudno :-) 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie siedzę u kolegi na piwku w kotłowni, "bawimy" się nastawami. Mamy dylemat kocioł Witkowski Kmb 15 kw, palnik APRQ dmuchawa 80W DM80 ster "NASZ" chata 110m docelowo pod 200. Wykres lipa jak hu... Coś powiedzieć by się przydało.......

 

 

80b6dd42e613aa6622ccaaa307dd1aa5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przywrócić ustawienia fabryczne. To konieczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia przywrocilem, zasilanie odlaczylem i nic. Nie działało ani na serwerze timel ani u Wojszyma ale teraz się obudził i działa. Dzięki

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Zbyszko125 napisał:

Właśnie siedzę u kolegi na piwku w kotłowni, "bawimy" się nastawami. Mamy dylemat kocioł Witkowski Kmb 15 kw, palnik APRQ dmuchawa 80W DM80 ster "NASZ" chata 110m docelowo pod 200. Wykres lipa jak hu... Coś powiedzieć by się przydało.......

Mówię - za mało danych 23.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie siedzę u kolegi na piwku w kotłowni, "bawimy" się nastawami. Mamy dylemat kocioł Witkowski Kmb 15 kw, palnik APRQ dmuchawa 80W DM80 ster "NASZ" chata 110m docelowo pod 200. Wykres lipa jak hu... Coś powiedzieć by się przydało.......
 
 
80b6dd42e613aa6622ccaaa307dd1aa5.jpg&key=e1a860902c7fa7bfb0d8358068d7b080c091d94c4d0d15582ca8459f2453f44c
Daj więcej zdjęć że sterownika

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym jakby w oknie cwu jako dodatkową funkcję dodać pracę impulsową tak jak to jest w pompie cyrkulacyjnej ?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwko robi swoje , ale tak to wyglada1a599724ac10ad3f8c1c704117095f48.jpg6d7c8b208daaa4705dc0b97050be5d2c.jpg3605bdb3ebab9e56c0e80ae83a56e731.jpgc7b0477eb23fa79096e47bbf7c88ecfe.jpg8d1e56c9bee7ec8b812f965ec88852b8.jpg4de1641494f71ebb2aded788713aeacc.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja zacznę zabawę, może coś uda się zejść ze spalaniem. Zacznę może od ustawień wentylatora. 
- Kocioł SKAMP -PV około 17kW, palnik SV-200n
- modulacja 65%
- groszek Bartex Gold z OBI
- dmuchawa od 12% - 24% (Domer DM 80)
- zawór 4D z siłownikiem
- ochrona powrotu zapewniona na razie pompą CWU
- sterownik pracuje w trybie automatycznym
Na wykresy na razie nie patrzcie, bo są na pewno zakłamane - okazało się że mam luźny czujnik temperatury w kotle. teraz dostał trochę alu folii od koleżanki małżonki z kuchni i dopiero teraz pokazuje realne wartości.
Czy zostawić ustawienia wentyla na takim poziomie jak teraz (z wyglądu płomienia) czy może otworzyć bardziej przysłonę wentylatora?
Zerknijcie może jeszcze na kopczyk na palenisku (zdjęcie na którym go widać przy 45% mocy). Nie za wysoki? 
 
 
 
869018166_kocio.png.6d0480aaf41a485e4b45d33e97079bb4.png
dmuchawa.jpg.4025db953d35ac5fdf234d40c341a771.jpg
1934162463_pomiemoc65.jpg.0d36e85f53e623b7d3aefe1e160c2c6d.jpg
1911322296_pomie45mocy.jpg.244567b7a616e5e35bcd86639978ed49.jpg

Kolego możesz podesłać zdjęcia z popielnika. Moja mama ma ten palnik i groszek KGM Gold i jest tragedia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pompa cwu robi te skoki na wykresie. Może masz histereze na 1 albo 2 ustawiana

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MarioMK85 napisał:

Co myślicie o tym jakby w oknie cwu jako dodatkową funkcję dodać pracę impulsową tak jak to jest w pompie cyrkulacyjnej ?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

Podpisuje się obiema rękoma.Do tego (już kiedyś zgłaszalem) możliwość wyłączenia opcji "nadwyżka kotła"!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Jockey napisał:
1 godzinę temu, Jockey napisał:

Modulacja mocy to automatyczna zmiana parametrów spalania, czyli zmiana częstotliwości podawania paliwa oraz siły nadmuchu dmuchawy w oparciu o aktualną temperaturę kotła w odniesieniu do temperatury zadanej kotła. To tak w skrócie 22.gif

Jockey a dlaczego modulacja nie spada jak temperatura zadana jest osiągnięta?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł ma trzymać zadaną temperaturę, więc sterownik tak reguluje mocą, aby to zadanie zrealizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.