Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś wytłumaczy bo może w błędzie jestem, po co w ogóle komu tak mała dawka jak 2.4? Jaki pellet uzyskalby taką wagę do takiego podawania bo z tego co mówią w tekli to najmniejsza dla tytana 20kw to 2.8 przy teście 26kg/h więc czemu zdziwienie że podajnik wewnątrz nie podaje? Istnieją cięższe pellety? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, arek1263 napisał:

Ktoś wytłumaczy bo może w błędzie jestem, po co w ogóle komu tak mała dawka jak 2.4? Jaki pellet uzyskalby taką wagę do takiego podawania bo z tego co mówią w tekli to najmniejsza dla tytana 20kw to 2.8 przy teście 26kg/h więc czemu zdziwienie że podajnik wewnątrz nie podaje? Istnieją cięższe pellety? 

A czemu u mnie  podajnik w palniku podaje przy 2,1 (niżej nie próbowałem) przy FL2 z mocą min 30 ?Teraz chodzi u mnie na podawaniu 2,2 (Tytan 20 KW).Tak samo powinien podawać przy skokowej na mocy 1 jeżeli ustawię 2,1 a nie podaje.Tak więc to co mówią w Tekli to jedno a praktyka to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wiem że np w draco bio 12, czy draco bio compact 12 są takie małe podawania ale kolega Daniel ma tytana 20 więc oprogramowanie ma do 20 a że najniższe zakłada producent jako 2.8 więc może podajnik ma prawo buntować się przy 2.4, to miałem na myśli. Nie twierdzę że takie podawanie nie istnieje ale chodziło mi o ten konkretny model tytan 20. A rodzajów też trochę przerobiłem, mam faworytów ale kupuję na bieżąco co 2 tyg, kręci mnie zabawa z testowaniem co za tym idzie przestawianiem ustawień i co coś tam już wiem o rozrzucie w wydajności podajnika na godzinę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ozi80 napisał:

* Ktoś tu napisał, że nawet przy 30% mocy następuje u niego wygaszanie. Pytanie, czy dzieje się tak podczas pracy pomp, czy przy braku odbioru ciepła? Jeśli podczas pracy pomp, to jest to ten skrajny przypadek, o którym wyżej napisałem. Ale jeśli się wygasza przy braku odbioru ciepła, to przecież to jest normalne...

To chyba pytanie do mnie, więc tak u mnie wygasza się piec przy 30% mocy przy włączonych trzech pompach ( kotłowa, drabinka w łazience i podłogówka).

Podejrzewam ze również przy braku odbioru ciepła piec się wygasza, ale nigdy nie zauważyłem żeby stała pompa mi się wyłączyła. Natomiast mieszacz zmniejsza mi temperaturę wody wpływającej w podłogę np z 27C do 22C i to wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Okman przekonałeś mnie co do tego podawania. Czyli widać można zwracam honor. Co do palenia na 30 proc mocy oraz skokowa to dla mnie to black magic, w moim touch ostatnio z ciekawości zmniejszyłem moc max na 40% poczekam z wnioskami na razie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale jakoś nie tęsknię. Swoje ma zjeść i tyle, ale nie ukrywam że ciekaw jestem jak będzie po tygodniu jak pochodzi na max 40% choć też cisną się pytania co z cwu, czy nie będzie problemu z dogrzaniem, co ze startem pomp, i że grzejniki szybko przejmą ciepło z pieca i pomy będą się częściej wyłączać itd ale nie mam siły zanudzać wszystkich pytaniami poobserwuje i zastanowię się czy to gra warta świeczki czy warto udoskonalać coś co jest dobre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, arek1263 napisał:

Ok Okman przekonałeś mnie co do tego podawania. Czyli widać można zwracam honor. Co do palenia na 30 proc mocy oraz skokowa to dla mnie to black magic, w moim touch ostatnio z ciekawości zmniejszyłem moc max na 40% poczekam z wnioskami na razie. 

Masz Toucha-a tak jak ja może spróbuj w trybie auto ja tak jadę od 2 miesięcy i jest ok. Co do mocy palnika to mam ustawione min 30% max 90% a sterownik sam sobie dobiera moc w zależności od zapotrzebowania na ciepło lub grzanie CWU.

U mnie w zasadzie przez większość czasu jedzie na 30% mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamaadres

@arek1263 Nie wiem czy dobrze zrozumiałeś wcześniejsze posty, nikt nie pisał że zmniejsza moc max do 30%, pisaliśmy jedynie hipotetycznie że gdyby chodził tylko 30% 24h to musi spalić co najmniej ileś pelletu.

Ja mam ustawione moc minimalną 50% więc nie może chodzić poniżej, a max 100%, u mnie kocioł chodzi w automacie 7...8 razy na dzień i to dlatego spala mniej.

Zdecydowanie zmniejszanie mocy MAX do do 40% to zła droga.

Edytowane przez adamaadres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, matrix3078 napisał:

Masz Toucha-a tak jak ja może spróbuj w trybie auto ja tak jadę od 2 miesięcy i jest ok. Co do mocy palnika to mam ustawione min 30% max 90% a sterownik sam sobie dobiera moc w zależności od zapotrzebowania na ciepło lub grzanie CWU.

U mnie w zasadzie przez większość czasu jedzie na 30% mocy.

Już Ci kiedyś napisałem,  że mylisz pojęcia.... Tryb auto dotyczy kotła,  a ty piszesz o trybie FL palnika.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki. Dobrze wiedzieć, choć średnia moc u mnie 50%. Więc nie ma co rzeźbić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mrekzo napisał:

Już Ci kiedyś napisałem,  że mylisz pojęcia.... Tryb auto dotyczy kotła,  a ty piszesz o trybie FL palnika.... 

Kilka postów wcześniej OZI wyjaśnił że w Touch-u jest tylko tryb FL3

Masz Slima czy Toucha?

Edytowane przez matrix3078
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć myśl, właśnie przeczytałem instrukcję od Touch-a i nic z niej nie wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kriss12 - Możesz napisać czy ta aktualizacja rozwiązuje tylko ten problem czy dodaje coś do sterownika - jakieś inne opcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.