Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz mi tylko czy zawór dbv jest zamontowany na zasilaniu no nie bardzo widać?
Może być zamontowano w poziomie ale też w specjalny sposób.
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://instalacjeb2b.pl/files/440,zawor_DBV.pdf&ved=2ahUKEwj2j-DOuZPgAhXJwosKHQrCA4cQFjAAegQIAhAB&usg=AOvVaw3pBoBGm1So8jH7rUGW2mDe

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zawór jest na zasilaniu a ten baniak jest na powrocie 

20190129_183900.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A baniak jest osobno na powrocie 

20190129_183900.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przepraszam, że tak z innej beczki. Ale na co wnika pojemność wodna kotła ? Posiadam Tytana 25 KW, 11 grzejników stalowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z inwencji projektanta

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to jakiś wpływ na spalanie ? Dodam że mam zainstalowany czujnik pogodowy i dotykowy termostat pokojowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak z tym zaworem dobrze jest ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikogo denerwować ale u mnie na cały styczeń poszło 550kg pelletu wg worków. Pellet NO NAME za 550zł. Kocioł chodzi non stop i stała pompa. Temperatura wewnątrz średnio 21.5 stopnia. Średnia dzienna to 17.7kg. Oczywiście jest to więcej niż gdy chodził na czujniku pokojowym ale komfort cieplny bajka teraz. Albo coś jest nie tak z waszymi instalacjami albo termoizolacja słaba. Mi hydraulik liczył kocioł na 140m2 użytkowej 18kw ale wziąłem 12kw na własne ryzyko i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Jak już pisałem z  miesiąc temu od 15 października do końca roku poszła mi 1 tona. Teraz idzie tylko trochę więcej. Moja walka z piecem od montażu trwała może tydzień. Potem spokojnie lekkie korekty i nie zmieniam ustawień od bardzo dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz nikogo denerwować ale zdenerwowałeś...:)Mi przy podobnym metrażu wyliczył kocioł na 20 kw.Jaki człowiek był naiwny i zaufał mu zamiast wcześniej poczytać o tym.Mi spala około 27 kg. na dobę,tyle że ty masz dom nowy bez piwnic,ocieplony.Mój dom jest 1995 r.,jakiś styropian 6 cm w ścianie,strych słabo ocieplony,jakaś wata na stropie przykryta płytami,dach nie ocieplony.Dodatkowo mam jeszcze piwnice od których nieźle ciągnie.Mam zamiar zerwać te płyty na stropie i dołożyć waty bo tamta zapewne już się zbiła ale nie wiem czy to coś da.Czyli czujnik pokojowy wymontowałeś?Dlaczego?Czujnika pokojowego nie mam,ale zastanawiałem czy nie założyć.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ok 230m2 i mi zje ok30 na dobę i mam 22kw 4 grzejniki i narazie grzeje tylko piętro bo na parterze mi kafelki schna wyślij jakieś zdjęcia twoich ustawień może mam coś źle w ustawieniach 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Okman napisał:

Czyli czujnik pokojowy wymontowałeś?Dlaczego?Czujnika pokojowego nie mam,ale zastanawiałem czy nie założyć.

Czujnik mam, w sumie tylko po to aby wiedzieć jaka temperatura p;panuje w domu. Kupiłem go jakieś 3 miesiące temu i śmiem twierdzić, że tańszy byłby termometr. Nie mniej jak piszę Kriss12 coś w tym jest. Nie ma co oczekiwać cudów jak coś jest źle zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gregory2203 napisał:

Ja mam ok 230m2 i mi zje ok30 na dobę i mam 22kw 4 grzejniki i narazie grzeje tylko piętro bo na parterze mi kafelki schna wyślij jakieś zdjęcia twoich ustawień może mam coś źle w ustawieniach 

Moje ustawienia nie zmniejszą spalania u ciebie. Masz dużo większy dom, czyli będzie palił więcej.

Dla spokoju podaje ustawienia:

temp kotła 65stopni

podawanie 2.2

nadmuch 40-50

FL2 30-100%

czas pracy palnika 12 godzin.

tryb stały, pompa stała.

Podczas pracy ciągłej kocioł pracuje na mocy około 3KW. Może jak będzie z -20 stopni to spalanie wzrośnie ale tego na razie nie wiem,  bo nie było takich mrozów. 

Nie mam żadnych siłowników, mam tylko zawór 4D ustawiony tak aby woda na grzejniki ( termostatyczne ) szła gorąca, oraz żeby powrót był gorący. Grzejniki ogólnie mam ciągle lekko ciepłe. Na podłogówkę mam zwykły zawór termostatyczny 3D. Na podłogę robię korekty od 27 do 30 stopni wg temperatury na zewnątrz. Ot cała filozofia. Instalacja prosta, bez fanaberii ale działa bez zarzutu. Może nie jest tak wygodna jak z siłownikami które same regulują temperaturę CO ale mi to wystarcza. Jak w tygodniu przekręce zawór 3D to korona mi z głowy nie spadnie. Kiedyś ktoś mi pisał, że z siłownikami komfort większy. Może i tak ale wole w 3 sekundy przekręcić zawór na inną pozycję, aniżeli walczyć ze sterownikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Boryssov napisał:

Moje ustawienia nie zmniejszą spalania u ciebie. Masz dużo większy dom, czyli będzie palił więcej.

Dla spokoju podaje ustawienia:

temp kotła 65stopni

podawanie 2.2

nadmuch 40-50

FL2 30-100%

czas pracy palnika 12 godzin.

tryb stały, pompa stała.

Podczas pracy ciągłej kocioł pracuje na mocy około 3KW. Może jak będzie z -20 stopni to spalanie wzrośnie ale tego na razie nie wiem,  bo nie było takich mrozów. 

Nie mam żadnych siłowników, mam tylko zawór 4D ustawiony tak aby woda na grzejniki ( termostatyczne ) szła gorąca, oraz żeby powrót był gorący. Grzejniki ogólnie mam ciągle lekko ciepłe. Na podłogówkę mam zwykły zawór termostatyczny 3D. Na podłogę robię korekty od 27 do 30 stopni wg temperatury na zewnątrz. Ot cała filozofia. Instalacja prosta, bez fanaberii ale działa bez zarzutu. Może nie jest tak wygodna jak z siłownikami które same regulują temperaturę CO ale mi to wystarcza. Jak w tygodniu przekręce zawór 3D to korona mi z głowy nie spadnie. Kiedyś ktoś mi pisał, że z siłownikami komfort większy. Może i tak ale wole w 3 sekundy przekręcić zawór na inną pozycję, aniżeli walczyć ze sterownikiem :)

Ja też mam właśnie 2 zawory 3d na podłogę góra dół  a 4d na grzejniki i to wszystko ja mam igneo touch a Ty masz chyba inny sterownik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przewymiarowany kocioł.

W styczniu spaliłem 1350 kg (liczone worki, a nie spisane ze sterownika). Rok temu w styczniu spaliłem 1300 kg. Ale teraz jest chyba bardziej mroźna zima? Jak u was wychodzi porównanie stycznia 2018 ze styczniem 2019?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sezon. Tytan 25 kw na 160m2. W styczniu około 1100kg. 

 

P.S. na jakiej średnicy rur (i jakich) macie wykonaną instalację. 

Edytowane przez szczablik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, no i Boryssov rozkręcił trochę dyskusję. Przy spalaniu trzeba pamiętać o temperaturze w domu. Boryssov napisał, że ma tylko 21,5 stopnia. Niektórzy mają np 23,5 albo 24 i to jest dla nich komfort cieplny. No i rzecz równie ważna to zużycie cwu. W moim przypadku to jakieś 20-25% ilości spalanego pelletu. Boryssov nie napisał ile osób zamieszkuje z nim dom i jakie ma zużycie cwu i czy ma cyrkulację a ta też wpływa na spalanie. Także to, że ktoś spalił 15, 20 czy 25 kg na dobę wcale nie oznacza od razu,  że od razu ma spieprzoną instalację lub źle ocieplony dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę spalaniem, dokładnie spaliłem 585 kg czyli 39 worków pelletu co daje 18,8 kg na dobę.

Spalanie wzrosło mi po wprowadzeniu dwa tyg. temu ale temp. w domu to 22C+ stała pompa włączona.

Od dwóch dni testuje piec wyłożony płytami szamotowymi w całym palniku. Moje spostrzeżenia to przede wszystkim mniej popiołu osadza się na wymienniku oraz dłużej trzyma piec po wygaszeniu, no i chyba spalanie spadło mi o 2kg na dobę (tak myślę)

Edytowane przez matrix3078
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że grzeję bojler 140l dla 4 osób do 48C z histerezą 3C + cyrkulacja sterowana programatorem czasowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Ozi80 napisał:

Ja mam przewymiarowany kocioł.

W styczniu spaliłem 1350 kg (liczone worki, a nie spisane ze sterownika). Rok temu w styczniu spaliłem 1300 kg. Ale teraz jest chyba bardziej mroźna zima? Jak u was wychodzi porównanie stycznia 2018 ze styczniem 2019?

Plus kiepska izolacja termiczna... dlatego Ci tyle żre 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to kiedyś pisałem we wcześniejszych postach że izolacja budynku jest najważniejsza, sam tego doświadczyłem na własnej skórze jak po dociepleniu stropu spalanie zmalało o ok. 10 kg na dobę i to przy temperaturach jakie były w Listopadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.