Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Niektórzy wolne dochodzenie do zadanej temperatury bardzo sobie cenią. Daj mu popracować z dzień czy dwa, popatrz czy dopala pellet. Potem wyczyść kocioł i zrób kolejną zmianę w ustawieniach. Nie ma sensu zmieniać ustawień za często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem na tryb manualny i stwierdziłem że wybieg pompy w igneo touch nie działa dobrze. 

Wg mnie ta funkcja powinna się włączać gdy piec dojdzie do temp zadanej i zacznie się wygaszać. U mnie  się włącza gdy dojdzie do temp zadanej w pokoju. W igneo na wybiegu zawór daje max Tco więc nie ma sensu bo nie zawsze temp żądaną w pokoju równa się temp zadanej kotła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też działam na trybie manualnym jedynie co jeszcze postaram sie pozmieniac to ta dmuchawa może uda mi sie jeszcze troche zejść ponizej 60. Jeśli pojawia sie spieki to co wtedy robić?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
39 minut temu, berserker888 napisał:

Ja przeszedłem na tryb manualny i stwierdziłem że wybieg pompy w igneo touch nie działa dobrze. 

Wg mnie ta funkcja powinna się włączać gdy piec dojdzie do temp zadanej i zacznie się wygaszać. U mnie  się włącza gdy dojdzie do temp zadanej w pokoju. 

Pompa powinna pracowac caly czas. Dzieki temu, ze pokojowy odlacza ci pompe spalasz wiecej opalu i masz niestabilne zachowanie kotla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie.choć mam stare oprogramowanie to też tak jest że piec nie dojdzie do temperatury zadanej jak czujnik pokojowy już wskaże że jest temperatura w pokoju osiągnięta czyli ta kwestia nie jest poprawiona w nowym oprogramowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co miałeś na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Jek47 napisał:

U mnie.choć mam stare oprogramowanie to też tak jest że piec nie dojdzie do temperatury zadanej jak czujnik pokojowy już wskaże że jest temperatura w pokoju osiągnięta czyli ta kwestia nie jest poprawiona w nowym oprogramowaniu

W manualu będzie dążył do zadanej kotła nawet jak wcześniej osiągnie temp pokojowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powinno być ale wczoraj przypadkiem jak byłem w kotłowni zauważyłem że piec się wygasza co prawda w domu przekroczył 23 stopnie ale temperatura na piecu była dopiero 59 stopni a ma zadaną 70 stopni.choć szedł dopiero od dwóch godzin a ma ustawioną cztery godz max tyle można w estymie to się wygasza być może przez szybko rosnący temperature na zewnątrz wyszło słońce i z minus 6 wzrosła do plus 2 nie wiem wcześniej takiego działania pieca nie zauważyłem czasem zaskakuje działanie tego pieca ale jak czytam to uczestnicy tego forum  mają o wiele większe problemy cały czas odkąd mam ten piec jestem opserwatorem co pomogło mi zrozumieć z grubsza działanie pieca i jego sterowników więc jestem wdzieczny wszystkim tym co poświęcają swój czas u cierpliwie tłumaczą a nie zawsze jest to takie proste zwłaszcza jak ktoś nie ma styczności na co dzień z hydrauliką czy też takimi sterownikami ale jak się zrozimie zasadę działania to już jest od razu inna gadka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja wam się pochwalę i pożalę, ciesze się bo mieszkamy już od tygodnia w nowym domu.

Oczywiście stał pompa włączona na podłogówce+grzanie CWU do 48C, temperaturę z 21C musiałem po pierwszej nocy podnieść do 22,5C bo niestety żona brzęczała ze jest jej zimno co oczywiście poskutkowało spalaniem 27kg doba (czego się nie robi dla żony).

Piec drugi miesiąc chodzi w AUTO wcześniej bez stałej pompy spalał od 13kg do 19kg, w chwili obecnej przy stałej pompie i grzaniu CWU łyka między 21kg a 24kg na dobę.

Teraz taka ciekawostka zmniejszyłem temp w domu do 22C ( a jednak żonie było za gorąco) Vide ROOM wskazuje między 22,4C a 22,7C i to mimo tego że przewietrzamy pomieszczenia.

Kiedyś tak z ciekawości poszedłem do kotłowni zobaczyć z jaką mocą pracuje palnik i mimo że temperatura na zewnątrz była -15C to piec chodził cały czas na 30% mocy (ok 3kW), chyba że musiał dogrzać wodę to wtedy naturalnie moc wzrosła ale potem schodzi z powrotem w dół.

Dodam jeszcze że temperaturę sterownik wyliczył na 60C +10C histereza wyłączania i 5 stopni załączania, piec oscyluje miedzy temp 55C a 65C i praktycznie cały czas pracuje jedynie robi na chwilę przerwę na czyszczenie co 7 godz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jek47 napisał:

Tak powinno być ale wczoraj przypadkiem jak byłem w kotłowni zauważyłem że piec się wygasza co prawda w domu przekroczył 23 stopnie ale temperatura na piecu była dopiero 59 stopni a ma zadaną 70 stopni.choć szedł dopiero od dwóch godzin a ma ustawioną cztery godz max tyle można w estymie to się wygasza być może przez szybko rosnący temperature na zewnątrz wyszło słońce i z minus 6 wzrosła do plus 2 nie wiem wcześniej takiego działania pieca nie zauważyłem czasem zaskakuje działanie tego pieca ale jak czytam to uczestnicy tego forum  mają o wiele większe problemy cały czas odkąd mam ten piec jestem opserwatorem co pomogło mi zrozumieć z grubsza działanie pieca i jego sterowników więc jestem wdzieczny wszystkim tym co poświęcają swój czas u cierpliwie tłumaczą a nie zawsze jest to takie proste zwłaszcza jak ktoś nie ma styczności na co dzień z hydrauliką czy też takimi sterownikami ale jak się zrozimie zasadę działania to już jest od razu inna gadka

Masz tryb pracy kotła automatyczny, czy manualny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, matrix3078 napisał:

...

Teraz taka ciekawostka zmniejszyłem temp w domu do 22C ( a jednak żonie było za gorąco) Vide ROOM wskazuje między 22,4C a 22,7C i to mimo tego że przewietrzamy pomieszczenia...

Z Vide Room mam o tyle problemy, że co 3 tygodnie muszę go kalibrować. Od termometru wzorcowego (mam obok dwa i oba wskazują z wzajemną odchyłką 0.2st) jest teraz ustawiony na -1,8st. Szybko się grzeje od dotyku (kiedy zmieniam ustawienia), szybko spada na nim temperatura na przeciągu (aż do przesady). Z kolei w nocy, jak przymknę mikro w oknach, to temperatura się prawie nie rusza, tzn. na wzorcowych termometrach spada, a na VideRoom nie chce i dom mi się wychładza. VideRooma nie mam zamontowanego na ścianie, stoi na komodzie i jest swobodnie owiewany przez powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jednej rzeczy.Dlaczego ważne jest to (lub nie jest ważne,ale z wielu wypowiedzi na tym forum wywnioskowałem ze jednak jest) żeby kocioł dochodził do zadanej temp.Przecież praca kotła przy jego temp rzędu 60-70 stopni powoduje większe spalanie.Mam rację czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam blagam o pomoc bo moj draco d bio 22 spala ok 40 kg na dobe przy podlaczeniu 4 kaloryfery i jedno pietro podlogowki i niewiem co mam zrobić. Wyśle parę zdjęć ustawień 

20190128_095017.jpg

20190128_095026.jpg

20190128_095050.jpg

20190128_095059.jpg

20190128_095121.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy dom??
Takie podawanie ? zwiększ podawanie o 0.5 sec. Na początek.Jeśli palnik będzie kopcił.. również zwiększ powietrze o 10% np na korekcie powietrza. a jaka powierzchnie ogrzewasz?i jaka powierzchnia domu jest?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zebbik napisał:

VideRooma nie mam zamontowanego na ścianie, stoi na komodzie i jest swobodnie owiewany przez powietrze.

Może tu jest pies pogrzebany? Mi wskazuje wprawdzie trochę więcej, niż inny termometr, ale więcej o mniej więcej stałą wartość. On raczej służy do tego, żeby wisiał na ścianie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Grzechotnik napisał:

Nowy dom??
Takie podawanie ? zwiększ podawanie o 0.5 sec. Na początek.Jeśli palnik będzie kopcił.. również zwiększ powietrze o 10% np na korekcie powietrza. a jaka powierzchnie ogrzewasz?i jaka powierzchnia domu jest?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Dom ma ok 200m2 a ogrzewam narazie tylko poddasze użytkowe i piwnice powierzchnia to ok 140m2

Jest to nowy do z ytonga 25 I styropian 15

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozi80 manualny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom ma ok 200m2 a ogrzewam narazie tylko poddasze użytkowe i piwnice powierzchnia to ok 140m2
Ogrzewasz poddasze..i piwnice... piętro jest grzane przez przenikanie ciepła przez strop...czyli grzejesz całość....
Pierwszy sezon... Zapewne jeszcze prace wykończeniowe trwają.... Także... Raczej nie ma źle...poczytasz na tym forum... pierwszy sezon musi swoje spalić... wygrzać budynek.....

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200mkw swoje musi spalić....ja mam użytkowej 140 i na początku były dni że 60kg zjadł mi w ciągu doby. Myślałem że zwariuje. Teraz spala 30, przy ostatnich mrozach koło 35. Nie ma co błagać o pomoc tylko się z tym pogodzić.... 40 kg to jakieś 7-8KW zapotrzebowania budynku na ciepło a kocioł 22KW. To tak jakbyś oczekiwał żeby tir palił tyle co osobówka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grzeje trzeci sezon, mam slima. Teraz nie pozwolilbym wcisnąć sobie takiego wielkiego kotła. Mam compact 18, a dałby u mnie śmiało radę 10-12. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście posłuchałem mojego zaprzyjaznionego hydraulika i wstawiłem 12kw do 140m2 i spokojnie daje rade

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.