Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zmieniłem czas podawania na 4.9 I rozpala się normalnie bo przy czasie 4.5 rozpalal się do 50 stopni i temperatura spadała. Można coś jeszcze zmienic żeby zejsc do tego progu 4.5 ? Zdjecie przy temp 50stopni i podawaniu 4.9

20190124_132357.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa pracuje Ci na 84? Spróbuj zmniejszyć, przy mocy maksymalnej, gdzieś do 60 na początek. Popatrz wtedy jak się spala pellet. Potem można spróbować jeszcze coś doregulować. Masz RCK?

Uzupełnij stopkę pod awatarem, nie wiadomo jaki masz kocioł, a nikt nie będzie się przekopywał przez Twoje posty, żeby zobaczyć co masz i co ogrzewasz. To Ty chcesz pomocy, więc pomóż chociaż w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator Ciągu Kominowego.

Masz Vide NET?

Widzieliście to? :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Vide Net ani RCK a moc dmuchawy mam ustawiona na 40 wiec nie wiem czemu robi sie 80. Chyba ze chodzi o to co na zdjeciu

20190124_163527.jpg

Edytowane przez Hubertmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubertmm Mam taki sam piec jak ty 18kw tylko ze starym oprogramowaniem mój dom ma 143m2 plus ogrzewany garaż 16m2 i mam tylko grzejniki.przez tydzień spalam 9-10 worków po 20 kg taki zwykły bez certyfikatu nawet.nie wiem ile ma kalorii w ważenie pelletu się nie bawię szkoda czasu to nie laboratorium tylko patrzę jak.mi się spala pellet i żeby moc nie była ani za duża ani za mała  z tego co widziałem to masz za duży nadmuch i wypycha ci ciepło do komina zanim odda go w wymienniku masz zawirowacze dobra rzecz zmniejsza szybkość przepływu spalin w wymienniku co za tym idzie lepiej oddaje to ciepło za duży nadmuch to też wychładza palnik i zarzuca ci niedopalony pellet do popielnika przez co kopci i się bedzie smolić piec a nastawy.mam takie 

20190123_194116_HDR.jpg

20190123_193601_HDR.jpg

20190123_193620_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hubertmm napisał:

Panowie co w praktyce lepiej wychodzi zwiększy podawanie i zmiejszyc modulacje czy na odwrót?

Co to znaczy "zmniejszyć modulację"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Hubertmm napisał:

Nie mam Vide Net ani RCK a moc dmuchawy mam ustawiona na 40 wiec nie wiem czemu robi sie 80. Chyba ze chodzi o to co na zdjeciu

20190124_163527.jpg

Kolego zapoznaj się z instrukcją najpierw bo ciężko się cokolwiek wytłumaczyć jak nie zna się zasady działania instalacji jak i sterownika . 

PS i nie traktuj tego osobiście. Uwierz tak będzie wygodniej i Tobie i nam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ozi80 napisał:

Co to znaczy "zmniejszyć modulację"?

Chodzi mi o ten wykres. Zauważyłem ze jak zmniejszylem ta dmuchawe ale zwiekszylem podawanie na 6s to sam sobie regulował ile ma czasu podać czasem nawet dochodziło do progu ponizej 4s. Myslisz ze jest sens jeszcze bardziej obnizyc ta dmuchawe np z 60 do 40 ?

20190124_200326.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, berserker888 napisał:

Kolego zapoznaj się z instrukcją najpierw bo ciężko się cokolwiek wytłumaczyć jak nie zna się zasady działania instalacji jak i sterownika . 

PS i nie traktuj tego osobiście. Uwierz tak będzie wygodniej i Tobie i nam

Dzieki wielkie za rade. Staram sie to jakos ogarnąć lecz ekspertem nie jestem jeśli wali mi ktos skrotami to jak mam to zrozumiec ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc dmuchawy ustawiasz krzywa w punktach dla danej mocy pieca. Wrzuciłeś wcześniej foto . Dla 100 % mocy palnika miałeś dmuchawę ponad 80. Zmniejsz tak żeby się nie kopcilo i żeby spieków nie bylo. Ja mam dmuchawę od 40 dla 30% do 60 dla 100%. 

Max Tco możesz trochę zmniejszyć ok 50. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Hubertmm napisał:

Chodzi mi o ten wykres. Zauważyłem ze jak zmniejszylem ta dmuchawe ale zwiekszylem podawanie na 6s to sam sobie regulował ile ma czasu podać czasem nawet dochodziło do progu ponizej 4s. Myslisz ze jest sens jeszcze bardziej obnizyc ta dmuchawe np z 60 do 40 ?

20190124_200326.jpg

Szczerze, to dalej nie rozumiem. Modulacja to tryb pracy palnika. Nie ma nic wspólnego z dmuchawą. Tak samo podawanie nie ma nic wspólnego z dmuchawą.

Tak, jak kolega wyżej pisze - poczytaj najpierw instrukcję, a potem ten temat na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem kolego moze ja czytac nie umiem ale na wykresie jest napisane "moc dmuchawy modulacja". Chyba bez kitu sie cofne do szkoły bo mam problem z czytaniem.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modulacja to tryb pracy palnika.

"Moc dmuchawy modulacja [%]" to nazwa opcji (muszą to nazywać skrótowo bo nie ma za dużo miejsca), która pozwala ustawić procentową wartość obrotów dmuchawy w stosunku do wartości znamionowej liczby obrotów dmuchawy, dla danej mocy palnika, w trakcie modulacji.

Oczywiście nie zawsze się to zgadza, bo jak palnik wyhamowywuje i ma duże złoże, to liczba obrotów spada wolniej niż moc palnika. Bo po prostu przez jakiś czas potrzeba więcej powietrza, żeby dopalić nadmiar pelletu.

Mam inny kocioł niż Ty Hubertmm, ale mam Toucha i dla 20% mam ustawione 35%, a dla 100% moc dmuchawy jest ustawiona na 48%. Dodatkowo mam ciąg ustawiony na 10Pa na regulatorze ciągu, więc warunki mamy na pewno odmienne, ale myślę, że możesz jeszcze odrobinę zejść z procentową wartości niż 45%(20%) i 75%(100%) (Twoje zdjęcie z wczoraj).

Jak kocioł nie potrafił utrzymywać temperatury, zazwyczaj podnosiłem moc minimalną palnika (podawanie około 4,6s-4,8s). Obecnie mam minimum na 75%, ale to z powodu tego, że kocioł u mnie pracuje na bufor. W innych przypadkach to ustawienie powinno być sporo niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hubertmm napisał:

To nie wiem kolego moze ja czytac nie umiem ale na wykresie jest napisane "moc dmuchawy modulacja". Chyba bez kitu sie cofne do szkoły bo mam problem z czytaniem.

Ponawiam radę - poczytaj instrukcję i to forum. Czytając same nazwy parametrów, to nawet powrót do szkoły ci nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc z instrukcji nic się nie dowie.Nie wiem  dla kogo była pisana ta instrukcja,ale na pewno nie dla osób które dopiero kupiły kocioł.Tam nic nie jest opisane w jakiś prosty łopatologiczny sposób,nic nie jest poparte jakimiś prostymi przykładami.Jedyne co może kolega zrobić to rzeczywiście przejrzeć ten temat,ale tutaj też jest niezły mętlik.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okman zgadzam się w 100%. Wielokrotnie tu pisałem, że ta instrukcja niewiele wyjaśnia, bo jest słabo napisana. Ale jakieś podstawy, których brakuje Hubertowi, na pewno. Ja jak kupiłem Teklę, to zanim mi ją podłączyli, to przeczytałem całą instrukcję od dechy do dechy. Dzięki temu wiedziałem co to modulacja, co to podawanie, co to nadmuch, itp.

Nie wiem czy dla Toucha jest w ogóle jakaś instrukcja, ale w Slimie jest przycisk Info i jak się go kliknie to na ekranie pojawia się właściwie to samo, co w instrukcji papierowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozmienialem troche tak jak radziliscie. Teraz mam ustawione podawanie na 4.9s i rozpala normalnie choć mam wrazenie ze trwa to dłużej niz wcześniej. Podsylam zdjecia 

20190125_190748.jpg

20190125_190755.jpg

20190125_191304.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.