Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Chojrakrock napisał:

Ja na szczęście posłuchałem mojego zaprzyjaznionego hydraulika i wstawiłem 12kw do 140m2 i spokojnie daje rade

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

Teraz patrzę na projekt i mam do ogrzania ok 160m2 plus piwnica ok 70 m2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie wszystkim za podpowiedzi, ustawilem co prawda czasowke ale w ciągu 24h piecyk spalił mi 20kg wiec jest to dla mnie mega ulga. Jeszcze raz wielkie dzięki dobrzy ludzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hubertmm napisał:

..... w ciągu 24h piecyk spalił mi 20kg wiec jest to dla mnie mega ulga. Jeszcze raz wielkie dzięki dobrzy ludzie :)

To opisz dokładnie od czego zacząłeś, a na czym skończyłeś w ustawieniach. Dzisiejszy dzień był o wiele cieplejszy od poprzednich kilku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój hydraulik chciał mi włożyć 22-25KW. Jak się z nim kłuciłem to powiedział że na moją odpowiedzialność może dać 18 ale o mniejszym nie chciał słyszeć. To po co człowiek ładuje kasę w okna trzyszybowe, styropiany, wełnę jak ci instalatorzy są wciąż w epoce lat 80tych. 100wat na mkw i nic mniej. Bo lepiej z zapasem....jakby nagle zimy miały być po minus 40 st. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 22kw ma plaszcz wodny 120l a 25 może ma jeszcze większy 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zebbik napisał:

To opisz dokładnie od czego zacząłeś, a na czym skończyłeś w ustawieniach. Dzisiejszy dzień był o wiele cieplejszy od poprzednich kilku.

Niewiem od czego zacząć tyle tego jest że idzie  ***  dostać. Temperaturę mam na 65 histeryza na 10 załączenie pomp 50 a moc dmuchawy chyba 50 na mocy 100% a czas podawania max na 3s 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A program czasowy jak ustawiony? Cały dom grzejesz czasowo czy tylko CWU?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mrekzo napisał:

No ale tytan 25KW ma tylko 35l wody....

Moj draco d bio 22 ma plaszcz 120l mogę wysłać jutro zdjęcie z tabliczki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mrekzo napisał:

A program czasowy jak ustawiony? Cały dom grzejesz czasowo czy tylko CWU?

Cwu nie grzeje bo wykonczenia robię. Jak czasowo? Jak ustawić czasowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Hubertmm napisał:

Dzięki wielkie wszystkim za podpowiedzi, ustawilem co prawda czasowke ale w ciągu 24h piecyk spalił mi 20kg wiec jest to dla mnie mega ulga. Jeszcze raz wielkie dzięki dobrzy ludzie :)

No tu wyraźnie napisałeś że ustawiłeś czasówkę, a teraz pytasz jak to zrobić....nie rozumiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrekzo napisał:

No tu wyraźnie napisałeś że ustawiłeś czasówkę, a teraz pytasz jak to zrobić....nie rozumiem 

To Hubertmm napisał a nie ja. Ja się tylko to pytałem jak to zrobił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gregory2203 napisał:

To Hubertmm napisał a nie ja. Ja się tylko to pytałem jak to zrobił 

Dlatego spytałem jak ustawił czasowy program, może się okazać, że grzeje 10h na dobę i dlatego pali mniej, ale połowę dnia  w domu jest zimno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mrekzo napisał:

Nie wiem, nie jestem fachowcem, ale różnica powinna być albo w palniku, albo w powierzchni wymiennika.

Teoretycznie moc palnika jest regulowana. W tej chwili przy podawaniu 4  mam moc 18kw.  Pale systemem modulacja /wygaszanie. 

Chce jeszcze przetestować stała pompę i pracę palnika bez przerwy ale nie schodzi mi z mocą do 30% i przebija temp po czy następuje wygaszanie. Ktoś coś poradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stałą pompę cały czas, palnik ustawiony tak, że przy 100% wyświetla 10,3KW. Podawanie 2,2. Dziś przy tej temp godzinę chodzi, godzinę stoi. Przy ostatnich mrozach już się nie wygaszał i pracował cały czas na 50-60%.  Teoretycznie prawidłowo dobrany kocioł powinien przy minus 20 na zewnątrz pracować na 100% cały czas. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zagrzac n.p  piec do 70.C niż grzać cały czas? 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak nie umie zrobić żeby się nie wygaszal bo osiągnie n.p 70 I koniec gasi się  

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.