Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Sterownik mam slim a współczynnik korekcji ustawiony na 10. Co to ten współczynnik korekcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kociołek mam Tekla Tytan Bio 20 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Daniel1 napisał:

Sterownik mam slim a współczynnik korekcji ustawiony na 10. Co to ten współczynnik korekcji?

Wiele razy już tu to opisywałem. Najszybciej tu to znajdziesz:

 

Przy współczynniku korekcji 10 i przy włączonej stałej pompie, jedyne co może powodować wyłączenie pompy, to spadek wyliczonej temperatury CO poniżej minimalnej temperatury CO pomp w ustawieniach serwisowych Ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Posiadam tekle draco bio compact 18kw ze sterownikiem igneo touch czy ma ktos moze podobny piec?

Potrzebuje ustawuc optymalnie ten piex bo w tej chwili na dobe spala mi około 30kg. Mam ustawione manual 60 a dom około 100m2. Kupiłem pellet Poltarex Premium. Jest to moj pierwszy tego typu piec i szczerze jestem zielony w temacie. 

20181218_094543.jpg

20181218_094636.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam tyle, że ze sterownikiem slim....trzeci sezon grzeje, 25-30kg na dobę to u mnie norma. Z soboty na niedzielę ścisnęło mrozem to zjadł 34, dziś  już 28. Nawet z tym już nie walczę bo nie wierzę żeby spalać mniej tak poprostu budynek potrzebuje. Mam w domu 22-23 st. całą dobę non stop. U mnie wystarczyłby kocioł 10-12KW u ciebie tym bardziej za duży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2019 o 20:13, czarny38 napisał:

Nie masz racji, zrobiłem sobie robotę i cały dzień idzie w manualu, poniżej foto po osiągnięciu temperatury pokojowej, wyświetla zadaną CO np.60*, potem przełączyłem na  AUTO i wyświetla 7*

A jednak mam rację. Poniżej filmik potwierdzający, że po osiągnięciu zadanej temperatury pokojowej, temperatura zadana na CO wynosi 7 stopni bez względu na tryb pracy kotła. Warunkiem jest wyłączona stała pompa. Tak przyjemniej jest w Slimie, ale podejrzewam, że w Touch też, mimo że na zdjęciach nie pokazałeś temperatury zadanej na CO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam ten zawór. Podawanie jest ustawione zgodnie z tabela nastaw ktora dostalem od tekli. Jeśli zwieksze temperature na kotle to nie bedzie tymbardziej mi wiecej szło peletu ? A co do podawania to o ile najlepiej przestawic ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Hubertmm napisał:

Tak mam ten zawór. Podawanie jest ustawione zgodnie z tabela nastaw ktora dostalem od tekli. 

Mogę się mylić ale to jest chyba tabela nastaw przy pierwszym odpaleniu kotła.Nie musisz się później tego sztywno trzymać.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubertmm. Za duże podawanie. Za mała min temp CO pomp (masz 20, przy grzejnikach od 30 jest sens). Histereza wygaszania 0 to za mało, daj co najmniej 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci tutaj nie da gotowej odpowiedzi. Poczytaj ten wątek może wyciągniesz jakieś wnioski.  Napisz jak grzejesz teraz. Rozumie że pompa Co włącza się jak na piecu jest min45 potem piec moduluje do 60 . Potem się wygasza i jak spadnie temp to rozpala się na nowo. To rozwiązanie jest ok i ja takiego używam ale niezbędny przy tym jest czujnik temperatury pokojowej. On będzie odpowiedzialny za to ile pójdzie z pieca ciepła na dom a ile zostanie w kotke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma termostaty na grzejnikach w domu, to bez czujnika pokojowego przeżyje.

Ale z podawaniem masz rację, to sobie każdy musi sam dobrać. Z jednej strony, żeby nie miał za dużej mocy (za dużego podawania) i kocioł się za szybko nie przegrzewał i wygaszał, a z drugiej strony żeby nie miał za małej mocy, przez co nie umiał na stałe podnieść temperatury powyżej temperatury startu pomp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek sprawdziłem ostatnio zabezpieczenie przed zamarznięciem 7", jak temp spadła poniżej to piec się odpalił i nagrzal cały układ, pompa chodziła cały czas i to od razu niezależnie od ustawionej temp startu pomp.
A więc sterownik pilnuje i pieca i układu.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszą koledzy. Sam musisz metodą prób i błędów określić jakie powinno być podawanie. 6,5s wydaje się bardzo dużo. Ja mam 2,5s, temp. kotła 65, histereza 15, start pomp 50. dmuchawa min 30, max 70; moc min 30 max 80 i dla mojego kotła to pasuje i jest ok, ale każdy może mieć inne ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza instalacja mieszana ? Nie mam pojecia, nie znam sie na tym

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.