Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Albo masz syf w palniku, albo podawanie jest aż tak duże że zatyka wylot z palnika, wtedy może cofać się płomień do rury i ją stopić

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slawekqaz napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie, zauważyłem że podczas modulacji cofie mi ogień z palnika to rury podajacej pellet? I zastanawiam się czy to wina ustawień czy po prostu powinienem wezwać serwis? 

No to niezłe cuda...Czyścisz co jakiś czas kocioł w środku?Może po prostu komin zatkany sadzą albo czopuch ?Jaki masz w ogóle kocioł?Moim zdaniem nie jest to wina ustawień.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki powód (czy za mały ciąg, czy zatkany palnik), ale efekt może być opłakany włącznie z pożarem. Nie bagatelizuj, tylko szybko reaguj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, slawekqaz napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie, zauważyłem że podczas modulacji cofie mi ogień z palnika to rury podajacej pellet? I zastanawiam się czy to wina ustawień czy po prostu powinienem wezwać serwis? 

To zależy co masz na myśli. Też dzwoniłem do serwisu jak po ciemku wszedłem do kotłowni i w rurze podajnika widziałem światło ognia (przy zapalonym świetle prawie tego nie widać). Jak popatrzyłem przy wygaszonym palniku, to przy świeceniu latarką od strony palnika widać częściowo światło w rurze podającej. W innym przypadku:

1. Niedrożny system odprowadzania spalin - bardzo groźne,

2. Może rzeczywiście za duże podawanie, trzeba popatrzeć tuż po wygaszeniu, ile masz prześwitu w palniku. Osobiście miałem przy testach momentami podawanie 5.3 i nie miałem z tym żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 godzin temu, slawekqaz napisał:

Kocioł mam draco bio compact f2. Piec caly czyscilem w zeszły weekend, a czy w palniku coś powinienem czyścić poza tą komora spalania?

Sprawdź pod palnikiem od spodu jest taka przesłona. Normalnie powinna być otwarta ale czasami zapominają w fabryce ją otworzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pisałem tutaj, że często na igneo.pl kocioł mój, czy też od osób, które mi udostępniają, jest off-line. Podejrzewałem problemy ze strony serwera, bo nie wierzę, że nagle przez powiedzmy dwa miesiące każdy z nas miał u siebie problemy z internetem. Pragnę odtrąbić, że od jakiegoś czasu wszystko już jest ok i dawno nie widziałem żadnego kotła off-line. Tak, że brawo Estyma - naprawili! Jak czytam problemy, jakie mają użytkownicy SASa ze sterownikiem Recalart, który już od wielu miesięcy nie ma połączenia z internetem (w efekcie producent kotłów SAS zerwał umowę z producentem sterowników Recalart, a użytkownicy zostali na lodzie), to wypada się cieszyć, że u nas - mimo bardziej ubogiej funkcjonalności, niż u konkurencji - jest wszystko OK.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda od dłuższego czasu nie ma problemu z połączeniem z Igneo.pl

Ja oprócz videnet-a mam jeszcze videgsm-a gdyby miały się spełnić czarny scenariusz końca serwera.

Dla mnie videgsm-a jest nawet bardziej przydatny bo alarmy wysyła mi SMS-em bo nie zawsze mam internet włączony. Można oczywiście zdalnie włączyć i wyłączyć zmienić tryb pracy, temperaturę zadaną pokoju itp. 

Poniżej zrzut przykładowych zapytań :boiler? odpowiedź temp kotła status itp i drugie zapytanie :estyma? odpowiedź z niezależnych od kotła czujników temp kotła i palnika oraz status czujnika zadymienia, dzięki aku dostępne nawet bez prądu. Dodatkowo otrzymuje SMS-y o zaniku oraz powrocie zasilania 230v, dzięki temu mam większą kontrolę nad Teklą. 

Screenshot_20190114-134654.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim.Ale się mój temat rozrósł :) Ja akurat ze swoją teklą żyje bezproblemowo, do tej pory grzałka od nowości , a palę już czwarty sezon.Na moich skromnych 57 metrach spalałem w ostatnich 3-ech sezonach po 2,5 tony pelletu od września do połowy kwietnia, przy temp. pokojowej  około 23 stopni.Przed tym sezonem mieszkanko docieplilem i z ilości pelletu spalonego do tej pory powinienem w tym sezonie zejść do 2 ton.Srednie spalanie mam ciut mniejsze niż 10 kg na dobę.Ale widzę że jeszcze sporo można poprawić :) .Pozdrawiam.

Edytowane przez Sterydziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fl2.Podawanie 2.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎14‎.‎01‎.‎2019 o 16:09, Sterydziak napisał:

Hej wszystkim.Ale się mój temat rozrósł :) Ja akurat ze swoją teklą żyje bezproblemowo, do tej pory grzałka od nowości , a palę już czwarty sezon.Na moich skromnych 57 metrach spalałem w ostatnich 3-ech sezonach po 2,5 tony pelletu od września do połowy kwietnia, przy temp. pokojowej  około 23 stopni.Przed tym sezonem mieszkanko docieplilem i z ilości pelletu spalonego do tej pory powinienem w tym sezonie zejść do 2 ton.Srednie spalanie mam ciut mniejsze niż 10 kg na dobę.Ale widzę że jeszcze sporo można poprawić :) .Pozdrawiam.

Czy mogłbyś podac swoje ustawienia i czy korzystasz z programu czasowego .Do takiego spalania dąże ponieważ mam podobny metraż ogrzewania podłogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów

Posiadam kocioł TeklaDracoBioCompact 12KW podłączone mam 2 pompy do ogrzewania podłogowego + grzejniki. Zostały sprzężone razem a chciałbym sterować nimi każda z osobna. Sterownik Ingeo slim ,i tutaj moje pytanie w jaki sposób ustawić taka opcje ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić dodatkowy moduł albo zmienić sterownik na Igneo Touch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki w gruncie rzeczy słabo ze w tym slimie nie ma takiej opcji .Na razie będę sobie musiał z tym radzić ale zmienić sterownik to chyba już lepsza opcja niż rozbudowa tym bardziej że jest tam sporo dodatkowych funkcji których nie ma w slimie.Jak na nieduży metraż mam spore spalanie i zaczynam zabawę z ustawieniami najbardziej optymalnymi dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak ,czy to jest taki moduł https://www.estyma.pl/produkt/modul-rozszerzeniowy-can-i-o-mc-1/#tab-id-1 ,rozumiem że wtedy będę mógł ustawić różne temperatury na ogrzewanie podłogowe i na grzejniki przy czym pompy(każda z osobna) będą się załączać tylko wtedy jeżeli temperatura zostanie osiągnięta.

Edytowane przez Tekleciak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kriss12 napisał:

Zmiana sterownika i tak nic mu nie da bo standardowa szyna i tak obsługuje 1 co i 1 CWU .....najtaniej dokupić moduł 

Jesteś pewien? Nie mam Toucha ale kojarzę, że osoby które go mają pisały, że on ma w standardzie obsługę dwóch obwodów CO. Czarny? Grzechotnik? Możecie potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak touch ma dwa obwody grzewcze. Ale pełny touch z modułem.bo wymiana samego wyświetlacza nie wystarczy...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy na dłuższą metę można palić w ten sposób że piec bierze histereze z czujnika pokojowego? Obecnie tak mam ustawione i jak nie ma mrozów to kocioł startuje max 2 razy na dobę i przy każdym rozpalaniu temp jego jest niska a co za tym idzie wytwarza się woda w tej rurze co idzie do komina. Czy raczej przełączyc na tryb manualny i trzymać histereze kotła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno drugiego nie wyklucza. Możesz mieć tryb kotła manualny i nadal aktywny czujnik pokojowy z histerezą pokojową. Woda w czopuchu to oznaka pracy kotła na niskich temperaturach. Dlatego lepiej ustawić temperaturę zadaną kotła na co najmniej 65 stopni. Ale żeby sterownik na nią zwracał uwagę, to musi być tryb kotła manualny. Możesz też zostawić tryb kotła auto i podnieść zadaną temperaturę na CO do 65 stopni, to wtedy zadana na kotle też taka będzie. Ale pewnie nigdy do niej nie dojdzie, bo przy tak ciepłych grzejnikach wcześniej temperatura w pokoju osiągnie zadaną i kocioł w trybie auto zmieni swoją zadaną temperaturę na 7 stopni i wygaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Grzechotnik napisał:

Tak touch ma dwa obwody grzewcze. Ale pełny touch z modułem.bo wymiana samego wyświetlacza nie wystarczy...

Nawet nie wiedziałem że można wymienić sam wyświetlacz...

Co da wymiana samego wyświetlacza, poza ładnym wyglądem? Jakakolwiek z nowych funkcji działać na nim będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.