Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko podawanie i ewentualnie moc dmuchawy delikatnie. Ilość tlenu regulujesz tylko wtedy gdy masz sondę lambda. Bez tego to poprostu niczym nie steruje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Mlodybyk napisał:

Witam Posiadam piec tekla draco bio 12kw 

Jaką utrzymywać jasność płomienia? U mnie przy 100% dochodzi do 200.

A jak jest z temp.? Przy 100% dochodzi do 38 stopni.

Kolego odnośnie spalania 10kg na dobę pisałem w odpowiedzi na twój post ze zdjęciami wyświetlacza na którym widać, że kocioł pracuje ci przy podawaniu 0,5kg na godzinę...w między czasie usunałeś to zmieniając na pytanie o jasność płomienia i zrobiło się dziwnie nie na temat....jak coś piszesz to pozwól innym się do tego odnieść....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, berserker888 napisał:

Przecież dostałeś odpowiedź że za małe podawanie

Po czym to oceniacie ?

Ile według was powinien palić taki piec?? Przy temp. Ok 0 stopni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mrekzo napisał:

Kolego odnośnie spalania 10kg na dobę pisałem w odpowiedzi na twój post ze zdjęciami wyświetlacza na którym widać, że kocioł pracuje ci przy podawaniu 0,5kg na godzinę...w między czasie usunałeś to zmieniając na pytanie o jasność płomienia i zrobiło się dziwnie nie na temat....jak coś piszesz to pozwól innym się do tego odnieść....

Mam piec 12kw. 1 raz pisze i może coś poknociłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Posiadam piec tekla draco bio 12kw 
Jaką utrzymywać jasność płomienia? U mnie przy 100% dochodzi do 200.
A jak jest z temp.? Przy 100% dochodzi do 38 stopni.
Nie ma czegoś takiego jak utrzymywanie jasności foto. Im więcej widzi tym lepiej. Jak nie wyskakuje alarm brak ognia podczas pracy... To nie ma żadnego znaczenia na pracę . modulację. No chyba że ktoś lubi siedzieć bo patrzeć na płomyczek

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mlodybyk napisał:

Po czym to oceniacie ?

Ile według was powinien palić taki piec?? Przy temp. Ok 0 stopni ?

Wejdź sobie na stronę ciepłowłaściwe.pl tam wpisz dane swojego budynku i w przybliżeniu obliczysz sobie zapotrzebowanie na ciepło w przeciętny i w najmroźniejszy dzień zimy a na tej podstawie to już sam sobie bez problemu obliczysz ile powinien ci pelletu piec pochłonąć....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Grzechotnik napisał:

Nie ma czegoś takiego jak utrzymywanie jasności foto. Im więcej widzi tym lepiej. Jak nie wyskakuje alarm brak ognia podczas pracy... To nie ma żadnego znaczenia na pracę . modulację. No chyba że ktoś lubi siedzieć bo patrzeć na płomyczek emoji848.pngemoji6.pngemoji6.png

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki A co z temperaturą palnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

 

18 minut temu, Grzechotnik napisał:

Nie ma czegoś takiego jak utrzymywanie jasności foto. Im więcej widzi tym lepiej. Jak nie wyskakuje alarm brak ognia podczas pracy... To nie ma żadnego znaczenia na pracę . modulację. No chyba że ktoś lubi siedzieć bo patrzeć na płomyczek emoji848.pngemoji6.pngemoji6.png

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Ma znaczenie. I to zasadnicze. Plomien utrzymujacy sie na niskim poziomie zmniejsza dynamike przyrostu temperatury w kotle. Tlumaczac dalej, niski plomien zwieksza ilosc tlenu w spalinach. Wychladzajac je jednoczesnie. Jezeli nastepuje to przy za wysokim nadmuchu kociol jest wchladzany wentylatorem. I jest to ewidentna strata. Plomien spada tez w przypadku wrzucania dawek pelletu na palnik. Oscylacje na poziomie 80 - 100% sa ok. Niski plomien moze tez wystepowac przy za niskim nadmuchu. Oscylacje zawoieraja sie wtedy powiedzmy miedzy 40 a 100%. Tlen w spalinach wtedy wariuje. Lata od 6 do 10, 11 %. Palnik zaczyna wtedy cyklicznie kopcic. I zaczyna sie to calkiem mocno ponizej 6%.

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


Foto ma znaczenia jeśli schodzi poniżej ustawionego progu foto
Wartości jakie podajesz są przy zamontowanej sonda lambda schodzenia poniżej 7-8%tlenu powoduje Smolenie kotła.
Niski foto występuje również jak masz za małe podawanie i jak masz duży ciąg.sprawdzone doświadczalnie . nie teoria
Temperatura palnika nie ma znaczenia i tak jej nie regulujesz..u mnie przeważnie jest koło 40-50stopni.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Grzechotnik napisał:


 

 


Foto ma znaczenia jeśli schodzi poniżej ustawionego progu foto
Wartości jakie podajesz są przy zamontowanej sonda lambda schodzenia poniżej 7-8%tlenu powoduje Smolenie kotła.
Niski foto występuje również jak masz za małe podawanie i jak masz duży ciąg.sprawdzone doświadczalnie . nie teoria emoji3.png
Temperatura palnika nie ma znaczenia i tak jej nie regulujesz..u mnie przeważnie jest koło 40-50stopni.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

 

Takiej odpowiedzi oczekiwałem dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Visitor1230 napisał:

Oscylacje na poziomie 80 - 100% sa ok. Niski plomien moze tez wystepowac przy za niskim nadmuchu. Oscylacje zawoieraja sie wtedy powiedzmy miedzy 40 a 100%

O procentach jakiego wskaźnika piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym zamontować RCK do wyczystki bo najwygodniej tylko nurtuje mnie wysokość od podłoża do wyczystki według producenta ma być 0.40 a ja mam 0.15 może ktoś mi powie czy to jest takie ważne bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mrekzo napisał:

W slimie to napewno nie jest %, ponieważ potrafi wskazywać 180....

U mnie jest ponad 200. Tylko, że ja mam tam coś z*bane, bo mi pokazuje około 5 nawet jak w palniku się nie pali, nawet jak w kotłowni było całkowicie ciemno i świecił tylko wyświetlacz sterownika.

 

Wracając do tematu czyszczenia palnika. Tak wyglądał mój palnik po pierwszej jego zimie po wyciągnięciu "grilla":

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, znalazłem dwa lata stary filmik z unboxing odkurzacza :)

 

 

 

A tu jak mniej więcej czyszczę (zwykle idzie mi to sprawniej, bo nie trzymam w drugiej ręce telefonu). Na koniec widać na ściance różnicę między kawałkiem wyczyszczonym, a nie wyczyszczonym:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie trochę z innej beczki, ale mam nadzieję, że nie będziecie mieć mi za złe :)

Szfagier się buduje, podobny dom do mojego, parter z poddaszem użytkowym z 2 stanowiskowym garażem ok 200m2 po podłodze do ogrzania, zapotrzebowanie z ciepło właściwe - 10,3kW. Jakie polecalibyście ogrzewanie biorąc pod uwagę swoje doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Plum wskazuje procentowa jasnosc plomienia.
Czyli mówisz o sterowniku Plum a nie Estyma? jeśli tak.to wszystko wyjaśnia

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozazdrościć stanu palnika po sezonie. Też czyszczę palnik szczelinówką, ale pomimo tego miałem 1/3 dolnej przestrzeni nawiewnej palnika zawalone pyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z osiągnięciem przez pięć zadanej temp. 60 st piec nagrzewa się do ok 58 st i dalej temp. nie rośnie, a pochwili zaczyna powoli spadać. Moc dmuchawy mam ustawiona od 20 do 30max przy wyższym dmuchaniu piec osiągał max temp. ok 54st i tyle. Podawanie mam 2.4. Mieszkam na sporej górce na której dosyć mozno wieje przez co ciąg kominowy jest duzy mimo założonego regulatora ciągu. Czy ktoś miał może podobny problem i mógłby coś doradzic co zrobić żeby ten piec nagrzal się do tych 60st?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie sterowanie temperaturą CO jest lepsze i bardziej ekonomiczniejsze jeśli chodzi o spalanie. Danfos przy każdym grzejniku i stała temperatura ustawiona na kotle czy czujnik pokojowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.