Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kriss12 napisał:

Pierścień przesuwa się do 1/3 długości palnika ....niestety

Aż muszę sprawdzić.Często zaglądam do wnętrza kotła i po każdym czyszczeniu  przez mechanizm leży świeża ilość popiołu.Być może dmuchawa jeszcze swoją drogą wydmuchuje.Zresztą prawdopodobnie nie potrzebne jest,aby pierścień mechanizmu samoczyszczącego przechodził przez całą długość palnika bo na końcu pellet już się nie spala i tam nie powstają ewentualne bryły (zgorzele,czy jak to się tam nazywa).Dla mnie ten mechanizm jest super,oczywiście raz na rok można rozkręcić palnik i gruntownie go przeczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ciut dalej ciężko to sprawdzić dokładnie .......miałem kiedyś taki przypadek ,że przez luźny kabel nie działał mechanizm czyszczący , no i nazbierało się syfu i próby rozpalenia kończyły się alarmem.

Wydaje mi się ,że w tym mechaniźmie nie chodzi o to żeby zgarniać na całej długości palnika , tylko w miejscu gdzie sypany jest pelet podczas rozpalania , oraz pracy palnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kriss12 napisał:

 

Wydaje mi się ,że w tym mechaniźmie nie chodzi o to żeby zgarniać na całej długości palnika , tylko w miejscu gdzie sypany jest pelet podczas rozpalania , oraz pracy palnika

Dokładnie.To co pisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Kriss12 napisał:

Wydaje mi się ,że w tym mechaniźmie nie chodzi o to żeby zgarniać na całej długości palnika , tylko w miejscu gdzie sypany jest pelet podczas rozpalania , oraz pracy palnika

No dokładnie o to chodzi. Czyli przesuwa z miejsca na miejsce. Całości na pewno nie wypycha poza palnik, jak napisał tutaj Okman:

"Nie przesuwa z miejsca na miejsce tylko wywala z palnika do miski z popiołem,a uściślając na dolny panel wodny skąd spada sobie na blachę z popiołem."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na chwilę obecną poszło około 1.5t, w zeszłym roku spaliłem 4400kg, w tym roku wykonałem termomodernizacja, jestem ciekaw o ile spadnie spalanie. Na Razie widzę że piec pali około 5kg dziennie mniej.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kriss12 napisał:

Nie jest to system idealny , ale moim zdaniem spełnia swoje zadanie ......bez tego pewnie trzeba by było częściej grzebać , szczególnie przy kiepskim pelecie

Na pewno odciąża użytkownika od częstego czyszczenia palnika. Ja bez tego czyszczę w zimie co drugi dzień. Ale mając ten system nie można całkowicie zapomnieć o ręcznym czyszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.I to jest ta różnica.Czyścisz co drugi dzień.Ten mechanizm może przesuwać sobie popiół z miejsca na miejsce,z lewej na prawo,może nawet do sąsiada przepychać:)Nie interesuje mnie to.Ty czyścisz co drugi dzień.Ja nie czyszczę palnika wcale i działa idealnie.Oczywiście tak jak pisałeś,raz na rok trzeba prawdopodobnie go rozkręcić i gruntownie wyczyścić.Sam jestem ciekaw czy po rozkręceniu będzie co przy nim robić.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika że to czy zbiera się popiół w przestrzeni między rusztem a obudową zależy głównie od pelletu i to nie tyle od jego jakości co od rodzaju drewna użytego do produkcji.
Najwięcej syfi się po pellecie liściastym dąb, buk a najmniej po sosnowym.  
Zauważyłem że jak pellet pozostawia taki jasny, drobniutki  popiół w popielniku jak z papierosa, wtedy palnik trzeba często czyścić. 
Podsumowując jak palę 100% sosną to palnika nie rozkręcam wcale, jak paliłem dębowym musiałem rozkręcać ruszt co tydzień i było tam full popiołu.
W pierwszym sezonie o tym nie wiedziałem i nie rozkręcałem ani raz w efekcie co raz więcej musiałem zwiększać nadmuch, bo jak się zapcha przestrzeń między rusztem a obudową, to w ogóle nie dostaje powietrza pod żar, tylko z góry i z tyłu przez co źle się spala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Okman napisał:

No właśnie.I to jest ta różnica.Czyścisz co drugi dzień.Ten mechanizm może przesuwać sobie popiół z miejsca na miejsce,z lewej na prawo,może nawet do sąsiada przepychać:)Nie interesuje mnie to.Ty czyścisz co drugi dzień.Ja nie czyszczę palnika wcale i działa idealnie.Oczywiście tak jak pisałeś,raz na rok trzeba prawdopodobnie go rozkręcić i gruntownie wyczyścić.Sam jestem ciekaw czy po rozkręceniu będzie co przy nim robić.

To nie kupuj odkurzacza, skoro palnik bez czyszczenia działa idealnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Chojrakrock napisał:

... w tym roku wykonałem termomodernizacja, jestem ciekaw o ile spadnie spalanie. Na Razie widzę że piec pali około 5kg dziennie mniej.

Z ciekawości. Ile dałeś izolacji i jakiej? I jeżeli można wiedzieć, to jaki mniej więcej był koszt takiego ocieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ozi80 napisał:

To nie kupuj odkurzacza, skoro palnik bez czyszczenia działa idealnie :) 

Ej Ozi nie obraź się,ale wydaje mi się że przy tej dyskusji o mechanizmie samoczyszczącym robisz jakiś złośliwy i zgryźliwy jak stara panna:)Wiem że nie masz tego w swoim palniku i chcesz nam,którzy mają, udowodnić że nie warto tego mieć,ze to nic nie daje,że tylko przepycha popiół z miejsca na miejsce a sam piszesz że musisz czyścić palnik ręcznie co dwa dni.Ja zaglądam i tylko zaglądam do palnika raz na tydzień przy okazji czyszczenia całego kotła.Palnik jest czyściutki a to tylko dlatego że mechanizm ruszy,przepchnie ewentualne spieki,lub popiół dalej, a dmuchawa załatwi resztę.Zawsze po samoczyszczeniu ( co 6 godzin) jest nowa partia popiołu na dole,więc jakoś musi działać ten mechanizm i przy pomocy dmuchawy wyrzucać popiół z palnika.Przecież gdyby sama dmuchawa miała taką moc żeby wydmuchać popiół z palnika to nie czyściłbyś co dwa dni.A odkurzacz jest mi potrzebny przede wszystkim do czyszczenia kotła wewnątrz,ścian,wymienników,niedostępnych miejsc bo takich akurat w Tytanie nie brakuje.Przy okazji odkurzę wokół kotła a także będę nim wyciągał raz na jakiś czas z dna zbiornika sam miał pelletowy z resztkami pelletu,bo jak napisał któryś z kolegów może zafałszowywać ilość spalonego opału.

Odkurzacz właśnie przyszedł 10 minut temu.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle to odbierasz. Mechanizm samoczyszczenia to fajna sprawa i gdyby nie koszt, to dawno bym go sobie kupił. Pewnie kiedyś to zrobię. "Zgryźliwość", którą odczuwasz dotyczy faktu, że część użytkowników nie czyści palnika z pyłu, którego pierścień nie wypcha w całości z palnika. A potem się dziwią, że jest syf między "rurami" palnika i zapchane rowki przez które ma lecieć nadmuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Ozi rozumiem.Takie moje odczucia po prostu.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już będziesz miał odkurzacz to czyść nim też palnik po prostu. Albo jak chcesz zrobić test, to nie czyść, a na koniec sezonu rozkręć i zrób zdjęcie. Jak będziesz miał pecha, jak Czarny, to bedziesz miał tam niezłą "ciapkę". Ja czyszczę, a i tak trochę zaschniętej chyba żywicy tam miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej pisałem,odkurzacz  przyszedł właśnie kilkadziesiąt minut temu.Zaraz go obejrzę a palnik na pewno będę nim odkurzał.Tylko nie wiem czy to cotygodniowe odkurzanie palnika ma polegać na tym żeby również go rozkręcać czy wyciągać popiół tylko przez te otwory,a raz na rok latem rozkręcić i gruntownie odkurzyć?Wydaje mi się że ta druga opcja.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości. Ile dałeś izolacji i jakiej? I jeżeli można wiedzieć, to jaki mniej więcej był koszt takiego ocieplenia.
Mogę Ci podaj tylko koszt materiału bo wszystko inne robiłem sam.
Ilość około 220m2
Grubosc 10cm grafit 0,32

Styropianu poszło około 22m3 po 152zl m3 netto czyli 3344zl netto
Klej około 70 worków po 9zl netto czyli 630zl netto
Jeszcze siatka i jakie pierdół czyli około 4500 netto

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Okman napisał:

Tylko nie wiem czy to cotygodniowe odkurzanie palnika ma polegać na tym żeby również go rozkręcać czy wyciągać popiół tylko przez te otwory,a raz na rok latem rozkręcić i gruntownie odkurzyć?

Odkręcenie 6 nakrętek i wyjęcie rusztu trwa max 10 minut, nie rozumiem w czym problem żeby tam zajrzeć i mieć spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie osiągnąć coś takiego na palniku. Gdy mam zadana kotła 60st, temp. teraz piec trzyma na 55st i z paleniem 1,1kg/h. Takie same zjawisko udało mi sie osiągnąć przy zadanej kotła 65st, gdzie trzymało na piecu 60st , ale spalanie dobowe było 34kg, tą jedną zmianą zszedłem o 8kg, może w tym jest jakaś głębsza logika?

602E1373-0CA2-427D-AC3D-823E6F286EF8.jpeg

Edytowane przez IzaTom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, czarny38 napisał:

Odkręcenie 6 nakrętek i wyjęcie rusztu trwa max 10 minut, nie rozumiem w czym problem żeby tam zajrzeć i mieć spokój.

Ja też nie rozumiem dlaczego piszesz że mogę mieć z tym problem.Ja po prostu pytam bo to mój pierwszy sezon z tym kotłem i palnikiem dlatego doświadczenia nie mam żadnego.Mam dwie rączki i potrafię używać klucza.Bez obaw:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logika bardzo prosta. Mniejsza temperatura spalin i mniejsze straty. U siebie zszedłem z temp. spalin dla mocy minimalna 80 st.C moc max 105 st.C , praca skokowa. Temp zadana kotła 55.  spalanie w styczniu od 12- 14 kg na dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.