Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

A ja ustawię sterownik tak, że przy 100% mocy będzie pokazywał 0,4 kg/h i bez problemu ogrzeję moje 260m2 i bojler CWU na 7 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ozi80 napisał:

A ja ustawię sterownik tak, że przy 100% mocy będzie pokazywał 0,4 kg/h i bez problemu ogrzeję moje 260m2 i bojler CWU na 7 osób.

Rozumiem, że w tym poście kluczem jest słowo "pokazywał" co nie oznacza, że tyle będzie palił....nikt nie zrozumiał aluzji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wszyscy tutaj licytujecie się ile wam POKAZUJE na wyświetlaczu godzinne spalanie. Ono zależy od wklepanego w sterownik czasu podawania i wydajności podajnika (dziwnie nazwane w Igneo "ilość paliwa test"). Tylko ta pierwsza zmienna ma jakikolwiek wpływ na pracę palnika. Ta druga nie. Jak sobie ustawię ją nisko, to i pokaże mi niskie godzinne spalanie. A co to będzie miało wspólnego z rzeczywistością, to już inna kwestia.

Być może większość z was o tym wie, ale nowi użytkownicy tego sterownika i nowi forumowicze już niekoniecznie. I ich te wasze wpisy mogą mylić. Dlatego ja proponuję, jeśli ktoś chce zakomunikować o swoich ustawieniach palnika, to piszcie tylko o czasie podawania. No i o nadmuchu i mocy max i min. Godzinne spalanie to tylko teoria. Tak samo jak moc w kilowatach, która jest na tym samym ekranie (w prawym dolnym rogu, zaraz pod godzinnym spalaniem). Ta dodatkowo zależy jeszcze od wklepanej kaloryczności peletu. A tego to już chyba nikt z nas na serio nie zna, nawet z tych o-dim-owanych peletach.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci nie da czas podawania , dla przykładu jeden pellet waży tak jak u mnie np 24 kg, żeby sensownie piec pracował daję podawanie 1,8 , a drugi mam który waży 16kg muszę dać około 2,5. Nie chodzi o licytowanie mniej czy więcej wychodzi z ważenia, wiadomo że pomiar nie jest powtarzalny , ale daje jakiś wstępny wynik ilości przerzucanego pelletu  przez podajnik. Łatwiej określić minimum i max ilościowe  zmieniając rodzaj pelletu. Przewaliłem przez piec już 6 rodzajów pelletu i bez ważenia była jedna wielka porażka i siedzenie przy piecu żeby ustalić ilość podawania. Przy ważeniu sprawa jest prosta . Odpalam palnik i patrzę ile przelatuje przy 100% i tym sposobem mam ustawienie wstępne dla innego paliwa.  To moja metoda i sprawdza się dla mnie w 100%  dla was nie musi wy macie inne magiczne sposoby.

Teksty typu ja nie ważę,  bo nie ma sensu, a za chwile powoływanie się na coś czego się nie stosuje jest żałosne.  W tym temacie już nie można znaleźć nic wartościowego jedynie, każdy przerzuca swoje racje, które nijak mają się do rzeczywistości wiedzy i fachowości. 

Teraz życzę dalszego robienia śmietnika z tematu, zawsze to będzie więcej na liczniku. Pozdrawiam.

 

P.S

Izatom  wiadomości na temat wymiany sterownika zajrzyj do skrzynki z wiadomościami.

 

Edytowane przez rotkeh
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzam do tego, że posługiwanie się danymi, które zależą od coraz większej liczby zmiennych, są coraz mniej dokladne.

Choć z drugiej strony muszę Ci przyznać rację, że dla porównań ustawień dla bardzo różnych peletów, bardziej miarodajne jest godzinowe spalanie, a nie czas podawania. Warunkiem jest bezwzglednie poprawne podanie wydajności i identyczny kocioł oraz podajnik. Trochę mało realne.

A o wklepaną poprawną wydajność ja akurat staram się dbać. Jak nie ważeniem, to obliczeniami porównując wskazanie licznika z faktycznym spaleniem ilości worków. Taki magiczny sposób po przewaleniu kilkunastu typów peletu.

Miłego weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2019 o 20:34, rotkeh napisał:

Przy rozżarzaniu już sypie kilka porcji z góry ustalonych czasowo. Mając wynik z ważenia 24 kg całkiem sporo tego leci i na to juz nie mam wpływu .

W Touchu można ustawić zarówno czas rozżarzania jak i ilość podawanego pelletu procentowo w stosunku do dawki podczas modulacji.

IMG_20190105_204825.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na próbę 5 worków pelletu z innego miejsca,zrobiłem test podajnik palnik i przypomniało mi się jak kiedyś Ozi pisał że podczas tego testu  sterownik dolicza do ogólnie spalonego pelletu wagę tego pelletu testowanego,chociaż on się przecież nie spala,więc nie powinien być liczony.Tak, liczy ale później,po wykonaniu tego testu,już po włączeniu kotła na dobre,na wyświetlaczu widnieje stan wagowy z przed testu,tak że waga testowanego pelletu nie jest doliczana do ogólnego stanu pelletu spalonego.Nie wiem,tak piszę bo może wszyscy o tym wiedzą,ale o ile dobrze pamiętam to Ozi właśnie pisał że to wada tego sterownika bo dolicza również pellet testowany.

Pierwsze wrażenie na temat kupionego przeze mnie odkurzacza:

 

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może poprawili w nowej wersji softu. Ja mam też taki błąd że jak zmieniam wydajność ("ilość paliwa test") to zmienia mi się wartość licznika. Przykładowo przedwczoraj jak zmieniłem z 19 kg/h na 15,3 kg/h to stan licznika zmienił mi się z 10760,1 kg na 10736,7 kg. Czy ktoś wie dlaczego akurat o tyle zmienił? I czy u Was też tak się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozi u mnie dokładnie tak samo... Zmieniam wartość "ilość paliwa test" i zmienia mi się ogólna wartość spalonego pelletu na liczniku. Ale skąd i na jakiej podstawie wylicza nowy wynik, pojęcia nie mam. 

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ozi80 napisał:

No to może poprawili w nowej wersji softu. Ja mam też taki błąd że jak zmieniam wydajność ("ilość paliwa test") to zmienia mi się wartość licznika. Przykładowo przedwczoraj jak zmieniłem z 19 kg/h na 15,3 kg/h to stan licznika zmienił mi się z 10760,1 kg na 10736,7 kg. Czy ktoś wie dlaczego akurat o tyle zmienił? I czy u Was też tak się dzieje?

U mnie jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎01‎-‎06 o 12:06, Ozi80 napisał:

No to może poprawili w nowej wersji softu. Ja mam też taki błąd że jak zmieniam wydajność ("ilość paliwa test") to zmienia mi się wartość licznika. Przykładowo przedwczoraj jak zmieniłem z 19 kg/h na 15,3 kg/h to stan licznika zmienił mi się z 10760,1 kg na 10736,7 kg. Czy ktoś wie dlaczego akurat o tyle zmienił? I czy u Was też tak się dzieje?

U mnie to samo.

Ja jeszcze dodam, że mam cały czas ten sam pelet, dwa razy robiłem ważenie i w miarę wychodziło tak samo, ale to co jest na liczniku, czasami pokrywa się z rzeczywistym zużyciem peletu, a czasami nie. Pewnie są dwa wnioski: 1. zmienność wagi peletu 2. czy 20kg worki zawsze mają 20kg i tu pewnie też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ty to ważysz, że pojemność worka ma znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co jakiś czas lubię sobie zważyć wyrywkowo worek na wadze łazienkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy próbowałem coś po zmieniać ale nic mi z tego nie wyszło praktycznie zawsze przy mniejszych temperaturach piec miał problem się dogrzac..i dalej pali jak palił może pelet zmienić aktualnie mam olczyk..dajcie jakieś rady a może ktoś ma taki kocioł i podeślę swoje ustawienia..dzieka 

tu są wszystkie dane ustawień 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

mam pytanie, ponieważ nie mogę uporać sie z jednym problemem. 

Zacznę może od pieca i jego głównych ustawionych parametrów:

Draco Bio Compact, temp zadana kotła - 60 st.

zamontowany czujnik pokojowy ctp-02 z ustawionymi temperaturami: komfortowa 22 i ekonomiczna 19

Krzywe grzewcze: dla -20 - 40 st, dla 0 - 38 st, dla +10 - 30 st.

Tryb pracy - pogodowy,

min temp pomp dla CO - 20 st (zalecone przez serwisanta)

podawanie 2.2 i to w sumie mam od samego początku

Piec nie dogrzewa się do zadanej temperatury 60 st. Zastanawiam sie co może być powodem? Ostatnio obniżyłem krzywe o jeden stopień i na dwa dni pomogło, ładnie osiągał temperaturę zadaną w pokoju i zadaną kotła, teraz znów telepie się z dobiciem temperatury w pokoju (przez co ciągle puszcza bardzo ciepłą wodę w układ) a piec max 45 stopni, wydłużyłem max czas pracy do 3 godzin (były 2). Może ktoś miał podobny problem i sobie z nim poradził?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Posiadam piec tekla draco bio 12kw 

Jaką utrzymywać jasność płomienia? U mnie przy 100% dochodzi do 200.

A jak jest z temp.? Przy 100% dochodzi do 38 stopni.

Edytowane przez Mlodybyk
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mlodybyk napisał:

 

Mam rozumieć, że kocioł spala ci 10kg na dobe? Zakręciłeś ogrzewanie? Czy masz kawalerkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wilczefscy napisał:

Witam, 

mam pytanie, ponieważ nie mogę uporać sie z jednym problemem. 

Zacznę może od pieca i jego głównych ustawionych parametrów:

Draco Bio Compact, temp zadana kotła - 60 st.

zamontowany czujnik pokojowy ctp-02 z ustawionymi temperaturami: komfortowa 22 i ekonomiczna 19

Krzywe grzewcze: dla -20 - 40 st, dla 0 - 38 st, dla +10 - 30 st.

Tryb pracy - pogodowy,

min temp pomp dla CO - 20 st (zalecone przez serwisanta)

podawanie 2.2 i to w sumie mam od samego początku

Piec nie dogrzewa się do zadanej temperatury 60 st. Zastanawiam sie co może być powodem? Ostatnio obniżyłem krzywe o jeden stopień i na dwa dni pomogło, ładnie osiągał temperaturę zadaną w pokoju i zadaną kotła, teraz znów telepie się z dobiciem temperatury w pokoju (przez co ciągle puszcza bardzo ciepłą wodę w układ) a piec max 45 stopni, wydłużyłem max czas pracy do 3 godzin (były 2). Może ktoś miał podobny problem i sobie z nim poradził

To compact 12, czy 18? Jak nie dogrzewa do zadanej to ewidentnie za małe podawanie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mrekzo napisał:

Mam rozumieć, że kocioł spala ci 10kg na dobe? Zakręciłeś ogrzewanie? Czy masz kawalerkę?

Kocioł spala ok 20 kg na dobę temp. W domu 21stopni.

Zadałem pytanie i otrzymałem pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, mrekzo napisał:

To compact 12, czy 18? Jak nie dogrzewa do zadanej to ewidentnie za małe podawanie 

 

12 kw. Czyli zwiększyć podawanie. A interwal?, mam 18 sek. 

Czy do tego zwiększyć ilość tlenu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.