Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

w przypadku zaworu mieszającego 4d do pracy z termosyfonem jego najniższa część powinna znajdować się wyżej niż wyjście zasilania kotła. potrzebuje również dużej średnicy rury między nim a zasilaniem i powrotem kotła. Przykładowo średnica 5/4 cala dla 10 kW kotła. zawór mieszający powinien również wynosić 5/4 la 10kw.

 

35kw potrzebuje bardzo dużych średnic, więc pompa powrotna naprawi to przy niższych średnicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś tu z teklą i pracującym zaworem mieszającym 4d? jaki jest maksymalny czas otwarcia zaworu na sterowniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Vide NET. Jak ja mam go fizycznie podłączyć do kotła? Do miejsc 45-47 podłączony jest wyświetlacz. Jeśli dobrze rozumiem instrukcję, mogę podpiąć to tak:

 

sterownik - vide net - wyświetlacz

 

Przy czym vide net powinien być bez zworki bo nie jest na końcu. Do vide net-a dochodzi wchodzi kabel ze sterownika a wychodzi do wyświetlacza, czyli pod jedną śrubką mam po dwa kabelki. Tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest magistrala (CAN) czyli idzie wszystko szeregowo. Na pewno początkiem ma być wyświetlacz sterownika w kotle. Końcem jest u mnie, jeśli dobrze pamiętam, Vide Room. Ale ty go chyba nie masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, mam ten czujnik z pokrętełkiem. Z dodatków po CAN będzie tylko vide net.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyświetlacz jest pierwszy, sterownik drugi, a Vide Net ostatni. Kurde nie chcę cię mylić, bo to montowałem półtora roku temu i dokładnie nie pamiętam, ale wydawało mi się, że pierwsze i ostatnie urządzenie mają mieć zworki, a w tych środkowych (u ciebie to tylko sterownik) wkręcasz do każdego z trzech pinów dwie żyły: jedna z urządzenia przed nim, a druga z urzadzenia za nim. Lepiej odczekaj do jutra i zadzwoń do Estymy :)

Na pewno są to trzy żyły, bo Vide Net ma swój zasilacz. Wiem że do Vide Rooma musiałem mieć dwie dodatkowe żyły ze sterownika na zasilanie, bo on nie miał zasilacza.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię, tym bardziej, że dziś już mi się nie chce dziur pod skrętkę wiercić. Sterownik kupiłem okazyjnie i nie ma na niego gwarancji. Jak by poszedł z dymem to byłaby kupa, chociaż przy dodatkowym zasilaniu, to raczej mała szansa.

Edytowane przez ded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podłączone chyba tak: wyświetlacz -> sterownik -> VideNet -> VideRoom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w wyświetlaczu jest zworka? Chociaż, jeśli on jest na jednym końcu can, a net na drugim to zworki zostają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność modułów przy magistrali CAN nie ma znaczenia , ważne jest tylko żeby ostatni moduł w szeregu miał zworkę informującą, że na nim magistrala się kończy.

Więc można podłączyć w dowolnym najwygodniejszym miejscu , albo pod sterownik  albo wyświetlacz 

Np  sterownik --- wyświetlacz --- Vide Net + zworka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy też chyba musi mieć zworkę, a wyświetlacz jest chyba zawsze pierwszy, więc chyba nie da się go "odzworkować" ;)

Poprawcie mnie, jeśli się mylę.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem na nim zworki, a na sterowniku jest zworka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyświetlaczu nie ma chyba zworki bo jest w założeniu zawsze "zazworkowany" bo ma być zawsze pierwszy. Na sterowniku chyba jest zworka. Tak mi się wydaje. Dopytaj jutro.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli sterownik rządzi, jeden koniec to wyświetlacz a do drugiego podlaczam kolejne urządzenia. Czyli w moim przypadku podlaczam tylko net że zworka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na sterowniku wtedy by trzeba było wyciągnąć zworkę? Kurde, nie chcę cię mylić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam tej zworki ale i tak zadzwonię jutro. Planuję zamknąć net w obudowie kotła, obok sterownika. Chyba mu nie zaszkodzi, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co? Nie będziesz widział kontrolek czy się świecą. Ja mam na ścianie kotłowni obok kotła. Robert z tego forum, ma przyklejony do kotła z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię jak się elektronika kurzy. I tak nie będę tam zaglądał, byle za ciepło nie miał, ale chyba nie, skoro sterownik tam wsadzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam tej zworki ale i tak zadzwonię jutro. Planuję zamknąć net w obudowie kotła, obok sterownika. Chyba mu nie zaszkodzi, co?

Nic w wyświetlaczu nie wyjmujesz. Net podłącz do modułu kotła nawet jak masz już tam po dwa kabelki wszędzie. Can podłączone. jeśli ci nie będzie czytać modułu w sieci wtedy wyjmujesz zworkę w module internetowym. Nie da się nic spalić. W końcu zasilanie jest osobne. Tak mam u siebie .pod obudową może być.nie działa po wi-fi.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Besix gdyby wyswietlacz miał być w środku magistrali, to by z niego musiały iść po dwie żyły z każdego z trzech pinów. Dobrze myślę? Tymczasem wyswietlacza nie ruszamy przy operacji dodawania kolejnych modułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, to idę montować. Dziś użyje plc, jutro pociagne skretke do kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ded słuchaj Grzechotnika :)

 

Grzechotnik: w sterowniku przy CAN jest zworka? Bo nie pamiętam.

 

Tak jak pisałem: wyświetlacza się nie rusza, zawsze jest pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.