Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie nie ma sensu. Tylko niepotrzebnie opóźnia opalanie pieca, jeśli pojawi się zapotrzebowanie na ciepło. Pewnie zadaną na CO masz niską i tak ci zadaną na kocioł wylicza na 50 stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy.

 

Piec Tekla Tytan Bio. Brak ognia. Podajnik podaje pellet, ale nie ma płomienia, a więc wydmuchuje dalej surowy pellet.

 

Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis od 8 do 16 niestety...

Czyli problem, że tak się wyrażę - grubszy?

Miałam nadzieję, że może przez pellet nowy coś gdzie się zapchalo... Czy coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąć wszystko z palnika wyłączyć kocioł i włączyć ponownie, możliwe że jest ustawione w menu podaj pellet na tak. Wtedy będzie sypał, ale chyba przez 10 min. Jeśli grzałka spalona to powinien pojawić się alarm braku płomienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może grzałka się zepsuła?

Może pelet wilgotny? Od zapałki się zapali? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo. Próbujemy, ale na stawiamy się w takim razie, że to grzałka.

Sorry, że tak pytam I pytam, ale jestem zielona...

Czy taka grzałke dostanę stacjonarnie od ręki w większym mieście (Opole)? Czy raczej na zamówienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozi80, no najprawdopodobniej grzałka. Mamy nowy pellet, ale 10 worków już spalone. Jak zrobić "test zapałki" żebyśmy nie poszli z dymem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Igneo Slim czy Igneo Touch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozi80, no najprawdopodobniej grzałka. Mamy nowy pellet, ale 10 worków już spalone. Jak zrobić "test zapałki" żebyśmy nie poszli z dymem? :)

Nie no jak 10 worków spalone to ten jedenasty raczej też powinien się palić :)

Jak się nawet nie dymi w statusie rozpalania, to pewnie zapalarka (grzałka) padła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszelkie porady. To grzałka faktycznie, już jest wyciągnięta i gotowa do wymiany. Na noc rozpalilismy ręcznie :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapałkami? Podziel się doświadczeniami, bo jeszcze tak nie robiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb skokowy, maksymalny czas pracy palnika na maks (nie pamiętam ile tam się dało ustawić) i tragedii nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, palnikiem gazowym :) raz nam w nocy zgasło, ale ogólnie dawało radę..

A żeby piec się tak często nie wygaszal w trakcie pracy (bo przypuszczam, że min. Od tego nam grzałka padła) to co byście poradzili zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najbardziej ekonomicznie jest wtedy kiedy piec nie pracuje...

W godzinach gdy was nie ma i nocnych ustaw temp ekonomiczna 2 st. Mniej niz komfortowa...

 

Oczywiscie tryb pracy "czasowy"

 

I sprawdzaj spalanie i komfort cieplny... Jak bedzie to samo to ustaw stala pompe na "nie" i dalej sprawdzaj spalanie i komfort cieplny...

 

Jak komfort sie pogorszy to stała pompa na tak i obnizaj stopniowo punkty krzywej grzewczej ( przy zalozeniu ze masz czujnik temp zewnetrznej)

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Gural86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pkojowej pokazywało 63. Teraz wiem dlaczego. Nie przestawiłem jednego przełącznika zgodnie z instrukcją.. Ale teraz jest ok. Skalibrowałem temperaturę potencjometrem i pokazuje tak jak powinno. Ustawiłem tryb czasowy z nastawami temperatur i zobaczymy czy jak zadziała.

 

Wszyscy odpowiadają, to może też jakaś informacja zwrotna dla potomnych, a nie tylko kolejne pytania? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.