Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Wierzę, że samoczyszczenie jest wygodne, ale w moim kompakcie i tak co 2 dni musze dorzucić opału, bo trzeciego się kończy. W związku z tym od razu czyszczenie. W moim przypadku system ten nie dałby jakiejś znacznej bezobsługowości więc sobie odpuściłem.

 

Teraz mam za to inny problem. Do tej pory miałem wszystko ustawione tak samo, eksperymentowałem z podawaniem/nadmuchem. Jednak po powrocie z urlopu piec jakoś długo nie mógł nagrzać w domu. Okazało się, że cały czas pracuje na 50% mocy. Jest ustawiony tryb pracy automatyczny, palnik FL2. Na piecu nie dochodzi do zadanej i sporo mu brakuje, w domu 2 stopnie poniżej ustawionej temp w pokoju a on sobie w najlepsze chodzi na 50%. O co może chodzić? Jak przełączyłem w tryb pracy skokowy, to ładnie ładuje na 100% ale wcześniej na FL2 pracował bardziej sensownie. Coś przestawiłem? Nie mam zaworu 3d/4d, wstawiam dopiero na wiosnę. Układ mam duży- grawitacja na rurach 6/4 i żeliwne grzejniki. Mimo to, kiedyś nie było problemu, żeby dochodził do zadanej 60 stopni i jak pracował na pełnej mocy a teraz pracuje na minimum czyli 50%.

 

Kiedyś trafiłem na info, że można wysłać sterownik do Tekli na aktualizację. Mój piec ma datę produkcji 2016, faktycznie często się wygasza, czyści i rozpala od nowa, wolał bym wydłużyć te interwały ale nie ma stosownej opcji w sterowniku. Ktoś robił taką aktualizację? Jak wrażenia, ile kosztowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wydłużyć częstotliwość wygaszania kotła ustaw w menu serwis palnika na samym dole maksymalny czas pracy. Jeżeli pięć chodzi na 50% a w domu jest mniej niż zadana to sądzę że masz czujnik temperatury wewnętrznej w takim razie w menu serwis CO. Ustaw współczynnik korekcji temperatury powiedzmy na razie na 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz w ustawieniach palnika ustawionej mocy max na 50%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw współczynnik korekcji temperatury powiedzmy na razie na 3

 

Czemu tylko na 3? Jak dogrzać nie umie, to powinien mieć znacznie więcej ustawiony. Ale tutaj problem leży gdzie indziej - napisał, że mu palnik nie pracuje na 100% mocy. A w skokowej tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max palnika mam oczywiście 100% a min 50%. Pozostałe ustawienia sprawdzę jutro jak wrócę do domu. Max czasu pracy nie mogę zmienić, bo ta opcję dodali później. Dlatego właśnie chcę wysłać sterownik do aktualizacji.

Edytowane przez ded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozi wydaje mi się że 3st na każdy stopień różnicy między żądaną w pomieszczeniu a rzeczywista jest w zupełności wystarczający. Powiedzmy że w domu ma trzy stopnie poniżej zadanej wtedy temperatura zasilania CO rośnie aż o dziewięć stopni to chyba dość....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej jednak strony u mnie przy ostatnich mrozach też przestał się wyłączać, balansował cała dobę na 50% trzymając temp.67 przy zadanej 65. Normalne chyba że czym zimniej tym więcej musi grzać. Teraz na zewnątrz na plusie i piec znowu godzinę chodzi godzinę stoi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko ale u mnie nie dochodzi ani do zadanej ani temp w pomieszczeniu. I brakuje mu sporo, bo mam ustawione żeby po spadku o 0.5 stopnia znowu grzal a brakuje np 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozi wydaje mi się że 3st na każdy stopień różnicy między żądaną w pomieszczeniu a rzeczywista jest w zupełności wystarczający. Powiedzmy że w domu ma trzy stopnie poniżej zadanej wtedy temperatura zasilania CO rośnie aż o dziewięć stopni to chyba dość....

Mam inne zdanie. Uważam, że 2 stopnie za mało, jakie ma ded, wymaga porządnego wygrzania, a nie że doda zaledwie 6 stopni do wyliczonej na CO.

No chyba że ma ustawioną zadaną na CO np. 60 stopni, to nie ma znaczenia jaki da współczynnik korekcji.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim sterowniku wyraźnie nie ma tej opcji. Wszystko przeklikalem. Ciekaw jestem czemu nagle zrobił się problem. Może przywrócić fabryczne ustawienia i od nowa wszystko wyklikac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczynnika korekcji temperatury. Ja mam starszy soft w moim i to pewnie przez to.

Edytowane przez ded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38

Czas pracy palnika Niekoniecznie! W bardzo starym nie było w ogóle, potem krótko była wersja z góry narzuconą co dwie godziny pauzą na czyszczenie, i dopiero później to poprawili i dodali możliwość ustawienia długości odstępu od tej pauzy na czyszczenie palnika.

 
 
 
Edytowane przez czarny38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, znalazłem współczynnik korekcji. Był ustawiony na 10. Zmieniłem na 3 i po przelaczniu na fl2 od razu moc spada do 50%. Chyba coś innego jest na rzeczy. Jeszcze go poobserwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie ustawiona 60, FL2 wylicza sobie teraz 65 przy czym realnie jest np 50 a grzeje na 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz po kolei swoje ustawienia, temp zadana histereza itp. Poza tym spróbuj na chwilę wyłączyć kocioł z prądu. U mnie ostatnio zauważyłem że mam w niedzielę zimną wodę w bojlerze mimo że w weekendy mam ustawione czasowo grzanie 7-23 a w tygodniu tylko po południu. Wszedłem w menu kotła a tam czwartek....Ustawiłem na nowo datę i godzinę, a na drugi dzień sprawdzam znowu czwartek. Takie niewytłumaczalne zjawisko.....Wyłączyłem z prądu na chwilę, ustawiłem na nowo i już dwa tygodnie działa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, znalazłem współczynnik korekcji. Był ustawiony na 10. Zmieniłem na 3.

 

Toś sobie tylko pogorszył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem informatykiem więc restart to była pierwsze rzecz :P Daty posprawdzam, ale aktualnie piec powinien dobić do 20 stopni w domu a nie robi tego bo pracuje na pół gwizdka. Zaraz porobię foty i wstawię, żeby nie było wątpliwości.

 

@czarny, ale przy FL2 to on sobie sam wylicza i ta wpisana ręcznie mu nie robi różnicy. Czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.