Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Metoda prob i bledow...

Moze sie okazac ze dogrzanie z 19 czy 18 czy 17 st do 21 pochlonie wiecej pelletu niz utrzymywanie stalej temp cala dobe kazdy dom jest inny... Tylko pamietaj zeby start temp komfortowej ustawic min na 1 h przed powrotem do domu

 

Zrobcie tak jak pisalem wyzej i obserwujcie...

Nikt gotowej recepty nie da...

 

Ja w domu mam 23 do 24 w salonie i kuchni sypialnie 21... Jak mialem stary kociol zasypowy i nie palone bylo w dzienprzy -5 do -10 temp z tych 23 czy 24 od 7 rano do 18 wieczorem spadala do 19.5... Tyle ze nagrzanie do 23 trwalo 2 do 3 h... Czyli bez sensu

 

Dlatego nie mam czujnika pokojowego i nie mam stref czasowych...

 

U Mamy przy takim samym kotle mam czujnik i mam strefy znaczy ekonomiczna temp na noc... I dziala

 

U tescia jest draco compact tez na pellet i ma czujnik i strefy czasowe sie nie sprawdzily...

 

3 kotly rozne domy...

 

 

 

 

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zmniejszyć przegrzewanie? i nadal utrzymywać wzrost temperatury na kotle?

 

tekla bio draco 12, zawór 4d, dobrze wykonana instalacja z zaworem 5/4 i rurą o średnicy 35 mm między zaworem i powrotem kotła

 

ustawienia kotła:

ręcznie

temp ustawiono na 65 stopni, hist 10 stopni

pompy min. temp. 55

 

ustawienia centralnego ogrzewania:

krzywa -20 0 +10 = 50 46 39

współczynnik korekcji 10 stopni

 

ustawienia palnika

obliczenie ważonej próby pelletu = 22 kg na godzinę

zmniejszyłem maksymalną administrację z 3 do 2.6, aby utrzymać przegrzanie pod kontrolą, ale teraz trudno jest osiągnąć temperaturę zadaną kotła. oscyluje w 59 przez godzinę, a następnie nagle przegrzewa do 85 90

 

Mam videnet, mogę dodać twoje nazwy użytkownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagle przegrzewa, bo wyłącza się pompa CO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, pompa działa, pomieszczenie temperatury jeszcze nie zostało osiągnięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zawór 4D się wtedy zamyka na zero?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego, skoro w pomieszczeniu temperatura nie osiągnięta? Albo źle zamontowany siłownik na zaworze 4D, albo zepsuty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy odpowiadają, to może też jakaś informacja zwrotna dla potomnych, a nie tylko kolejne pytania? :)

 

Póki co ustawienia na piecu mamy takie, że od godz.15:00 do 24:00 grzeje temperaturę komfortową czyli u nas 21 st.

w godzinach od 24:01 do 14:59 grzeje ekonomiczną czyli 18 st.

średnie spalanie na godzinę 1,3 kg o ile dobrze pamiętam,

ale od późnego wieczora 28 lutego do dziś spaliliśmy 450 kg

mamy nadzieję, że potem się to trochę ustabilizuje, bo pierwsze tydzień grzał na okrągło, bo

po pierwsze nie mieliśmy czujnika pokojowego a po drugie dom był wychłodzony, bo przez 3 dni nie było

ogrzewania a na dworze -14 st.

Edytowane przez wilczefscy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak kupiliście czujnik pokojowy, zmniejszyliście krzywą grzewczą, to już nie pali się w piecu na okrągło i w domu nie jest za ciepło? Bo z tego co pamiętam, to ten problem opisywałeś na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem to lepiej, redukując administrację z 2,6 do 2,4 s i zwiększając krzywe pogody o 4 stopnie wyższe. Teraz mam maksymalne przegrzanie do 76 - 80 stopni.

 

 

Nie rozumiem, jak działa tryb AUTO w ustawieniach kotła? Czy liczy się histereza i start pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak kupiliście czujnik pokojowy, zmniejszyliście krzywą grzewczą, to już nie pali się w piecu na okrągło i w domu nie jest za ciepło? Bo z tego co pamiętam, to ten problem opisywałeś na początku.

w skrócie mniej wiecej tak to wygląda, nadmuch na minimum, podawanie 2,1 s, zamontowany regulator ciągu kominowego, nie wiem czy spalanie można jakoś jeszcze ograniczyć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę zapobiec włączaniu i wyłączaniu pompy CO podczas porannego zimnego startu? piec działa 2 lub 3 godziny bez możliwości przekroczenia temperatury początkowej pompy. działa cały czas na poziomie 100% lub 11kW, z wyjątkiem krótkiego czasu na początku i na końcu. czy to normalne?

 

 

Boiler:

set temperature = 68

Min pump temperature = 54

Permanent

Histerezis = 14

 

Burner:

Air min 20% = 30

Air max 100% = 45

Feeding administration max = 2.4

 

CO heating:

Histerezis = 0.1

Weather curve = 60 / 53 / 46

Correction factor = 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz albo duża różnicę temperatur dzień /noc lub masz za mala moc palnika skoro kocioł nie umie prze 2 lub 3 godziny dojść do zadanej temperatury w pomieszczeniu. Spróbuj podawanie zwiększyć o np 0.3 sec na początek i zobacz czy jest różnica. Z drugiej strony to normalnie że przy zimnej instalacji pompka się włącza i wyłącza.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, duże różnice, 23 i 20, a także zmniejszyłem administrację wczoraj z 3,0 do 2,4, aby zapobiec przegrzaniu o +85 stopni, gdy nie ma zapotrzebowania na ciepło, ale kocioł i tak startuje.

 

jeszcze jedno, nie mogę uzyskać tego kształtu litery V na wykresie videnet. na początku włącza pompę, jak powiedziałem, i utrzymuje kocioł na 55 59 stopni, a kiedy osiąga w końcu 68 stopni, utrzymuje go 70 przez długi czas.

 

może moje pytanie powinno brzmieć: jaki jest idealny scenariusz i co powinienem spróbować osiągnąć? kocioł, który zaczyna się nie często i pracuje z pełną mocą, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimno jak 50. Naprawiono pompę tak. Moje problemy pojawiły się, gdy starałem się utrzymać kontrolę nad przegrzaniem poprzez ograniczenie administracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exactly...

 

I have videnet. Maybe someone willing to temporary give me access so i can see a good setup of tekla draco bio with 4d valve? Or others see my videnet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

You mean central heating CO permanent pump? My service supplier said to disable the permanent pump CO and put the boiler in auto mode wich I did. Anyone with videnet willing to add me as an observer please?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można korzystać z trybu automatycznego pieczenia + stałej pompy CO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

You mean central heating CO permanent pump? My service supplier said to disable the permanent pump CO and put the boiler in auto mode wich I did. Anyone with videnet willing to add me as an observer please?

 

It depends whether you have the boiler pump or not. Do you have a picture of your boiler room or some schematic of your installation? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.