Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Ded słuchaj Grzechotnika :)

 

Grzechotnik: w sterowniku przy CAN jest zworka? Bo nie pamiętam.

 

Tak jak pisałem: wyświetlacza się nie rusza, zawsze jest pierwszy.

W każdym urządzeniu jest.wyswietlacz.modul. net i video room. Powinno być dwa włączone.. zawsze w wyświetlaczu i w ostatnim najdalszym urządzeniu..

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak teraz ma tylko wyświetlacz i sterownik to na obu są zworki włączone.

I jak do tego doda VideNet to musi wyciągnąć zworkę albo ze sterownika, albo z VideNetu, bo wyswietlacz jest zawsze pierwszy i musi mieć zawsze zworkę włączoną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie działa. Gdzie jest zworka w starowniku? Ja jej nigdzie nie widzę. Jedynie niebieskie mikroprzełączniki (4 szt). Oglądałem z każdej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopka o numerze 4 na module to terminator.jak dasz go do góry to wyłączasz go.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniosłem stopkę 4 i zaczął piszczeć, złapał 5 jakiś błędów- niby zwarcia czujników. Obecnie mam podniesioną tylko stopkę 1 i jej nie ruszałem. W ogóle nie widzę tego w instrukcji. Gdzie to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w VideNet masz włożoną zworkę?

W instrukcji tego raczej niestety nie znajdziesz... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest w nim zworka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dobrze kable. I nie podłączaj tego na włączonym do prądu urządzeniu.

A czym się objawiło, że nie działało? Coś kojarzę, że długo mi migało za pierwszym razem nim zatrybił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu piski awaryjne i 5 błędów w sterowniku, brak modułów, zwarcie czujników. Czytałem pobieżnie. Jak przedstawiłem na poprzednie ustawienie to piec działa ale net dalej nie. Connect miga co dłuższą chwilę, coś tam wysyła ale na stronie www po 10 min przerywa inicjacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem następujące info od Estymy

Powinna być podniesiona zworka T do góry, ale mimo że mam na dole to nie powinno być problemem. Serwisant radził przypisać na routerze adres mac do IP na stałe- nie każdy router ma taką funkcję, mój akurat tak. Do tego radził otworzyć zakres portów 51000-52000, czyli przekierowanie na ten adres IP. Zastosuję się do wskazówek dziś wieczorem i dam znać jak poszło i jak to ustawić. Więcej podchodów niż się spodziewałem :P ale nic ponad siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dynamicznie przydzielane IP i działa. Nic nie przypisywałem na stałe na podstawie adresu MAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale tak mi serwisant podpowiadal. Będę sprawdzał i poinformuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie powinno działać tak:

1. Wyświetlacz nie ruszany.

2. Na sterowniku zworka do góry - wyłączona (Grzechotnik pisał, że to ta z nr 4, widać ją na poniższym obrazku skopiowanym z instrukcji).

3. W VideNet zworka włożona.

4. Trzy żyły idące od wyświetlacza do sterownika nie ruszane.

5. Dokładasz trzy żyły w te same wejścia do sterownika, gdzie wchodzą żyły ze wyświetlacza i podłączasz je do VideNeta. Przy czym uważasz, żeby nie pomylić: 45 to L, 46 to H, a 47 to GND (na VideNet to jest chyba opisane?).

6. Dalej robisz wg instrukcji załączonej do VideNeta. Tam pisało o tych kontrolkach, co która oznacza i na jaką czekać.

post-69617-0-00898300-1519813176_thumb.png

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podniosłem zworkę nr 4 (druga od lewej na rysunku) to znów sypnął błędami, więc na bank to nie to. Ze zworką T do góry jak i na dół brak różnicy- w sensie niby działa ale connect zapala się i gaśnie, serwis www nie widzi vide neta. Reszta podłączenia tak jak opisujesz. Jeszcze muszę zworkę nr 1 opuścić i podnieść T, ale czekam bo za pół godz kocioł się pewnie wygasi, bo przejdzie w tryb nocny.

DHCP dobrze nadaje IP, ale przypisałem na stałe i zrobiłem przekierowanie portów które zalecał serwis. Vide Net pinguje się poprawnie, w laptopie internet z tego kabelka działa. Jutro dzwonię do serwisu, serwisant wydaje się pomocny, może coś zaradzi. Urządzenie co prawda kupiłem z drugiej ręki, ale wygląda na nieużywane (tak też twierdził sprzedawca). Mam nadzieję, że nie jest zepsute.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konto jest, urządzenie też dodałem. Pin sprawdzałem 2 razy. Serwisant mówił, że konto widzi ale nie widzi urządzenia. Mam jeszcze cichą nadzieję, że może NET nie dogaduje się z moim PLC, choć to mało prawdopodobne. Jutro ciągnę skrętkę do piwnicy i podłączę jak trzeba. Liczę na aktywną pomoc serwisu, dziś w sumie się zaangażowali, ale dzwoniłem z roboty i to tak "na sucho" się tylko dowiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro ciagniesz skrętkę? A teraz to jak masz VideNeta podłączonego do internetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przez plc. To takie cudo co do komunikacji używa kabli z instalacji elektrycznej. Ogólnie działa, bo sprawdzałem ale to droższe a kabla mam cały karton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem okazał się mój router. Po zmianie na Funboxa wszystko działa. Pewnie to firewall w moim Tp-linku go trzyma, mam tam niefabryczne oprogramowanie i to może przez to. Przy czym z innymi urządzeniami nigdy nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od kilku dni kocioł piec Tekla Bio Compact 12 z samoczyszczeniem. Niestety nie mam jeszcze pokojowego termometru, który regulowałby temperaturę.

Piec ciągle chodzi i masakrycznie spala pellet. Nie mam pojęcia jaki wskaźnik zmienić najpierw, aby w mieszkaniu nie było tak ciepło i abym tak wiele pelletu nie marnowała. Dodam, że zmniejszyłam już podanie do 2 sekund, bo było początkowo 3.

W chwili uruchomienia pieca na dworze było -13 st, aktualnie jest 0 i piec ciągle tak samo grzeje, więc nie wiem co począć. Czy można prosić o jakąś pomoc i radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw niższą zadaną i kup czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od kilku dni kocioł piec Tekla Bio Compact 12 z samoczyszczeniem. Niestety nie mam jeszcze pokojowego termometru, który regulowałby temperaturę.

Piec ciągle chodzi i masakrycznie spala pellet. Nie mam pojęcia jaki wskaźnik zmienić najpierw, aby w mieszkaniu nie było tak ciepło i abym tak wiele pelletu nie marnowała. Dodam, że zmniejszyłam już podanie do 2 sekund, bo było początkowo 3.

W chwili uruchomienia pieca na dworze było -13 st, aktualnie jest 0 i piec ciągle tak samo grzeje, więc nie wiem co począć. Czy można prosić o jakąś pomoc i radę?

A masz siłownik i zawór 4 drogowy? zmniejszając podawanie mało prawdopodobne że będzie mniej palił jak cały czas chodzi..teraz zapewne do zadanej temperatury ci nie dojdzie.. coś więcej szczegółów domu i instalacji podaj.czujnik zewnątrz masz podłączony?

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja jest wyposażona w zawór 4D z siłownikiem. Mam jeden obwód w domu. Budynek jest dość stary i docieplony częściowo. Kotłownia została odpalona w środę i chałupa była bardzo wychłodzona. Okej ustawione przez serwisanta parametry dogrzały mieszkanie (mam 105 m2) do 22 st. (zadana temperatura komfortowa jednak jeszcze bez czujnika wewnętrznego) Zadana temperatura kotła to 60 st z histerezą +/- 5 st. max czas pracy to 2 h. Pompy puszczają wodę w obieg powyżej 40 st. Teraz jest ustawiony tryb pogodowy i ustawione są zakresy dla krzywej grzewczej. dla 10/5/-20 st temperatury zew. odpowiednio ustawione jest 40/50/70 st. 

Wiem, każdy przypadek jest indywidualny i jak to powiedział serwisant trzeba samemu wyczuć. Tylko pytanie brzmi, czy jeżeli zmieniając temperatury na krzywej grzewczej jestem w stanie zapanować nad pracą kotła, czy tak bardzo ważny jest czujnik wewnętrzny?

Z góry przepraszam jeżeli piszę niezrozumiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp zadana 70

Histereza 15

Start pomp 55

Tryb pracy kocioł ciagly

 

Zacznij od tego co wyzej...

 

Podawanie podnies na 2.7 s

Z 3 na 2 to drastyczna zmiana... ale... zwaz pellet podawany...

 

Ustaw praca palnika nie i czerwony przycisk power trzymaj az pokaze ze wylaczony potem w menu palnik -> serwis (haslo pewnie znasz) test podajnij zasobnik na tak wyciagasz rure z palnika i do worka i tak 20 min potem na wage to co wsypalo sie do worka i razy 3... podajesz wartosc tu i w menu serwis palnik tez na tej podstawie oszacuje sie podawanie pelletu

 

Krzywa przestaw 40/45/50 (jakie masz grzejniki zeliwne? Stal? Aluminium? Ile zeberek na ten metraz?)

 

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet był ważony. Wartość 12 kg wpisał serwisant razem z wartością energetyczną. Wiem, że należy to robić przy zmianie pelletu.
Zatosuję się do ustawień, które zaleciłeś. Histereza 15 st rozumiem dlatego, żeby kocioł zbyt często się nie wyłączał?
Będę obserwować jak zareaguje.

 


P.S. instalację mam w miarę nową. Grzejniki są stalowe. Rózne wymiary. na cały metraż są 4 szt 160 cm, 3 szt. 60 cm. Rurki pociągnięte z peksy. Niestety hydraulicy zapomnieli o otulinach. Remontuję i będę je też zakładać.

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.