Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Z lisciastych? To napewno mniej kaloryczny od iglastego i napewno z lepiszczem (czy naturalne np. Kukurydza, skrobia czy chemiczne tu gorzej) dlatego robaczki dluzsze i pewnie z debiny dlatego 8mm bo ten surowiec trudno obrobic na matrycy 6 mm i napewno przemyslowy pellet czyli max klasa b1... bo... bo 8mm ....

I co jeszcze?

Temp na palniku moze byc wyzsza niz przy uzywaniu iglastego... na samym poczatku przygody z pelletem czytalem artykul gdzie gosciu chyba z firmy robiacej Red Compact wypowiadal sie ze pellet debowy moze powodowac znieksztalcenie palnika

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie jest to pellet przemysłowy ,a na pewno posiada większą wartość opałową niż pellet z drewna iglastego

Temperatura na palniku taka jak przy pellecie z drewna iglastego

- przy pellecie z igastego podawanie miałem 2.8 teraz obniżone do 2.0

- żadnych spoieków

- przy wygaszaniu dobija do 84 stopni

- cena niższa

Czegóż więcej chcieć  ;)

post-74322-0-02170800-1517746534_thumb.png

post-74322-0-46193500-1517746813_thumb.jpg

post-74322-0-55507300-1517746842_thumb.jpg

post-74322-0-31846100-1517746888_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tabela dla drewna a nie pelletu

 

Podczas procesu pelletowania wszystko sie zmienia

Chodzi o gestosc surowca przed i po peletowaniu

 

Top pellety to wszystko iglaste... tylko f1 barlinka lisciaste

 

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Gural86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o cisnienie...

Lisciaste drewno jest zbite dlatego metr przestrzenny jest bardziej kaloryczny...

Z tego co pamietam debina max sucha ma 4.2 kwh/1kg a iglaste 4.4 kwh/1kg

Po pelletowaniu parametr gestosci drewna sie zaciera dlatego 1kg pelletu iglastego bedzie bardziej kaloryczny niz lisciastego... nie sa to duze roznice ale jednak sa biorac pod uwage fakt ze np. Debina ma o 1/4 wieksza gestosc niz swierk przed obrobka po obrobce na tej samej maszynie przy tym samym cisnieniu gestosc bedzie zblizona

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy kupować samoczyszczenie. Bez tego jak po 2-3 dniach nie wygrane z palnika to potrafi złapać błąd braku ognia. Ja to go wolę częściej wyczyścic, ale np jak jestem na urlopie tydzień, to dziadek dosypie kilka worków, ale wolał bym żeby nie musiał czyścić. Może go to trochę przerosnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po przerwie :)

 

Dawno nic nie pisałem ale cały czas czytam wszystko co tu piszecie i może w przyszłym sezonie też będę mógł pomagać innym ;)

W październiku musiałem rozpocząć mój drugi sezon grzewczy bo byłem na etapie gładzi i wilgotność w budynku przekraczała 80 %


 

Niestety ciągle nie mam w budynku podłączonej wody wiec ochrona powrotu wody do kotła którą miał realizować zbiornik CWU z włączoną na stałe pompą nie działał, dlatego zleciłem przeróbkę instalacji by na powrocie pojawił się zawór termostatyczny z dodatkową pompą między zaworem a piecem.

 

Teraz mam w układzie 4  pompy:

 

1 pompa do podłogówki

2 pompa do grzejników

3 pompa do CWU

4 pompa przewałowa za zaworem termostatycznym

 

Obecnie pompami steruje kocioł, pompy od podłogówki i grzejników są zmostkowane i wpięte wtyczką do kotła, pompa przewałowa wpięta do kontaktu.

 

Zastanawiam się jednak nad tym czy nie dokonać takiej zmiany by pompa od podłogówki była wpięta na stałe do gniazdka (w ustawieniach kotła stała pompa )  a pompę przewałową i grzejników zmostkować i wpiąć w kocioł.
Choć autoryzowany instalator Tekli przy pierwszym rozruchu straszył mnie że podpinanie pod Teklę dwóch pomp w jedno gniazdko może popalić styki....

A może pompę przewałową podpiąć do pieca jako pompę CO a pompę od podłogówki i grzejników na stałe do gniazdka ?

 

Co Wy na to ?
Czy Ktoś z Was przerabiał już takie dylematy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak: pompa przewałowa za zaworem temperaturowym uruchamiana sterownikiem termostatycznym w sezonie chodzi bez przerwy bo temperatura kotła nie spada nigdy poniżej 50st. Mogła by być bezpośrednio w gniazdku. Pompa od podłogi do sterownika kotła chodzi bez przerwy, ustawiona stała pompa na tak. Tylko pompa CWU chodzi w zależności od zapotrzebowania na wodę....grzejników nie mam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za konsultację :)
Zrobię jak radzicie a o dodatkowym sterowniku pomyślę :)
 

 Pytanie do mrekzo: jaką masz ustawioną temp. max wyliczeniową dla CO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można podłączyć dwie pompy (np. CO i ta przewałowa) do jednego wejścia w sterowniku pod warunkiem, że zastosuje się przekaźnik. Tak mi swego czasu powiedzieli w Tekli. Dzięki temu wtedy, gdy sterownik włącza pompę CO, włącza się też pompa chroniąca powrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy kupować samoczyszczenie. Bez tego jak po 2-3 dniach nie wygrane z palnika to potrafi złapać błąd braku ognia. Ja to go wolę częściej wyczyścic, ale np jak jestem na urlopie tydzień, to dziadek dosypie kilka worków, ale wolał bym żeby nie musiał czyścić. Może go to trochę przerosnac.

Mam ten sam dylemat. Też czyszczę co 3 dni palnik. Choć błędu braku ognia raczej nie doświadczam, to syfu po trzech dniach jest tyle, że obawiam się że po czterech dniach ten błąd mógłby się pojawić. Odstrasza trochę cena sięgająca prawie wartości tony peletu. I czasem tutaj ludzie wpisują się, że im się to zepsuło. Choćby wczoraj tu dwie osoby o tym pisały... Pytanie czy to są dwie osoby na sto, czy dwie na trzy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kiepski system albo kiepskie materiały .....mnie też dopadł defekt tego systemu

Na zdjęciu widać cały ten system....to grubsze po lewej stronie to tłok który pcha cały pierścień w palniku ....to po prawej to coś w rodzaju prowadnicy ....u mnie zerwało mocowanie prowadnicy z pierścieniem 

Zgłosiłem do serwisu i czekam na odpowiedź

 

post-74322-0-63384600-1518472143_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxminator, temperatura zadana kotła 65, na podłogę idzie według krzywej grzewczej 28-30-32 w domu cały czas temperatura ok.22,6. Czasem przekroczy 23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kiepski system albo kiepskie materiały .....mnie też dopadł defekt tego systemu

Na zdjęciu widać cały ten system....to grubsze po lewej stronie to tłok który pcha cały pierścień w palniku ....to po prawej to coś w rodzaju prowadnicy ....u mnie zerwało mocowanie prowadnicy z pierścieniem 

Zgłosiłem do serwisu i czekam na odpowiedź

 

Mam nadzieję, że ci nie odpowiedzą, że to wina złego peletu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten system czyszczący chyba ostatnio jakaś fala,u mnie padł 2-miesiące temu .Ten co zamontował piec zamówił nowy i przysłali ,padł siłownik.Przy okazji Tekla stwierdziła że to zepsuł Ten co montował piec, albo Ja, ale uznali.Widzę u mnie że to jest źle dopasowane z tą prowadnicą i się krzywi ,gdy się wysuwa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ułatwiacie decyzji o zakupie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja drugi sezon jadę bez systemu samoczyszczenia. Jednak pewnie gdybym go miał, to też bym sobie nie wyobrażał kotła bez niego. Tak jak teraz nie wyobrażam sobie bez VideNetu i VideRoomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.