Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Dawkę startową możesz zmniejszyć, ale to nie dawka startowa jest winna moim zdaniem bo jej jest nie dużo, tylko późniejsze 10 dawek które są podawane kiedy  ogień osiągnie już próg foto ( przynajmniej tak jest u mnie ) których nie da się zmniejszyć. Mam ten sam sterownik i opcji gdzie można było by zmniejszyć ilość dawek lub czas ich podawania nie znalazłem. A uważam że jest ich za dużo i sam czas ich podawania jest za długi.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ogień jest duży to tak jak pisałem wyżej będzie tak huczało. Możesz poeksperymentować i zmniejszyć podawanie ale kocioł może mieć wtedy problem z dojściem do zadanej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie huczy nawet jak jęzor ognia wystaje z palnika na 30-40cm.
Może za duży ciąg jest u Was?
Fakt, że mam dodatkowe zawirowywacze i regulator ciągu kominowego.
Może Wasze sterowniki tak modulują dziwnie lub budowa kotła jest temu trochę winna.







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie nie huczy, jedynie tylko trochę słychać przy rozpalaniu. To Dacir ma z tym problem, ale uważam że taki problem to nie problem🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jaką temp.spalin ma Kolega D.
Jak miałem DS-a to przy rozpalaniu też huczało, ale temp.spalin była 300stopni. :)
Ale tamten kocioł był 18kW i miał 1.7m2 wymiennika, był zaprojektowany tak aby też dbał o ceglany komin. Ten mój obecny pelleciak ma 15kW i 2.5m2 wymiennika i temp.maks.spalin 115, ale wkład kominowy musiałem dać obowiązkowo, bo komin mokry przy tej temp.spalin.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam problem z piecem viteco eko grń evo plus 25kw

od 1-2 miesięcy raz na jakiś czas wywala błąd 140 brak ognia opału i dziś zauważyłem że przy rozpalaniu sypie prawie cały "tygiel" pelletu i zaczyna się rozpalanie ( rozpalarka Leister IGNITER BM4) i tu jest problem pomimo że się rozpaliło zapalarka się nie wyłącza i dalej świeci dioda że rozpala aż pellet się wypali i wywala błąd. i pytanie co tu jest nie tak. albo co się stało bo na początku chwilę trwało rozpalanie a teraz 3 min i się nie "umie rozpalić"(chodź jest ogień "flama"991392322_20230124_160751(1).thumb.webp.f078daffc6c158985ef556c3599dffdc.webp ) (wejść na modulacje )i skąd piec "wie" że się rozpaliło żeby zapalarka się wyłączyła  ....proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W palniku jest czujnik jasności płomienia, który decyduje o wyłączeniu zapalarki.
Tylko u Ciebie na wyświetlaczu nie widze jego wskazań.

U mnie jest tak:

IMG_20230124_200442.jpg.6bc1d18ce37f190dbfe5c5b9076502f1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2023 o 19:55, liban napisał(a):

W palniku jest czujnik jasności płomienia, który decyduje o wyłączeniu zapalarki.
Tylko u Ciebie na wyświetlaczu nie widze jego wskazań.

U mnie jest tak:

IMG_20230124_200442.jpg.6bc1d18ce37f190dbfe5c5b9076502f1.jpg
 

ja mam jakiś inny palnik niż twój u mnie nigdy nie pisało jasność i właśnie nie umiem dojść co powoduje o wyłączeniu się zapalarki kiedy jest już rozpalone 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dzwoń do serwisanta lub producenta kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć!

Mam pytanie do użytkowników TEKLA DRACO BIO COMPACT. Od kilku dni zauwazyłem bardzo głośną pracę ślimaka (ten w palniku). Pracuje, działa ale rzęzi strasznie. Dzwoniłem do serwisanta i powiedział, że zaciera się łożysko w mechaniźmie, które napędza ten slimak. Nazwał to przekładnią. Serwisanci nie bawią się w wymianę owego łożyska. Wymieniają całą przekładnię. Koszt to ok 700 zł.  Serwisant powiedział jednak, że to łożysko da się wymienić. 

Pytanie czy ktoś miał podobny problem i próbował to łożysko samodzielnie wymieniać? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że chcą cię naciągnąć na wymianę i skasować. Pisałem tutaj swego czasu o tym samym problemie bo u mnie od nowości ten ślimak tak rzęzi i cały czas zastanawiałem się dlaczego i czy tak musi być. O ile dobrze pamiętam ktoś mi odpisał że u niego (może to było kilka osób) też tak słychać, więc uznałem że tak ma być, chociaż uważam że nie powinien aż takich dźwięków wydawać. Do serwisu nie dzwoniłem bo być może powiedzieli by mi to samo co tobie chcąc opchnąć część. A jeżeli wydasz 700 zł i będzie to samo? Sam jestem ciekaw innych opinii. Podsumowując, u mnie rzęzi od nowości, u innych użytkowników tak samo ale najlepiej jakby się wypowiedzieli, kocioł pracuje 5 sezon, pellet podaje bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś kto ma podobny palnik może to zweryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Okman Wiesz u mnie zaczęło naprawdę głośno rzęzić od ok tygodnia. Znalazłem Twój wpis 100 stron wcześniej i uspokoiłem się jak ktoś tam napisał, że jeszcze polata. Poczekam do końca sezonu grzewczego. Zgadza się, ze fabrycznie ten mechanizm jest niedyskretny ale u mnie jest ewidentna awaria. Pellet podaje, ślimak się kręci i nie zawiesza. Na wiosnę mam plan wyjąć ten motoreduktor. Z serwisu niewiele się dowiedziałem, tyle, ze jest tam kilka łożysk ale zakładam, ze padło jedno, które kręci ślimakiem. Obstawiam pył z pelletu, któy się tam dostał i pewnie wytarł łożysko od środka. Spróbuję to rozkręcić, wyczyścić i przesmarować smarem do łożysk na wysokie temperatury. 

Została jeszcze droga do producenta palnika - Fireblast. Może napiszę do nich mail tylko muszę odczytać konkretny model motoreduktora. W tekli tak jak wspomniałem informacji tyle co kot napłakał a i nie mieli rysunków technicznych.

Jak wyjmę łożysko to jeśli jakimś cudem odczytam jego rozmiar / nr to poszukam na necie. Opcja 2 to sklep z łożyskami (jest taki w Gdańsku, który sprzedaje tylko i wyłącznie łożyska), wystarczy dobrze zmierzyć średnice wewnętrzną i zewnętrzną i coś się może da. 

700 zł tylko dlatego, ze padło łożysko to lekka przesada. 

Jak będę coś działać to napiszę i porobię zdjęcia.

@Roszer racja można sobie wzajemnie nagrać i będzie jasność komu rzęzi fabrycznie a kto ma awarię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam link do "moich dźwięków" na YT. Jakość nie powala, ale da sie uslyszeć poza standardowym dźwiękiem motoreduktora metaliczne rzęrzenie jakby pocieranie metalu o metal. Niestety nie bylem w stanie nagrać lepszej jakości. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożyska, nie tylko motoreduktor ale i łożysko wiatraka słychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@wilczefscyKolego jak rozkręcisz ten motoreduktor to wrzuć tu jakieś foty, pomogą innym.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

No i mam pierwszy problem od 2017r....

Dziś chciałem sprawdzić działanie pieca jak przed każdym sezonem i ekran od Toucha nie łapie dotyku w krytycznym miejscu tj na obszarze "OK", a właściwie w calym dolnym pasie na wysokości "OK"  - nie jestem w stanie nic zatwierdzić...

Już w zeszłym roku dotyk szwankował na dole , ale jakoś zawsze udawało się obsłużyć, a teraz nie reaguje akurat w tym miejscu 😡

Wgrywałem inne softy, odpinałem nawet taśmy na płytce od wyświetlacza i nic...czy ktoś miał podobny problem, czy czeka mnie extra 1000PLN na nowy?

PS

Tekla chce 984pln za nowy wyświetlacz, a wyświetlacz jest z PL, Riverdi i kosztuje 177pln...

Niezły narzut...

image.thumb.png.733e21e51bfe6ed932fdcfd9fd03d680.png

 

 

 

IMG_20230924_110659.jpg

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej pelleciaki pewnie coraz mniej popularne, no ale sezon powoli się zaczyna, kotłownia i piec wyczyszczony, więc zacząłem przeważać nowy pellet - kupiony jeszcze w gorączce wojny, pewnie nie będzie z nim lekko 🙂

 

Ale do rzeczy - zawsze korzystałem ze starej instrukcji nastaw przeważania i wpisywania jej do sterownika, jednak kartka na której wydrukowałem zapisy była nieczytelna, więc zerknąłem do Internetu.

 

Jakież było moje zdziwienie, gdyż okazało się że istnieje nowa instrukcja z innymi przelicznikami 🙂 Mój kocioł to Draco D Bio.

Sam wpisałem nowe nastawy, zobaczymy...

Załączam PDF z nastawami (nowe) i moje stare wydruki.

IMG20231008110324.jpg

tabele_nastaw_kotlow_serii_bio.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja i tak po 2 latach doszedłem do zupełnie innych nastawów i dopiero się pali jak powinno. Te z fabryki nie sprawdzały się. Jak narazie wsztko ładnie się spala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Mam pytanie. Posiadam kocioł Tekla Draco Bio Compact z zabudowaną grupą kotłową. Pytanie jak ustawić pompę kotłową w ustawieniach. Jako ładująca czy ochrony powrotu ?? W tej chwili mam powrót w granicach 37-42 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawioną ładującą, aby cały czas chodziła, a nie włączała się cyklicznie gdy temp. powrotu spadnie poniżej zadanej.
Ja zadaną na powrocie mam 55 stopni, na kotle 66.
Pompa kotłowa u mnie chodzi cały czas.
Tylko, że ja mam Draco D Bio 15kw na zaworze 4d.
Ogólnie temp.startu wszystkich pomp czyli C.O. i kotłowej mam 55stopni i kotłowa włącza się przy 50.






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.