Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm, w zbiorniku Pelet sie kończy to fakt. Tez mi sie wydaje ze ta dziurka nie powinna robić problemu, przecież wszyscy ja maja. Jakiejś nieszczelności w rurze nie widzę. Może tez wcześniej nie zwracałem uwagi na ta temp. 

Zakryciem dziurkę, ale i tak jest wyższa temp. palnika, pytanie kiedy to staje sie krytyczne. 

Kiedyś był problem z tymi dziurkami na ślimakiem. Ale tez to czyściłem. Pamietam ze wlasnie przez to kiedyś mi sie cofało i zniszczyło rurę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm pojawia się, gdy temperatura palnika dobije do 80 stopni. Ja mam rurę spiro szczelną (nie widać, żeby spadał z niej pył na obudowie palnika), a mimo to temperatura palnika bardzo wysoka. Sprawdź na jakiś starych filmikach/zdjęciach jaką miałeś temperaturę palnika przed wywiertaniem tej dziurki. Tylko pamiętaj, że temperatura palnika powoli rośnie i po pół godzinie pracy jeszcze nie będzie wysoka.

Ja mam wrażenie, że w pewnym momencie coś się u mnie rozszczelniło. Tylko, że wysyłałem Tekli filmiki i nie widzieli u mnie nic złego.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, IzaTom napisał:

Tez wydaje mi sie ze mam wszystko szczelne. Chociaż lekko czuje dymek ale nie mogę go zlokalizować 😕 głównie widać jak rośnie jak pracuje na 100%. @Ozi80 a ty jaka miałeś najwyższa temp. Palnika? 

A tą klapkę masz przy końcu spiro a początku palnika? na którą spadają pelety ma ona taką przeciwwagę. Jeżeli masz to sprawdź czy jest tam wszystko okej jak piszą w instrukcji. U mnie jest ona zamknięta ale otwiera się pod obciążeniem 3-4 kawałków 1cm peletu. Kiedy działa dmuchawa to jest lekko dociśnięta przez pęd powietrza wtedy już 4-5 kawałków 1cm potrzeba aby ją otworzyć.

Może ci to pomoże w zlokalizowaniu awarii, bo jakoś nie wierzę ze to przez ten otwór.

U mnie komora wokoło palnika w której jest ten czujnik światłoczuły a w której krąży powietrze z dmuchawy ma całą siatkę otworów a dmuchawa nie pozwala na cofanie się spalin no bo jest tam wyższe ciśnienie niż w komorze spalania(komin ciągnie spaliny w górę). Nie twierdzę twardo  że tak jest u ciebie ale tylko w celu sprawdzenia takiej hipotezy z tą klapką bo może po prostu w czasie twoich prac gdzieś coś rozszczelniłeś lub zapomniałeś dokręcić.

temperatura palnika u mnie 55C max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, IzaTom napisał:

Tez wydaje mi sie ze mam wszystko szczelne. Chociaż lekko czuje dymek ale nie mogę go zlokalizować 😕 głównie widać jak rośnie jak pracuje na 100%. @Ozi80 a ty jaka miałeś najwyższa temp. Palnika? 

No przekroczyło mi kilka razy 80, włączył się alarm, zaczęło się wygaszać. Trzy z tych przypadków skończyły się stopieniem rury spiro.

Też nie mam tej zapadki. Kupowałem kocioł w 2016 roku, wtedy tego jeszcze raczej nie było.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Roszer napisał:

A tą klapkę masz przy końcu spiro a początku palnika? na którą spadają pelety ma ona taką przeciwwagę. Jeżeli masz to sprawdź czy jest tam wszystko okej jak piszą w instrukcji. U mnie jest ona zamknięta ale otwiera się pod obciążeniem 3-4 kawałków 1cm peletu. Kiedy działa dmuchawa to jest lekko dociśnięta przez pęd powietrza wtedy już 4-5 kawałków 1cm potrzeba aby ją otworzyć.

Może ci to pomoże w zlokalizowaniu awarii, bo jakoś nie wierzę ze to przez ten otwór.

U mnie komora wokoło palnika w której jest ten czujnik światłoczuły a w której krąży powietrze z dmuchawy ma całą siatkę otworów a dmuchawa nie pozwala na cofanie się spalin no bo jest tam wyższe ciśnienie niż w komorze spalania(komin ciągnie spaliny w górę). Nie twierdzę twardo  że tak jest u ciebie ale tylko w celu sprawdzenia takiej hipotezy z tą klapką bo może po prostu w czasie twoich prac gdzieś coś rozszczelniłeś lub zapomniałeś dokręcić.

temperatura palnika u mnie 55C max

Muszę dzisiaj raz jeszcze zobaczyć , ten otwór nie może byc problemem, bo niżej przecież tez są otwory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej klapki to nie mam. Wszystko sprawdziłem, wyczyściłem raz jeszcze. Nie wiem gdzie jest problem, a może zawsze tak miałem te temp. Tylko nie zwracałem wcześniej uwagi. Jeszcze jedno zaobserwowałem co jest trochę dziwne. Teraz przy wysokim wyniku foto Pelet spala mi sie na biały, drobny pył. Wcześniej było więcej spisków, zapychał sie palnik. Dodam ze pelet jest ten sam. Czy tryb modulacji tez jest inny w zależności od wartości foto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały pył to dobre spalanie wysoka temperatura dość tlenu, IzaTom wrzuć jeszcze raz świeże zdjęcie panelu z zakładką palnik. Przy mocy blisko 90 do 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, u mnie pojawił się problem ze stałą pompą na podłogówce mianowicie trzy sezony działało to u mnie normalnie czyli nawet jak dogrzało do zadanych 22,5 C pompa się nie wyłączała tylko cały czas pompowała na podłogę wodę, oczywiście zawór mieszający zmniejszał temp wody na podłogówkę żeby nie przegrzewać pomieszczeń.

Natomiast teraz po dogrzaniu do 22,5C pompa się wyłącza i czeka aż temp spadnie poniżej.

Od razu powiem że histerezę mam ustawioną  na 0, pompę na stałą i mimo tego pompa się wyłącza.

Po drodze przez te trzy sezony  kilka razy aktualizowałem sterownik TOUCH  może tu jest jakiś problem z softem.( v2.145 TE).

Edytowane przez matrix3078
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kriss12 napisał:

Temperaturę to miałeś taką

 

Nie wiadomo, czy to zdjęcie było zrobione 5 minut po rozpaleniu, czy 3 godziny po rozpaleniu...

 

W dniu 23.01.2022 o 08:01, IzaTom napisał:

Teraz przy wysokim wyniku foto Pelet spala mi sie na biały, drobny pył. Wcześniej było więcej spisków, zapychał sie palnik. Dodam ze pelet jest ten sam. Czy tryb modulacji tez jest inny w zależności od wartości foto?

Nie sądzę. To już prędzej bym podejrzewał, że ta nowa dziurka zmieniła coś z powietrzem i dlatego taki efekt. Ale też nie sądzę.

 

20 godzin temu, matrix3078 napisał:

Panowie, u mnie pojawił się problem ze stałą pompą na podłogówce mianowicie trzy sezony działało to u mnie normalnie czyli nawet jak dogrzało do zadanych 22,5 C pompa się nie wyłączała tylko cały czas pompowała na podłogę wodę, oczywiście zawór mieszający zmniejszał temp wody na podłogówkę żeby nie przegrzewać pomieszczeń.

Natomiast teraz po dogrzaniu do 22,5C pompa się wyłącza i czeka aż temp spadnie poniżej.

Od razu powiem że histerezę mam ustawioną  na 0, pompę na stałą i mimo tego pompa się wyłącza.

Po drodze przez te trzy sezony  kilka razy aktualizowałem sterownik TOUCH  może tu jest jakiś problem z softem.( v2.145 TE).

Współczynnika korekcji też nie ruszałeś?

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości spojrzałem u siebie wczoraj na temperaturę palnika, nigdy nie zwracałem na to uwagi. Po godzinie palenia miałem 49st. Uważam, że nie ma sobie co zawracać głowy.. do 80 daleko. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ozi80 napisał:

Nie wiadomo, czy to zdjęcie było zrobione 5 minut po rozpaleniu, czy 3 godziny po rozpaleniu...

 

Nie sądzę. To już prędzej bym podejrzewał, że ta nowa dziurka zmieniła coś z powietrzem i dlatego taki efekt. Ale też nie sądzę.

 

Współczynnika korekcji też nie ruszałeś?

Wszystko jest jak dawniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz spojrzeć jaką sterownik wylicza temperaturę zadaną na CO w momencie osiągnięcia temperatury zadanej w pokoju. Jeśli np. wyliczy 34 stopnie, a ty masz w ustawieniach CO ustawioną temperaturę minimalną pompy na 35 stopni, to już wiesz dlaczego pompa się wyłącza.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę 4 sezon, jeszcze nie wymieniałem i chyba długo nie trzeba będzie wymieniać bo wygląda ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja palę szósty sezon i też sznury ok. Pokaż na zdjęciu jak ci się zjarały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.