Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Trener40
8 minut temu, adamaadres napisał:

kontrola....zabawne pewnie w telewizji widziałeś jak strażnik miejski grzebie w kotle hehe

A kto go wpuści? bez nakazu to sobie może pogwizdać pod bramą..........

 

I byś się zdziwił. 

https://gk24.pl/prokurator-ryszard-gasiorowski-odpowiada-czy-trzeba-wpuszczac-do-domu-straznika-miejskiego/ar/4591171

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamaadres

Na śląsku mieszkam i widzę straż miejską jak jeździ autem i się rozgląda, potem staną w polu i wypisują protokół, mimo że z niektórych kominów dymi jak elektrowni nikt nie miał nawet próby kontaktu, a znam gościa co pali podkładami kolejowymi pół wsi na niego donosi i co nic.............. jak palił tak pali.......

Pisać i gadać w tv to potrafią ale nic po za tym.......nic się nie zmienia i długo nie zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam. To macie kiepską tą straż miejską. W Rybniku jest taka sraczka na smog, że są realne kontrole i realne kary, choć niestety jeszcze za niskie, bo co to 500 złotych. No ale takie prawo. Pogoogluj sobie albo poszukaj na rybnik.com.pl.

 

Daniel ja się z Tobą nie sprzeczam, na jakiej podstawie jest przyznawana kotłowi 5 klasa. Ja tylko piszę, że moim zdaniem kocioł z dodatkowym rusztem nie powinien dostać 5 klasy. Emisyjność zależy od tego co się pali. A na takim ruszcie mogę palić plastik i zmieloną budę razem z psem.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamaadres

Powiedzcie mi jak strażnik może zmusić kogokolwiek do wpuszczenia do domu, jeżeli widzą przez okno strażnika to nawet do niego nie wyjdą..... co strażnik się włamię na posesję??? dajcie spokój..... jak ktoś ma za uszami to naiwny nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz linka, jakiego wkleił wyżej Trener40. Uniemożliwienie kontroli służbom mundurowym wiąże się z odpowiedzialością karną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ozi80 napisał:

Adam. To macie kiepską tą straż miejską. W Rybniku jest taka sraczka na smog, że są realne kontrole i realne kary, choć niestety jeszcze za niskie, bo co to 500 złotych. No ale takie prawo. Pogoogluj sobie albo poszukaj na rybnik.com.pl.

 

Daniel ja się z Tobą nie sprzeczam, na jakiej podstawie jest przyznawana kotłowi 5 klasa. Ja tylko piszę, że moim zdaniem kocioł z dodatkowym rusztem nie powinien dostać 5 klasy. Emisyjność zależy od tego co się pali. A na takim ruszcie mogę palić plastik i zmieloną budę razem z psem.

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamaadres
7 minut temu, Ozi80 napisał:

Zobacz linka, jakiego wkleił wyżej Trener40. Uniemożliwienie kontroli służbom mundurowym wiąże się z odpowiedzialością karną.

Naiwny jesteś....  jak widzisz strażnika przez okno nie wychodzisz do niego to co włamią się????? to tylko straszenie i nagonka.....

Edytowane przez adamaadres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
5 minut temu, adamaadres napisał:

Dobrze mówisz sraczka... i na pokaz ukarzą naiwną babcie co ją nie stać na opał, a prawdziwy truciciel będzie palił.

W mojej okolicy sprawdzają dronami co wylatuje z komina, a dron nie wie czy to babcia, czy sprzedawca z apteki. Jak jest coś nie halo, to wchodzą do chaty i ładują mandaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
2 minuty temu, adamaadres napisał:

Naiwny jesteś....  jak widzisz strażnika przez okno nie wychodzisz do niego to co włamią się????? to tylko straszenie i nagonka.....

To powiedz nam gdzie mieszkasz...spal dwie opony, a my Ci załatwimy kontrolę :) 

Nie wpusc go, a sam zobaczysz jak Cię załatwią :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamaadres
1 minutę temu, Trener40 napisał:

To powiedz nam gdzie mieszkasz...spal dwie opony, a my Ci załatwimy kontrolę :) 

Panowie nie jestem przeciw Wam !!!! zrozumcie że w naszym porąbanym kraju to nic nie jest jak powinno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeżeli ktoś ma kopciucha to co stoi na przeszkodzie aby przebudował kotłownie i palił ekologicznie. Program czyste powietrze działa i państwo dopłaca do kotłów. Dla ludzi mniej zarabiających nawet do 90% inwestycji. Wiem coś o tym bo sam skorzystałem z takiej dopłaty a pieniądze mam już na koncie. Także niech nakładają kary.

Edytowane przez Daniel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
9 minut temu, Visitor1230 napisał:

I do mojego co pali odpadami z plyty wiorowej. 

Visitor... Wiesz co jest najgorsze..., że i pellet, który jest produkowany z płyt wiórowych jest spalany w naszych kołach i producent może go produkować, ale my jako ostatnie ogniwo dostaniemy po d..., bo to z naszych kominów leci cała tablica Mendelejewa. 

Dlatego dziwię się, że niektórzy tym palą... 

Edytowane przez Trener40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamaadres

Do mnie państwo nie chciało dopłacić, bo miałem kocioł elektryczny, co z tego że mnie nie było stać na prąd, zmieniłem na pellet 5 lat temu, nie było żadnych klas teraz co mam kocioł wywalić???? to jest sprawiedliwe????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamaadres
6 minut temu, Trener40 napisał:

co jest najgorsze..., że i pellet, który jest produkowany z płyt wiórowych jest spalany w naszych kołach i producent może go produkować

Dokładnie się zgadzam.

Sporo osób tu piszących chwali się kupują pelet 500...600 zł ale nawet się nie zastanowiło z czego jest zrobiony, najczęściej to odpady MDF i płyty wiórowe i oby nie nic gorszego, bo słyszałem że nawet PET potrafią zmielić...

Edytowane przez adamaadres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
2 minuty temu, adamaadres napisał:

zmieniłem na pellet 5 lat temu, nie było żadnych klas teraz co mam kocioł wywalić???? to jest sprawiedliwe????

Nie denerwuj się... Jeszcze trochę czasu zostało do wymiany, więc może Twój kocioł tego nie wytrzymać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, adamaadres napisał:

Do mnie państwo nie chciało dopłacić, bo miałem kocioł elektryczny, co z tego że mnie nie było stać na prąd, zmieniłem na pellet 5 lat temu, nie było żadnych klas teraz co mam kocioł wywalić???? to jest sprawiedliwe????

Możesz teraz zakupić nowy klasowy z dopłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamaadres

@Daniel1 To wszystko jedna wielka ściema.... Mam Tekla Draco Bio 12kw ten kocioł ma obecnie klasę 5, mój kupiłem 5 lat temu za 5,3k. Teraz za kocioł z papierkiem płacimy ok 10k. żeby potem dostać 5k dotacji. :))

Ja się pytam czy to jest normalne? Kto kogo robi w wała?

Edytowane przez adamaadres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość dotacji zależy od dochodu na członka rodziny. Jak jest niski to otrzymasz 90% dotacji. Czyli jak za kocioł dasz 10.000 to zwrot będzie wynosił 9.000 złotych.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, adamaadres napisał:

Wyślijcie tego drona do mojego sąsiada który pali podkładami kolejowymi, bardzo proszę

Zabaw się w kapusia, zgłoś anonim i zobacz efekt.

Ja wymieniałem kopciucha na peleciaka 5 klasy w 2016 roku. Dostałem dotację z gminy oszałamiające 2500 zł. A za kocioł plus osprzęt plus robociznę zapłaciłem około 15 tysięcy. Wcześniej robiłem termomodernizację domu za kilkadziesiąt tysięcy złotych i nic nie dostałem. Wniosek taki, że robiłem to wszystko za szybko. Teraz chcę dostać z Czystego Powietrza dofinansowanie na ocieplenie dachu wełną mineralną ale tam przy moich dochodach nie dostanę więcej niż 15%. Zobaczymy. Jest jeszcze ulga termomodernizacja przy rozliczaniu się z fiskusem ale to marne grosze. Zastanawiam się czy by w to załapała się wymiana drzwi do kotłowni, ktorą robiłem w 2018 roku. W ustawie jest coś o drzwiach zewnętrznych ale jak napisałem maila do MF to dostałem odpowiedź, że mogę złożyć formularz z zapytaniem o ekspertyzę i uiścić opłatę 40 zł. Ręce opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, adamaadres napisał:

U mnie we gminie żeby starać się o dotację jakąkolwiek trzeba wyzłomować starego śmieciucha, za wymianę ekologicznego na nowy ekologiczny nie dostanę nic, ani grosza.

Program "Czyste Powietrze" jest programem ogólnopolskim i nie ważne gdzie mieszkasz. Wniosek składasz do Funduszu Ochrony Środowiska a nie do Gminy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że działo trochę wokół mojego kotła, dzięki chłopaki za uświadomienie mnie jaki to fatalny mam kocioł☺ jednak brak tej naklejki z 5 klasą nie spowoduje że będę uderzał głową w ścianę i nie spał po nocach. Może drugim razem postąpił bym inaczej, ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Pracuje jak trzeba, sprawność ma jak ten z 5 klasą, czy pali więcej to nie ma jak sprawdzić bo nie ma dwóch takich samych budynków. Moja świadomość mi wystarczy że nie truję sąsiadów już dymem z węgla bo z komina nawet dymek nie wylatuje, choć widzę że niektórzy myślą że ci co mają taki ruszt jak ja czekają tylko jak się zrobi ciemno by palić tym co pozbierałem jeżdżąc po okolicy.  Kontrola, no cóż może przyjdzie mi się z tym zmierzyć. Jak wszystkie kopciuchy z okolicy znikną to zastanowię się czy wpuścić ich i przyjąć mandat póki co niech się gonią. A mieszkam w mazowieckim i ustawa niewiele się różni od tej małopolskiej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.