Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Kriss12 napisał:

Nie zauważyłem że kobieta ....przepraszam za sarkazm ....15 kg przy takim metrażu i śwwierzym domy to wynik bardzo dobry

15kg przy ustawieniu czasowym i cieplutko w domu

teraz przestawie na tydzień na stały i zobaczę ile pójdzie na dobę peletu

dziękuję za odpowiedź

wiem, że nie każda kobieta obsługuje piec no cóż ja muszę tą sztukę opanować 

 

Edytowane przez 0laSz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Boryssov napisał:

Na zdjęciu zawirowywacze. Niech ktoś kompetentny napisze czy mogę dać oficjalnie w poście namiar do gościa z Tekli to każdy  jak zechce to zadzwoni. 20181126_081654.thumb.jpg.4c62f4b4ff901a8b4c11a02bb67f1ba1.jpg

Kolego przypomnij mi cenę ?

Z góry dzięki za zdjęcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Grzechotnik napisał:

Ja ustawi dobrze kocioł to nie koniecznie emoji848.pngemoji848.pngemoji848.pngstawiam +1 kg emoji3.png

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Ja stawiam +5 .bo teraz bedzie zimniejszy tydzień hehe ...

Przekonamy sie jak koleżanka wróci za tydzien .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MichałW1983 napisał:

Kolego przypomnij mi cenę ?

Z góry dzięki za zdjęcie 

120zł z przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zmienić ustawienie pompy STAŁA POMPA na TAK. Do tej pory chodziło mi tak, że piec robił przestoje po 8 godzin i z powrotem nagrzewał dom. Od wczorajszego poranka działa non stop. Wykres kotła praktycznie stoi w miejscu i grzeje na poziomie 55 stopni. W domu temperatura wzrosła do 21.7 stopnia przy zmniejszeniu temperatury na ogrzewanie podłogowe do 29 stopni ( miałem wcześniej 31.5 stopnia puszczone na podłogę ). Z ciekawości poszedłem sprawdzić ile spalił bo wczoraj zasypałem do pełna. Minęła prawie doba a zjadło może 10-11kg ale przez cały dzień i noc ciepło dość mocno odczuwalne bo kocioł pracuje cały czas. Pracuje na bardzo niskiej mocy. Średnio palnik pokazuje 0.4kg/h czasami 0.5kg. Nastawy palnika mam 2.2, delikatnie zwiększyłem nadmuch od 30 do 50%. Być może to rozwiązanie będzie idealne dla mojej chałupy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pierwszym sezonie grzalem tak jak ty Boryssov. Wtedy zjadał mi ok 40kg, odpalał się że cztery razy w ciągu doby. Teraz już drugi sezon jadę na stałej pompie. Super sprawa. Dziś jeszcze spróbuję pracę skokową i zobaczę jutro. Ale teraz pali mi już 20-25kg, dla mnie to oki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że gdy w tamtym roku spalał mi średnio 30-35 kg przy pracy ciągłej to modliłem się o to aby po wysuszeniu i ociepleniu domu spalał mi około 20kg. Teraz gdy temperatury mamy prawie zimowe to spalanie dla mnie bomba. Nawet gdy przy dużych mrozach znacznie wzrośnie to i tak raczej  średnia z całej zimy będzie satysfakcjonująca. To jednak ocenie po tej zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mrekzo napisał:

IzaTom, jak ci się często odpala to ustaw pracę skokową palnika. Mi się odpala jakieś 15-20 na dobę i w czym to niby przeszkadza....

A no w tym że grzałka co godzinę czerpie większą ilość prądu bo musi rozpalić paliwo,o jej zużyciu nie wspomnę,mechanizm samoczyszczący załącza się co godzinę chociaż tak jak u mnie nie potrzebnie bo nie ma co czyścić przez co szybciej się zużywa.Bodajże w Igneo Touch czyszczenie można ustawić co kilka godzin.Ja mam Slim.

Myślę że mi  i koledze IzaTom przydałby się bufor chociaż do tego żeby tak często się nie odpalał.My akurat mamy Tytany gdzie pojemność wodna to tylko 25 l.Tak więc szybko stygnie i szybko się nagrzewa.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Boryssov napisał:

Postanowiłem zmienić ustawienie pompy STAŁA POMPA na TAK. Do tej pory chodziło mi tak, że piec robił przestoje po 8 godzin i z powrotem nagrzewał dom. Od wczorajszego poranka działa non stop. Wykres kotła praktycznie stoi w miejscu i grzeje na poziomie 55 stopni. W domu temperatura wzrosła do 21.7 stopnia przy zmniejszeniu temperatury na ogrzewanie podłogowe do 29 stopni ( miałem wcześniej 31.5 stopnia puszczone na podłogę ). Z ciekawości poszedłem sprawdzić ile spalił bo wczoraj zasypałem do pełna. Minęła prawie doba a zjadło może 10-11kg ale przez cały dzień i noc ciepło dość mocno odczuwalne bo kocioł pracuje cały czas. Pracuje na bardzo niskiej mocy. Średnio palnik pokazuje 0.4kg/h czasami 0.5kg. Nastawy palnika mam 2.2, delikatnie zwiększyłem nadmuch od 30 do 50%. Być może to rozwiązanie będzie idealne dla mojej chałupy. 

Powiedz mi to 10-11kg to faktyczne spalanie czy bazujesz na tym co ci pokazuje sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Okman napisał:

A no w tym że grzałka co godzinę czerpie większą ilość prądu bo musi rozpalić paliwo,o jej zużyciu nie wspomnę,mechanizm samoczyszczący załącza się co godzinę chociaż tak jak u mnie nie potrzebnie bo nie ma co czyścić przez co szybciej się zużywa.Bodajże w Igneo Touch czyszczenie można ustawić co kilka godzin.Ja mam Slim.

Myślę że mi  i koledze IzaTom przydałby się bufor chociaż do tego żeby tak często się nie odpalał.My akurat mamy Tytany gdzie pojemność wodna to tylko 25 l.Tak więc szybko stygnie i szybko się nagrzewa.

Chyba na to wychodzi, my będziemy musieli zastosować bufor innej opcji nie widzę bo co bym nie zrobił to spalanie te same a jak na nową chałupę to uważam że za dużo. Ceny pelletu jeszcze wzrosną więc chyba ta inwestycja w bufor będzie najtańsza.

Nie wiem tylko jak zrobić, żeby ten kocioł chodził dłużej przy zadanej temperaturze, tak jak to pisze Borysov..

Edytowane przez IzaTom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Boryssov napisał:

Postanowiłem zmienić ustawienie pompy STAŁA POMPA na TAK. Do tej pory chodziło mi tak, że piec robił przestoje po 8 godzin i z powrotem nagrzewał dom. Od wczorajszego poranka działa non stop. Wykres kotła praktycznie stoi w miejscu i grzeje na poziomie 55 stopni. W domu temperatura wzrosła do 21.7 stopnia przy zmniejszeniu temperatury na ogrzewanie podłogowe do 29 stopni ( miałem wcześniej 31.5 stopnia puszczone na podłogę ). Z ciekawości poszedłem sprawdzić ile spalił bo wczoraj zasypałem do pełna. Minęła prawie doba a zjadło może 10-11kg ale przez cały dzień i noc ciepło dość mocno odczuwalne bo kocioł pracuje cały czas. Pracuje na bardzo niskiej mocy. Średnio palnik pokazuje 0.4kg/h czasami 0.5kg. Nastawy palnika mam 2.2, delikatnie zwiększyłem nadmuch od 30 do 50%. Być może to rozwiązanie będzie idealne dla mojej chałupy. 

Jakie masz te wszystkie nastawy na kotle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, IzaTom napisał:

 

Nie wiem tylko jak zrobić, żeby ten kocioł chodził dłużej przy zadanej temperaturze, tak jak to pisze Borysov..

Właśnie bufor to moim zdaniem  umożliwi.Kocioł nagrzeje wodę w buforze powiedzmy do 90 stopni i to ta woda będzie szła na CO.A że w buforze będzie jej 1000 lub więcej litrów, to tak szybko nie wystygnie i kocioł tak szybko się nie załączy.Inaczej mówiąc zwiększymy sobie pojemność wodną kotła.Chyba dobrze kombinuje?Wkurza mnie tylko to że nie doradził mi tego gość który polecił mi Tytana.Na kocioł i robociznę dostałem z gminy dofinansowanie w wysokości 40% inwestycji.Gdybym założył bufor od razu to miałbym go również 40% taniej a teraz trzeba zapłacić całość.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2018 o 08:45, Okman napisał:

No chyba osiągnąłem swój cel,czyli ciągła praca kotła bez wyłączania się.Temp. w kotle oscyluje w granicach 42 st.

No to niedobrze. On ma oscylować w granicach 60 stopni, a nie przy 42, bo zaraz będziesz miał pełno smoły w kotle. Pewnie tak u ciebie oscyluje, bo to temperatura startu pomp i jak pompy są wyłączone, to temperatura kotła idzie do góry, a jak włączone, to idzie na dół.

 

W dniu 25.11.2018 o 08:45, Okman napisał:

Pytanie tylko co z palnikiem,to znaczy czy jeżeli   u ciebie kocioł się nie wygasza a palnik jak czytałem wcześniej masz ustawiony na 6 godzin,to co po tych 6 godzinach?

Wygasza się, czyści i rozpala na nowo.

 

W dniu 25.11.2018 o 08:45, Okman napisał:

A tak w ogóle co daje moc w palniku bo chyba nie grzałka (zapalarka).Grzałka działa tylko przy rozżarzaniu  prawda?

Moc palnika zależy tylko i wyłącznie od czasu podawania. I to, że u ciebie temperatura kotła męczy się przy 42 stopniach na granicy startu pomp, to właśnie objaw zbyt małej mocy palnika (za małego podawania).

 

W dniu 25.11.2018 o 08:57, Okman napisał:

W ogóle to powinno paść podstawowe pytanie,które wcześniej chyba już padło, co jest lepsze dla kotła: ciągła praca ,czy cykliczne wygaszanie i odpalanie już o ilości spalanego pelletu nie wspomnę i temp powrotu o której jet tutaj na forum tak głośno.

Dla ilości spalonego peletu to w każdym kotle, w każdej instalacji pewnie będzie inaczej. Ale dla ochrony powrotu lepsza wg mnie będzie praca ciągła, bo nie ma aż takich skoków temperatur. Ale przy twoim Tytanie to ma faktycznie mniejsze znaczenie.

 

W dniu 25.11.2018 o 08:57, Okman napisał:

jeżeli ten sposób na ciągłą pracę mojego kotła się sprawdzi ( a na to wygląda) to i tak chyba będę musiał zmieniać moc palnika i być może podawanie jeżeli temp. na dworze się będzie zmieniać. na wyższą lub niższą.

Jakie "i"? Moc palnika to właśnie podawanie. Na nic innego mającego wpływ na moc palnika, nie mamy wpływu: ani na kaloryczność peletu, ani na wydajność podajnika, ani na sprawność kotła. My możemy więc regulować mocą palnika tylko poprzez zmianę czasu podawania.

 

W dniu 25.11.2018 o 10:08, berserker888 napisał:

Ja robię tak że palę w automacie więc kocioł wylicza temp na 60 stopni. Jest to trochę mało więc ustawiam histereze wyłączenia na 7 oraz później jeszcze podtrzymanie na godzinę. Jesli przez tą godzinę temp spadnie o histereze załączenia a może się tak stać bo podtrzymanie jest stale i wystarczy że w tym czasie jak działa na podtrzymaniu ktoś naleje wodę do wanny i piec będzie miał co robić to zaczyna się modulacja bez procesu czyszczenia. Mam nadzieję że zrozumiałe napisałem. 

Za cholerę natomiast nie rozumie trybu manualnego. Nastawy przecież niby te same co w auto a nie mógł dojść do zadanych ręcznie 70stopni(odbioru prawie nie było 36 puszczone na podlogowke.

Tylko, że część osób nie ma tutaj podtrzymania ani regulacji histerezy wyłączania, bo ma Slima. Wszystko to, co napisałeś wyżej, nie ma znaczenia czy jest robione przy trybie kotła automatycznym, czy ciągłym. Jedyna różnica jest taka, że automat ci wylicza 60, a ciągły nastawiasz na 70. Dlatego pewnie nie umiał dojść do zadanej. Zmień na 60 i wyjdzie na to samo. Chyba, że przy trybie auto masz tak duże przerwy, że kocioł ci stygnie poniżej histerezy temperatury kotła. Przy trybie ciągłym palnik się wtedy odpala, a przy auto niekoniecznie, jeśli nie ma zapotrzebowania na ciepło.

 

W dniu 25.11.2018 o 10:36, Okman napisał:

Ok, tylko w pracy skokowej czy w FL na większej mocy palnika niż teraz mam ustawione,kocioł załączał mi się

(...)

w 3 godziny od rozpalenia do rozpalenia spalił 3 kg,czyli tak samo jak w skokowej lub FL.Korzyść jest taka że rozpala się rzadziej.

Okman ni cholerę nie rozumiem co piszesz. Wydaje mi się, że nadal mylisz pojęcia. Piszesz jakby tryb ciągły kotła wykluczał FL2 lub skokową. Rozróżnij sobie tak jakby trzy grupy nastaw: kocioł, palnik, CO. Dla uproszczenia pomijamy na razie CWU. Każda z tych  grup ma swój tryb. Kocioł: automatyczny lub ciągły (w Touch jest ich więcej). Palnik: FL2 lub skokowy. CO: ręczny lub pogodowy. Tak więc mamy 2^3=8 kombinacji.

 

W dniu 25.11.2018 o 10:49, Okman napisał:

Kocioł odpalał będzie się 1 raz na  3 godziny więc na 24 godziny tych odpaleń i wygaszeń powinno być 8...

W nocy też ci pracuje? Czemu nie chcesz zwiększyć czasu pracy palnika?

 

W dniu 25.11.2018 o 11:19, Okman napisał:

Zależy jak rozumieć pracę kotła.Uważam że kocioł,jako taki pracuje cały czas bo nawet jak nie podaje paliwa i paliwo się w nim nie spala bo uzyskał temp zadaną to i tak pompka ciągnie z niego ciepłą wodę na CO tak więc on cały czas pracuje.

Dlatego mówimy o pracy PALNIKA, a nie kotła. Czyli palnik pracuje wtedy, jak podaje pelet i jest w nim ogień. Jeśli mamy 15 cykli pracy palnika na dobę, to znaczy, że zapalarka załączała się 15 razy, a podajnik 15 razy ładował do palnika niemałą dawkę startową peletu.

 

To odpowiedzi na posty ze strony 121. Oj dużo tego napisaliście w dwa ostatnie dni, kiedy się nie logowałem. Sory jeśli piszę coś, co zostało wyjaśnione na kolejnych stronach, ale ich jeszcze nie czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2018 o 11:52, Okman napisał:

Przemyślenia na tym forum są bardzo wskazane.U mnie pracą pompy steruje temperatura jaką ustawię do jej załączenia.W tej chwili mam ustawione 33 stopnie i jeżeli temperatura na kotle nie spadnie poniżej tych 33 stopni to pompa będzie cały czas pracować.Mogę oczywiście ustawić wyższą temperaturę pracy pompy ale jednak chcę żeby cały czas pracowała.Przy tych ustawieniach piec wyłącza się przy 65 st. i dochodzi jeszcze do 75 a załącza przy 50,z tym że temp spada jeszcze do jakichś 45 zanim się rozpali.Można byłoby temp. załączenia pompy ustawić na jakieś 55 stopni.Po osiągnięciu tych 55 stopni pompa by się wyłączyła ale z kolei piec na pewno nie wychłodziłby się do 45 bo pompka by nie pracowała i nie wyciągałaby ciepłej widy z pieca.Sam nie wiem jak by to były,może kiedyś to wypróbuję. 

A tutaj z kolei nie mylisz czasem "Temp. MIN pomp" w menu serwisowym KOTŁA z "MIN Tco pomp" w menu serwisowym OGRZEWANIA?
Masz "Temp. MIN pomp" w menu serwisowym KOTŁA ustawione na 33 stopnie?! Na tyle to się ustawia "MIN Tco pomp" w menu serwisowym OGRZEWANIA.
Na 55 "Temp. MIN pomp" w menu serwisowym KOTŁA nie możesz ustawić, bo byś miał sytuację patową, o której pisałem na tym forum już chyba z 10 razy. "Temp. MIN pomp" w menu serwisowym KOTŁA nie może być wyższa, niż różnica między temperaturą zadaną kotła, a histerezą kotła.

 

W dniu 25.11.2018 o 12:13, Okman napisał:

Ja mam dwie pompy:jedną na CWU która tutaj nie ma żadnego znaczenia a druga CO o której mówimy. Nie mam osobnych pomp na CO i  pompy kotła jak ty to określiłeś (nie za bardzo rozumiem co to mogłaby być za pompa).

No i zdaje się, że miałem rację, że to mylisz. To nie jest "pompa kotła", tylko nastawa jest w menu KOCIOŁ. A pompa CWU, jeśli jest podłączona do sterownika, to ma jak najbardziej znaczenie, bo "Temp. MIN pomp" w menu serwisowym KOTŁA dotyczy także jej.

 

W dniu 25.11.2018 o 12:22, berserker888 napisał:

Chodzi o tą jedną pompę CO  i dwa ustawienia do niej . U mnie mam ustawiona temp Zal tej pompy w menu ogrzewanie na 30 stopni więc ona chodzi dopuki zapotrzebowanie na grzejniki jest większe niż 30 stopni. Drugi nastaw jest zależny od temp kotła tutaj mam ustawione na 50. Czyli jak temp na kotle spadnie poniżej to pompa staje w tedy sterownik zamyka siłownik i piec szybciej się nagrzewa.

O własnie. Ty to rozumiesz :) Z tym, że słowo, które wyżej pogrubiłem i podkreśliłem, powinno być napisane w liczbie mnogiej, bo dotyczy to wszystko pomp w instalacji podłączonych do sterownika (ja np. mam trzy: CO, CWU i na powrocie).

 

W dniu 25.11.2018 o 13:24, Okman napisał:

.Jak będą mrozy to sam wiem że moc palnika i podawanie muszę zwiększyć.

Znowu te "i"... :)

 

W dniu 25.11.2018 o 15:13, matrix3078 napisał:

U mnie dzisiaj coś niesamowitego z 24 kg na dobę zszedłem do 11kg, nie wiem czy to zasługa dodatniej temp na zewnątrz czy docieplenia stropu albo sterownik mnie robi w bambuko.

Ta ostatnia opcja jest najbardziej prawdopodobna. Niestety zdarza się tak średnio raz na miesiąc, że sterownik pokaże jakiś bzdurny dzienny odczyt zużycia paliwa. Jakby w pewnym momencie licznik się cofnął. I to dzieje się tak nawet wtedy, jak nie zmieniasz wydajności podajnika. Jakiś błąd systemu, który zaobserwowałem dawno temu. To, że przy zmianie wydajności, też zmienia odczyt paliwa, to również bezsens i mam nadzieję, że w Touch już sobie to odpuścili.

 

To była strona 122. Czytam dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły nie patrzę na to co pokazuje sterownik palnika. Zaglądam do kosza zasypowego i wiem ile poszło.

Jak uda mi się dodać film, który dziś zrobiłem to na nim będą nastawy i jak to chodzi u mnie.

 

20181127_083301.jpg

20181127_083313.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ozi80 napisał:

 

 

O własnie. Ty to rozumiesz :) Z tym, że słowo, które wyżej pogrubiłem i podkreśliłem, powinno być napisane w liczbie mnogiej, bo dotyczy to wszystko pomp w instalacji podłączonych do sterownika (ja np. mam trzy: CO, CWU i na powrocie).

Też tego nie rozumiałem ale Ty Grzechotnik i Czarny mi wytlumaczyliscie. Ozzi a jakie na tą chwilę masz podawanie bo ty masz z tego co pamiętam też przewymiarowane kocioł. U mnie przy 20kg na godzinę wpisałem zgodnie z tabelka 4,6 ale na 30 % mocy jak palnik wchodzi podawanie spada coś koło 1.8. To jeśli miałby tak chodzić na modulacji cała dobę to chyba trochę nieekonomiczne się robi

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Okman napisał:

Właśnie bufor to moim zdaniem  umożliwi.Kocioł nagrzeje wodę w buforze powiedzmy do 90 stopni i to ta woda będzie szła na CO.A że w buforze będzie jej 1000 lub więcej litrów, to tak szybko nie wystygnie i kocioł tak szybko się nie załączy.Inaczej mówiąc zwiększymy sobie pojemność wodną kotła.Chyba dobrze kombinuje?Wkurza mnie tylko to że nie doradził mi tego gość który polecił mi Tytana.Na kocioł i robociznę dostałem z gminy dofinansowanie w wysokości 40% inwestycji.Gdybym założył bufor od razu to miałbym go również 40% taniej a teraz trzeba zapłacić całość.

Zobaczę ten rok jak będzie i jak coś to na przyszły sezon wstawię ten bufor. Innej opcji nie widzę, żeby to naprawdę usprawnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.