Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Majdan sory nie pamiętam waszych kotłów. Sęk w tym, że w naszym sterowniku nie da się ustawić w ten sposób, jaki napisałem. Jeśli u ciebie się da, to nie wypada mi nic innego, tylko zazdrościć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak wygląda praca z sondą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator nadmuchowy pracuje w zakresie od 1 do 12 max.

Wcześniej zanim zamontowałem sondę min. obroty 7 max 35

Przy 14 (po wprowadzeniu ręcznej korekty) płomień był mocno postrzępiony.

Sonda z modułem kupiona w bardzo atrakcyjnej cenie, dlatego się zdecydowałem.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez robert004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie gdzie leży prawda:

Tekla Compact 12 kw- postanowiłem ograniczyc temperature czopucha (bo komin mam stary i przywymiarowany a RCK ustawione na 10Pa i prawie cały czas otwarte) i zmniejszyłem nadmuch z min30 max 45 na odpowiednio min 18 max 30. Rezultat taki ze piec dłuzej sie nagrzewa a spalanie pewnie jest nawet wieksze. Podawanie mam 2,8 choc według tabelki Tekli powinno byc 2,4(16,2 wydajnosci na godzine)Czy nie lepiej miec taki płomień jak startująca rakieta a nie taki powiedzmy spokojny i wydłużony?Po co walczyc z temperaturą spalin skoro koniec koncow nie przekłada sie to na spalanie.

 

pozdrawiam

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko do was. Od niedawna jestem posiadaczem pieca na pelet Tekla Drago Duo Bio i interesuja mnie wasze opinie na temat Tego pieca. Przeszukiwałem forum, ale znalazłem tylko opinie na temat 12kw żadnej zmianki na temat większego. Ogrzewam powierzchnię 200mkw budynek stary ale docieplony styropian 15, dach wełna 2x15 podłogówki około 40 mkw reszta grzejniki. Interesuje mnie bardzo zużycie peletu na dobę. Obecnie spala mi średnio około 23-24 na dobę srednia temperatura 21-22 stopnie w pomieszczeniu. Pietro Jest sterowane elektronicznie listwą L-8 techa z odcięciem popy( gdy pomieszczenia wszystkie są nagrzane listwa wyłacza pompe) dół standardowo głowice. Instalacja w całości nowa, tyle tylko że mój instalator podłączył podłogówke do rozdzielni z grzejnikami, poszedł troche na skruty dopiero póżniej sie o tym dowiedziałem. Dlatego zamontowałem na pietrze listwe żeby tym sterować jakoś. Tryb ustawiony mam na pogodowy, ostatnio przestawiłem na reczne i wciągną mi prawie 30 wiec wróciłem do pogodowego. Podzielicie sie swoimi opiniami oraz z użyciem.

 

Pozdrawiam Adi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko do was. Od niedawna jestem posiadaczem pieca na pelet Tekla Drago Duo Bio i interesuja mnie wasze opinie na temat Tego pieca. Przeszukiwałem forum, ale znalazłem tylko opinie na temat 12kw żadnej zmianki na temat większego. Ogrzewam powierzchnię 200mkw budynek stary ale docieplony styropian 15, dach wełna 2x15 podłogówki około 40 mkw reszta grzejniki. Interesuje mnie bardzo zużycie peletu na dobę. Obecnie spala mi średnio około 23-24 na dobę srednia temperatura 21-22 stopnie w pomieszczeniu. Pietro Jest sterowane elektronicznie listwą L-8 techa z odcięciem popy( gdy pomieszczenia wszystkie są nagrzane listwa wyłacza pompe) dół standardowo głowice. Instalacja w całości nowa, tyle tylko że mój instalator podłączył podłogówke do rozdzielni z grzejnikami, poszedł troche na skruty dopiero póżniej sie o tym dowiedziałem. Dlatego zamontowałem na pietrze listwe żeby tym sterować jakoś. Tryb ustawiony mam na pogodowy, ostatnio przestawiłem na reczne i wciągną mi prawie 30 wiec wróciłem do pogodowego. Podzielicie sie swoimi opiniami oraz z użyciem.

 

Pozdrawiam Adi

Myślę że spalanie masz całkiem dobre jak na tyle metrów ,więcej raczej nie wyciśniesz z tego kotła .

Edytowane przez redalert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki dzieki juz myslałem ze to dużo i chciałem po kombinować w ustawieniach  i spróbować zejsc do 20 bo  wydawało mi się ze to dużo, a jak bym wstawił czujnik pokojowy dodatkowo cos by to zmieniło?

Edytowane przez Yeti78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopcy a powiedzcie mi ile można ustawić zadaną, żeby było dobrze i bezpiecznie..

 

Teraz mam 70 i jak dojdzie do 75 to wygasza a podczas wygaszania dochodzi do nawet 81 stopni i później tak stoi z godzinę (zawór 4d) i sobie wykorzystuje zakumulowane ciepło na CO 40 stopni + podłogówka 30 stopni. Nagrzewa się jakieś 50 minut (od rozpalania do wygaszenia), na 100% chodzi ok. pół godziny-40 minut przy -2 na dworze teraz.

 

Myślałem czy nie sprawdzić jak się zachowa jak mu zadam 80 stopni ale się trochę cykam  :lol:  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki dzieki juz myslałem ze to dużo i chciałem po kombinować w ustawieniach  i spróbować zejsc do 20 bo  wydawało mi się ze to dużo, a jak bym wstawił czujnik pokojowy dodatkowo cos by to zmieniło?

Szczerze to trudno mi to sobie wyobrazić jak ma to działać dobrze bez czujnika pokojowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jakos działa i jest ciepło. Wiec sugerujesz że czujnik pokojowy poprawi działanie kotła i może zmniejszyć z użycie opału, mam piec od niedawna i dopiero sie go uczę.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zewnętrzny posiadam tylko pokojowego nie mam i dopiero wyczytałem tu że jest potrzebny, a polecacie jakiś, wyczytałem że podobno pogodynka również sprawdza się czy to prawda

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnetrzny tak...

Pokojowy przy rozdzielonych obiegach a on ma podlogowke z rozdzielni grzejnikow wyprowadzona czyli jeden obwod...

Ma chlop dobrze bez pokojowego...

Zaden z was nie ma takiego spalania jak on w przeliczeniu na m2 ...

 

I on nie ma pokojowego

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam że góra sterowana jest listwą L-8 techa regulatory i czujniki temperatury, odcięcie pompy przy wygrzaniu wszystkich pokoi i siłowniki elektryczne na rozdzielni, dól głowice na grzejnikach i tak sie zastanawiam czy czujnik pokojowy na dole coś zmieni czy lepiej to zostawić w spokoju

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole masz termostaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.