Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tysiąc złotych trzeba rozłożyć na conajmniej  10 lat. Na opał w tym czasie wydasz co najmniej 20 tys albo i dwa razy tyle. Nie kierował bym się ceną, bo do tego można w ten sposób dopłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc dlatego zwracam uwagę na długość gwarancji kotła, oczywiście różnie może być w praktyce  ale zawsze 5 letnia gwarancja na szczelność jest lepsza od 3 letniej. Gdy w grę wchodzi różnica w cenie to już wybierać musi sam inwestor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie kieruję się ceną!!! Czy oprócz dłuższej gwarancji RBR coś jeszcze różni te kotły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc dlatego zwracam uwagę na długość gwarancji kotła, oczywiście różnie może być w praktyce ale zawsze 5 letnia gwarancja na szczelność jest lepsza od 3 letniej. Gdy w grę wchodzi różnica w cenie to już wybierać musi sam inwestor.

Cos ty się tego skama tak uczepil? Popsuł ci się taki kiedyś przed uplywem trzech lat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie popsuł bo nie mam Skama i działa już 8 lat. Natomiast zdarzyło się, że rozciekł  się Skam-P po upływie 3 letniej gwarancji a przed upływem 5 lat. Pisał o tym użytkownik innego forum.

Dlatego ja zawsze mam szacunek nawet do jednego wiarygodnego wpisu forumowicza a nie do stu wpisów sprzedawcy i jego naganiaczy. Mogę kolejny raz ci to przytoczyć chociaż już ci to pisałem.

Moim zdaniem jeżeli jest porządna firma to daje dłuższą gwarancję. Swoją drogą sprzedawca aby być bardziej wiarygodnym, jeżeli jest to taki dobry wyrób to może sam wykupić przedłużenie gwarancji do 5 lat. 

Na przykład takie przedłużenie gwarancji może wykupić klient np w Euro RTV AGD.

Jak dla mnie wybór między tymi dwoma kotłami jest prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrońco skama - ale pewnie w czwartym roku siadają,  a w 5 i następnych to już ho ho.

Wątpię aby producent prowadził statystyki usterek kotła po gwarancji.

W interesie wszystkich producentów jest aby kocioł po gwarancji padał i nie był do naprawy.

 

Firma Wolf na swoje korpusy daje 7 lat gwarancji, a zabezpieczeniem jest sterownik, którego oprogramowanie nie włączy  pompy

jak jest za niska temp kotła,

U mnie po 5 latach pracy  palnika na pellet nie widać żadnych śladów korozji.

 

PS

Wg mnie żywotność kotła to ok 2x okres gwarancji, jak przetrwa więcej to i tak się zestarzeje technicznie, że będzie na złom,

nie liczę zwiększonych kosztów eksploatacji, dojdzie wymiana : ślimaka, podajnika, kosza na opał, sterownika, inne elementy ruchome + ceramika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest temat o kotłach podajnikowych a nie na gaz lub olej bo na takie paliwa oferuje kotły firma Wolf, poza tym przy tym typie ogrzewania gwarancja na korpus 7lat to raczej normalna sprawa biorąc pod uwagę warunki spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja palę pelletem, a nie gazem.

Firma Wolf oferuje kotły na pellet, gaz, olej, drewno (HG) a do niedawna produkowała zasypowe na węgiel.

A to przepraszam, nie doinformowałem się za dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to żebym teraz się jarał pelletem ale powiedz mi Sambor, ile i na jaką powierzchnię tego spalasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie popsuł bo nie mam Skama i działa już 8 lat. Natomiast zdarzyło się, że rozciekł  się Skam-P po upływie 3 letniej gwarancji a przed upływem 5 lat. Pisał o tym użytkownik innego forum.

Dlatego ja zawsze mam szacunek nawet do jednego wiarygodnego wpisu forumowicza a nie do stu wpisów sprzedawcy i jego naganiaczy.

Taaaa jasne. Przypadek jeden na milion. A co powiesz na historię o egzemplarzach które działają od 12 lat? Jest takich kilka udokumentowanych.

Czemu koledze nie polecisz Defro? Podobnież  super kotły z ekstra gwarancją ( szkoda tylko że można ją sobie d**e podetrzeć). Jak już tak uczepiłeś się tych gwarancji to przytocz jakie warunki musi spełnić twój super kocioł aby producent był łaskaw się pochylić nad tobą? Zawór 3D, 4D? 50 st. na powrocie? Specjalne przeglądy co rok? zalewanie demineralizowaną woda? Wymieniać dalej?

W tak znienawidzonym przez ciebie kotle na S żadnych takich kruczków nie uświadczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim też nie ma kruczków, zaworów 3D i mowy o temperaturze powrotu, na wyjściu ma być 55stopni, z tą różnicą, że gwarancja 5 lat. Co do nienawiści do kotła Skam to pozostawiam bez komentarza.

Tak na marginesie to przykład tej bezsensownej dyskusji tylko pokazuje to o czym mówię od dawna - na forum nie powinno być sprzedawców.

Normalnie każdy zwykły uczestnik tego forum wyraził by swoje zdanie i na tym mogło by się zakończyć. 

Dla sprzedawcy sprawa nie jest taka prosta, jemu może spaść sprzedaż więc musi temat drążyć do "bezsensownego" końca dowodząc jak to krótsza gwarancja jest najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawców nie powinno być ale serwisanci \ instalatorzy  powinni  a że w tym przypadku to jedno i drugie w jednej osobie ;) nie przeskoczysz. Sam ma spyrkę już prawie 10 lat i swoje zdanie na jego temat mam, sam przymierzam sie do Skama i jakoś ta gwarancja mi nie przeszkadza choć nie powiem, jeśli producent jest pewien swojego powinna być 5o letnia.

Z drugiej zaś strony zakładam że jeśli faktycznie ich jakość była by kiepska to bym znalazł takie info w necie, od instalatorów, itd a tu nic. Sam znajdziesz więcej info na temat spyrki( z reguły niepochlebnego) niż na temat Skama. 

Każdy musi sam kalkulować co mu się bardziej opłaca, krótsza gwarancja za mniejszą kasę czy dłuższa za większą a im bardziej palacz świadomy tak jak Ty ma więcej obiekcji ma co do wyboru. Nieświadomi kupują co leci, świadomi starają sie coś ugrać lepszego  dla siebie. Może sie mylę ale tak to widzę. Zresztą po 10 latach kocioł technologicznie jest przestarzały więc nic na wieki a może ktoś wymyśli coś fajnego w tym czasie co może chciałbyś zainstalować u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to żebym teraz się jarał pelletem ale powiedz mi Sambor, ile i na jaką powierzchnię tego spalasz?

Grzeję 160m2 podłogi i 100m2 grzejników. na ścianach 15cm styro.

Ostatnia "zima" razem z CWU to raptem 40,62GJ ciepła - ok 2780kg .

W lecie to ok 3kg / dobę na podgrzanie zasobnika 300l.

Ostatniej zimy paliłem pelletem po 650/t z lokalnego składu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tak znienawidzonym przez ciebie kotle na S żadnych takich kruczków nie uświadczysz.

 

Ale nikt nie podał ile dłużej ten "umiłowany, gloryfikowany" przez ciebie kocioł  S pracowałby jakby miał prawidłową ochronę powrotu itp duperelki, które wyśmiewasz.

A to co robi producent kotła S jest wodą na jego młyn, kocioł zgnił , trzeba kupić nowy - właśnie mamy promocję, okazyjne ceny itd. ;)

Pewnie wiesz co napisali na temat korozji kotła inni

http://czysteogrzewanie.pl/technika/korozja-kotla-weglowego-jak-hiszpanska-inkwizycja/

https://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/pionowe-czy-poziome/zeliwne-czy-stalowe/

 

Od korozji nie ma ucieczki i to nie ważne czy jest stal kotłowa czy stal ch...a :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeję 160m2 podłogi i 100m2 grzejników. na ścianach 15cm styro.

Ostatnia "zima" razem z CWU to raptem 40,62GJ ciepła - ok 2780kg .

W lecie to ok 3kg / dobę na podgrzanie zasobnika 300l.

Ostatniej zimy paliłem pelletem po 650/t z lokalnego składu.

Masz średnio 7 zł na dobę w sezonie,to nieźle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie to przykład tej bezsensownej dyskusji tylko pokazuje to o czym mówię od dawna - na forum nie powinno być sprzedawców.

Normalnie każdy zwykły uczestnik tego forum wyraził by swoje zdanie i na tym mogło by się zakończyć. 

Dla sprzedawcy sprawa nie jest taka prosta, jemu może spaść sprzedaż więc musi temat drążyć do "bezsensownego" końca dowodząc jak to krótsza gwarancja jest najlepsza.

Dla twojej informacji: niczego nie sprzedaję i nie mam zamiaru. A moim celem jest czysta satysfakcja z udzielonej komuś dobrej porady.

 

 

Z drugiej zaś strony zakładam że jeśli faktycznie ich jakość była by kiepska to bym znalazł takie info w necie, od instalatorów, itd a tu nic. Sam znajdziesz więcej info na temat spyrki( z reguły niepochlebnego) niż na temat Skama. 

 

Dokładnie po forach ciągnęła by się lawina komentarzy jaki to zły ten kocioł. Znasz jakieś oprócz tego jednego przypadku?

Z resztą ten twój przypadek pokazuje, że producent nie stoi tyłem do klienta i pochylił się nad zaistniałym problemem oferując darmową naprawę a wcale nie musiał. Druga sprawa błędy materiałowe i technologiczne zdarzają się każdemu. Niech pierwszy rzuci kamień....

 

Ale nikt nie podał ile dłużej ten [...] kocioł  S pracowałby jakby miał prawidłową ochronę powrotu itp duperelki, które wyśmiewasz.

 

Tyle samo czasu. Akurat ten producent tego nie wymaga w celu zachowania gwarancji.

 

 

 

Od korozji nie ma ucieczki i to nie ważne czy jest stal kotłowa czy stal ch...a :P.

 

Tylko jak zauważysz przeważnie występuje ona w kotłach źle prowadzonych i przewymiarowanych o co najmniej 50%

 

ten "umiłowany, gloryfikowany" przez ciebie kocioł  S

Nie przesadzajmy.... Nie gloryfikuje. Staram się być obiektywny.

PS. Nie jestem miłośnikiem jedynej słusznej marki (VW) choć sam użytkuję, to dostrzegam wady. Gdyby na prawdę była to taka kicha to bym nie polecał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa jasne. Przypadek jeden na milion. A co powiesz na historię o egzemplarzach które działają od 12 lat? Jest takich kilka udokumentowanych.

Czemu koledze nie polecisz Defro? Podobnież  super kotły z ekstra gwarancją ( szkoda tylko że można ją sobie d**e podetrzeć). Jak już tak uczepiłeś się tych gwarancji to przytocz jakie warunki musi spełnić twój super kocioł aby producent był łaskaw się pochylić nad tobą? Zawór 3D, 4D? 50 st. na powrocie? Specjalne przeglądy co rok? zalewanie demineralizowaną woda? Wymieniać dalej?

W tak znienawidzonym przez ciebie kotle na S żadnych takich kruczków nie uświadczysz.

 

To już pracuje milion kotłów SKAM??? O cholewcia...  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milionowy ma być mój, podobno z tej okazji dostanę dożywotnią gwarancję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już pracuje milion kotłów SKAM??? O cholewcia... :)

Kolega chyba nie zna słowa "powiedzenie"

 

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawców nie powinno być ale serwisanci \ instalatorzy  powinni  a że w tym przypadku to jedno i drugie w jednej osobie ;) nie przeskoczysz. Sam ma spyrkę już prawie 10 lat i swoje zdanie na jego temat mam, sam przymierzam sie do Skama i jakoś ta gwarancja mi nie przeszkadza choć nie powiem, jeśli producent jest pewien swojego powinna być 5o letnia.

Z drugiej zaś strony zakładam że jeśli faktycznie ich jakość była by kiepska to bym znalazł takie info w necie, od instalatorów, itd a tu nic. Sam znajdziesz więcej info na temat spyrki( z reguły niepochlebnego) niż na temat Skama. 

Każdy musi sam kalkulować co mu się bardziej opłaca, krótsza gwarancja za mniejszą kasę czy dłuższa za większą a im bardziej palacz świadomy tak jak Ty ma więcej obiekcji ma co do wyboru. Nieświadomi kupują co leci, świadomi starają sie coś ugrać lepszego  dla siebie. Może sie mylę ale tak to widzę. Zresztą po 10 latach kocioł technologicznie jest przestarzały więc nic na wieki a może ktoś wymyśli coś fajnego w tym czasie co może chciałbyś zainstalować u siebie.

Myślę, że sprzedawcy kotłów mogli by się wiele nauczyć od instalatorów obecnych na tym forum, nie widzę u nich żadnej nachalnej reklamy. 

Co do "Spyrki" to ja po 8 latach mogę powiedzieć jestem z niego zadowolony i odcinam kupony od decyzji sprzed lat a której podstawą był realny kontakt z użytkownikiem kotła Zgoda też tłok.

Co nie zmienie faktu, że pewnie z 2/3 z takiego rozwiązania byłoby niezadowolonych, szczególnie właścicieli nowych dobrze ocieplonych domów.

Wybrałem Spyrę po był lepiej wykonany niż Zgoda, oba dokładnie oglądałem w realu.

Nikt tu nie jest wrogiem kotła Skam a jedynie jest to dla mnie wymiana poglądów, to że nie są one zawsze pochlebne to rzecz oczywista jeżeli wchodzi się na forum. W ogóle zakładam że wchodząc na forum producent kotłów godzi się na ostrzejszą krytykę a w zamian klient dowiaduje się że w ogóle taki kocioł jest, jak to ma miejsce w przypadku małego producenta jakim jest Sekom.

Wymaganie by stosować jakąś taryfę ulgową to pomysł niedorzeczny. Zresztą sam Pieklorz każdemu ze swoich konkurentów coś wrzuci do ogródka, można choćby to zobaczyć w niedawnym temacie o kotle Witkowskiego. Dogłębnej analizy własnych kotłów jak na lekarstwo. 

 

Kupuj wuwu skama, mam nadzieję, że będzie Ci służył dobrze i napiszesz o tym na tym forum.

Swoją drogą czy nie myślałeś aby kupić kotła klasy 5 lub 4 skoro Pszczyna jest w zanieczyszczeniu powietrza zaraz po Żywcu,  nie ma na razie przepisów ale jak wejdzie model czeski to może to mieć to sens ( swego czasu pisał o tym Sambor).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym watku kolega @bajabongo10 pyta: jaki kocioł kupić? I teraz nie można napisać ze kocioł na S bo kolega @jacek61 stoi na straży i pilnuje by nikt tego kotła nie polecał bo to nachalna reklama: producenta*, handlarza*, instalatora* (*- niepotrzebne skreślić) a autor tematu czeka aż ktoś rzuci jakieś hasło jaki kocioł (konkretny model). Tak oto na forum zapada paranoja bo nie wolno wymieniać dobrych modeli bo: "nachalna reklama". Powodzenia wszystkim szukajacym życzę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nachalna reklama: producenta*, handlarza*, instalatora* (*- niepotrzebne skreślić) a autor tematu czeka aż ktoś rzuci jakieś hasło jaki kocioł (konkretny model). Tak oto na forum zapada paranoja bo nie wolno wymieniać dobrych modeli bo: "nachalna reklama". Powodzenia wszystkim szukajacym życzę....

Myślę @papciu, że się przeceniasz, jesteś co najwyżej czytelnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.