Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki @sambor -_-. Kiedyś chciałem być tym trzecim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym watku kolega @bajabongo10 pyta: jaki kocioł kupić? I teraz nie można napisać ze kocioł na S bo kolega @jacek61 stoi na straży i pilnuje by nikt tego kotła nie polecał bo to nachalna reklama: producenta*, handlarza*, instalatora* (*- niepotrzebne skreślić) a autor tematu czeka aż ktoś rzuci jakieś hasło jaki kocioł (konkretny model). Tak oto na forum zapada paranoja bo nie wolno wymieniać dobrych modeli bo: "nachalna reklama". Powodzenia wszystkim szukajacym życzę....

Niech poszuka sam, dobrze na tym wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, podałem dwa kotły którymi jestem zainteresowany w Wy nic ciekawego nie piszecie poza wzajemnymi pretensjami. Do skama 12kw i RBR dorzucam jeszcze coś co warto przemyśleć, SAS SOLID 14kw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu kocioł na ''S'' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam zrobić inaczej :rolleyes: czekam tylko na opinie ludzi którzy mieli z nimi do czynienia, nagonkę i agresywną antyreklamę wkładam między bajki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, podałem dwa kotły którymi jestem zainteresowany w Wy nic ciekawego nie piszecie poza wzajemnymi pretensjami. Do skama 12kw i RBR dorzucam jeszcze coś co warto przemyśleć, SAS SOLID 14kw. 

Nie możesz pchać do wora tych dwóch  kotłów razem z tym trzecim, bo wybór nie ma sensu, wybieraj pomiędzy tymi dwoma albo ten jeden i jeszcze inny w 5 klasie. Albo poczekaj przed sezonem może coś się jeszcze pojawi nowego w piątce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym watku kolega @bajabongo10 pyta: jaki kocioł kupić?

Ten kolega już kupił i ma zainstalowany kocioł na R :) jego szwagier szuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega pisze ja już wybrałem szukałem odpowiedniego kotła  od 1,5 roku śledziłem i przeglądałem setki wątków na forum oglądałem kotły znajomych pytałem kilku instalatorów  i na koniec zostały mi 2 typy "R" i "S"wybrałem R.]Teraz Szwagier modernizuje kotłownie i staram się coś mu doradzić albo odradzić dlatego podpytuje kolegów ,którzy mają większą wiedzę

 

a tak to wygląda w kotłowni jest jeszcze trochę roboty ale to z biegiem czasu...

post-61820-0-36897800-1465426007_thumb.jpg

post-61820-0-17782800-1465426013_thumb.jpg

post-61820-0-60299900-1465426042_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kotły klasy 5 oprócz niskiej emisji spalin posiadają jakieś inne cechy które różnią je od klasy4? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sas solid 14kw klasa5 jest droższy o jakieś 1500zł od pozostałych kotłów, ja wiem czy to dużo biorąc pod uwagę wyższą sprawność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam włożyć rurę do komina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sas solid 14kw klasa5 jest droższy o jakieś 1500zł od pozostałych kotłów, ja wiem czy to dużo biorąc pod uwagę wyższą sprawność?

Solid 14kW  porównując z tymi dwoma na S i R  to ma 10kW  trzeba brać 19kW żeby miał te 14kW tłumacząc to na stare  i nie możesz pozwolić szwagrowi żeby kupił Solida, bo wątroba Ci zgnije,niech bierze taki sam jak Ty masz . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animus ja to nie jestem pewien że tak jest wszędzie jak to "uczone" próbują przedstawiać żeby jakoś z twarzą wyjść.

Powiem Ci jak to sobie tłumaczę:

Jeśli ktoś wsadzi w kocioł palnik powiedzmy o mocy 25kW i zrobi na tym palniku przy powiedzmy 4,5kW te pożądane tak przez wszystkich producentów 30% w parametrach dla 5-tki to 100% wyjdzie w przybliżeniu około 15kW a moc maksymalna kotła może być już nie wiadomo jaka bo może być nawet te 25kW.

Weź trochę poprawki na to co niektórzy próbują niektórym wmawiać :) to że komuś coś nie wyszło albo wyszło jak wyszło to nie znaczy że jest to jedyna prawda i dotyczy wszystkich.

To jest taka oczywiście moja teoria i tylko moja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co wypisujesz, to nie jest żadna teoria. Teoria to jest coś, co udowodniono. Samo wymyślenie czegoś nie jest teorią. Choćby wymyślił to nawet nie wiadomo kto. Nawet karoka65  :)

Chce jednak zwrócić uwagę na co innego.

Wyniki badań trzeba umieć czytać. Mam tu na myśli przede wszystkim to, że trzeba wiedzieć, które wyniki badań są ze sobą skorelowane. Takie wyniki trzeba zawsze czytać łącznie. Nie można sobie z nich wybierać tylko te, które akurat pasują do tego, co chce się klientom wmówić, bo każdy z nich mówi o czym innym, a dopiero wszystkie łącznie pokazują stan prawdziwy.

Takimi skorelowanymi parametrami w przypadku kotłów c.o. są: moc, sprawność i temperatura spalin wylotowych (kotła oczywiście, bo nie ma czegoś takiego jak moc i sprawność samego palnika, a w każdym razie nikt takiego czegoś nie bada).

Jeśli np. ktoś przy danym wymienniku ciepła zastosuje palnik większy, uzyska owszem większą moc z tego kotła. Pomyślcie jednak, co stanie się w takim przypadku z temperaturą spalin wylotowych oraz ze sprawnością tego kotła. Tych parametrów nie wolno rozpatrywać wybiórczo. Muszą być bezwzględnie rozpatrywane łącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie Zawijan, karoka sobie to wymyślił, a co nie może ?

A co do tego dużego palnika i spalin to jak piszesz zależy do jakiego wymiennika go wsadzimy bo to co sugerujesz też wcale nie musi być prawdą jedyną, czyli ta temperatura spalin wylotowych nie musi być wysoka.

Nie będą się już rozwodził nad tym jak to wychodzi czasem na badaniach a później w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższa sprawność i duuużo wyższa cena. ;).

 

Wyższa sprawność to zależy skoro S ma 94,3% a żaden w 5 klasie tyle nie osiągnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka na papierze jest temperatura spalin.

Każdy producent rozbudowując wymiennik jest w stanie osiągnąć wysoka sprawność ale czy to się nie odbyło kosztem temperatury spalin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższa sprawność to zależy skoro S ma 94,3% a żaden w 5 klasie tyle nie osiągnął.

 

To może, tak dla porządku, przypomnij jeszcze, którą klasę uzyskał ten S według normy EN 303-5:2012.

A jakbyś jeszcze podał, jakie są te wszystkie trzy korelujące ze sobą parametry (moc, sprawność i temperatura spalin wylotowych) - to może wreszcie jakaś przynajmniej jedna z Twoich wypowiedzi byłaby wreszcie kompletna  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.