Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zatem nie jesteś osoba postronną i niezainteresowaną, nie sprzedajesz ale jesteś instalatorem, jesteś tak samo wiarygodny jak i ja :)

A na 8% nie robisz usług ?

E-papier przyjmie wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem  to już wielokrotnie jak sąsiedzi są zadowoleni z jakiegoś kotła to należy wybrać właśnie ten kocioł. Powodów jest wiele.

Na pewno nie ma co ulegać marketingowi i poszukiwać jakiegoś jedynego słusznego kotła. 

Jak nie ma sąsiadów z takimi kotłami to można spojrzeć na forum, przede wszystkim  na opinie użytkowników konkretnych modeli.

Na tym forum bardzo dobrze działa wyszukiwarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja to kocioł z robotą albo sprzedaję instalatorowi a ten to sprzedaje dalej z robotą, jakoś tak śmiesznie na 8% a bez kotła bo dużo ludzi właśnie pyta o kocioł z montażem ale niech........................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem  to już wielokrotnie jak sąsiedzi są zadowoleni z jakiegoś kotła to należy wybrać właśnie ten kocioł. Powodów jest wiele.

Wiesz Jacku mam takiego klienta bodajże koło Częstochowy, kupił kocioł i zaczął wypytywać sąsiadów skąd biorą groszek.

Po opiniach sąsiadów że biorą tam i tam, pojechał i też tam kupił.

trochę go dziwiło jak zaczął nim palić że wszyscy tam biorą i są zadowoleni bo u niego masa popiołu i groszku szły duże ilości.

W sobotę mówi patrzę, jeden sąsiad targa wiadra z popiołem, dodatkowo dużo spieków ale wszyscy zadowoleni.

Dzwoni do mnie i mówi że na forach widzi inne zdjęcia popiołu jak ludzie wstawiają.

Kazałem mu podjechać na jakiś inne składy i kupić po dwa czy worki.

W końcu dzwoni za jakiś czas i mówi panie wieśku tak to jest słuchać sąsiadów, popróbowałem z dwóch i widzę ze jeden spala się całkiem inaczej, zamówiłem tonę, zasypałem zasobnik do pełna i część.

Że jest to jeszcze wykończeniówka i jeszcze nie mieszkamy pojechałem za 3 dni bo myśle pewnie już szuflada dawno przesypana, otwieram a tu w szufladzie nawet 1/3 samego pyłu nie wiem czy było.

Tak to jest czasem z tym polecaniem przez sąsiadów, jeden zadowolony to i drugi i następny musi być a czasem nie są świadomi że może być inaczej i wszyscy są w przekonaniu że to tak ma być bo nawet nie wiedzą że może być inaczej :)

To nie jest jakaś wymyślona prze ze mnie historyjka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze mną interesu nie zrobisz i niech tak zostanie. :)

Nie koniecznie jestem tu dla interesów, lubię sobie czasem pobazgrać jak mam czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie ja mieszkam wszyscy palą defro lub krzaczkiem i oczywiście wszyscy zachwalają, nawet Ci którzy do domu 120m2 wstawili 25kw. Jak się dowiedzieli, że chcę kupić np Skampa 12kw to patrzyli jak na idiotę. Ale zauważyłem też, że coraz więcej osób decyduje się na pellet, kiedyś to była fanaberia dla bogatych a teraz przeciętny Kowalski decyduje się na ten sposób ogrzewania. Mnie trochę przeraża elektronika w kotłach na pellet ale może się po prostu nie znam.

Defro ma dużą różnorodność kotłów można coś wybrać i ostatnio najwyższą sprzedaż .Krzaczek jest daleko w tyle.

Kotły na pellet to też dobre wyjście na male powierzchnie ogrzewane  .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na małe ?

Znajomy ogrzewa nowo wybudowany warsztat samochodowy coś około 300m i do tego "przyklejony" nowy dom mieszkalny około 200m pelleciakiem 25kW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem umówiony z dwoma instalatorami, jeden ma mnie namawiać na pellet, drugi ma dla mnie jakąś ofertę kotłów podajnikowych, na pewno podzielę się z Wami wiadomościami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to już wielokrotnie jak sąsiedzi są zadowoleni z jakiegoś kotła to należy wybrać właśnie ten kocioł. Powodów jest wiele.

Na pewno nie ma co ulegać marketingowi i poszukiwać jakiegoś jedynego słusznego kotła.

Jak nie ma sąsiadów z takimi kotłami to można spojrzeć na forum, przede wszystkim na opinie użytkowników konkretnych modeli.

Na tym forum bardzo dobrze działa wyszukiwarka.

Bo wiesz to jest tak: jak możesz wiedzieć jak się jeździ luksusowym autem jak w życiu nim nie jechałes a sąsiedzi jeżdżą maluchami i fiatami i są super zadowoleni.... tak jak kolega @karoka65 napisał wczesniej. Ja też bylem uważany za wariata jak mówiłem że kupuje Skam-a.

Nie zawsze wybór tego co wszyscy jest dobry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na małe ?

Znajomy ogrzewa nowo wybudowany warsztat samochodowy coś około 300m i do tego "przyklejony" nowy dom mieszkalny około 200m pelleciakiem 25kW :)

A kto bogatemu zabroni. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam dobrze wiesz, jeśli obiekt nie generuje dużych strat ciepła nic nie jest drogie :)

a niezaprzeczalnie pellet jest mniej upierdliwym paliwem niż węgiel.

Także ocieplać, po drugie ocieplać i po trzecie, patrz pierwsze i drugie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie są świadomi że może być inaczej i wszyscy są w przekonaniu że to tak ma być bo nawet nie wiedzą że może być inaczej  :)

Sokrates był greckim filozofem, który żył na przełomie V i VI wieku p.n.e. jego sławne słowa „wiem, że nic nie wiem” oznaczają świadomość, że jeśli czegoś nie wiem, to znaczy, że posiadam wiedzę o własnej niewiedzy. Sokrates wychodził z założenia, że wiedza jest największą i najcenniejszą cnotą. Zakładał, że jeśli wiem – posiadam wiedzę o tym , co jest dobre, a co złe, to nie mogę czynić źle. Wiedza według Sokratesa jest gwarantem moralnego i etycznego postępowania. 

Zgadzam się z tezą Sokratesa, że prawdziwa mądrość daje nam umiejętność rozróżniania dobra od zła, lecz nie jest gwarancją, że wybierzemy słuszną drogę – dobre czyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może tak, który według Was jest lepszy: Skam-p Premium 12kw z palnikiem batory 10 lub 20 i sterownikiem Spp v2 czy RBR-Ekouniwersal 12kw z palnikiem ekoenerii i sterownikiem eCoal? Zawężam obszar poszukiwań do tych dwóch kotłów dlatego proszę o podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba kotły są bardzo dobre. Skam-p będzie tańszy w zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jakieś 1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj ten na którego Cię stać i który będzie bardziej dopasowany do twojej kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.