Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Można przez zmniejszenie ilości tlenu w spalinach czyli dobre spalanie, w ten sposób otrzymujemy spaliny o wyższej temperaturze ( nie rozcieńczone zbędnym powietrzem) zarówno zaraz po spaleniu jak i przy wlocie do komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa 5 kotła to wredna rzecz, np w kotłach na pellet Kostrzena musiał zmieniać moc nominalną z 16 kW na 14 kW a Tekla z 12 kWna 10,5 kW.

Najpierw był lament że nikt nie robi małych kotłów, jak okazało się że te duże w 5 klasie są mniejsze to dalej źle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przez zmniejszenie ilości tlenu w spalinach czyli dobre spalanie, w ten sposób otrzymujemy spaliny o wyższej temperaturze ( nie rozcieńczone zbędnym powietrzem) zarówno zaraz po spaleniu jak i przy wlocie do komina.

Z właściwym spalaniem akurat nie było w tym przypadku problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw był lament że nikt nie robi małych kotłów, jak okazało się że te duże w 5 klasie są mniejsze to dalej źle. :)

Bo to jest i tak dużo za dużo na potrzeby współczesnych domów.

 

 

Można przez zmniejszenie ilości tlenu w spalinach czyli dobre spalanie, w ten sposób otrzymujemy spaliny o wyższej temperaturze ( nie rozcieńczone zbędnym powietrzem) zarówno zaraz po spaleniu jak i przy wlocie do komina.

Żeby to było takie proste...

 

 

Masz na to papier?

Oczywiście że jest. Razem z kotłem. Jak poszukasz to znajdziesz gdzieś ktoś kiedyś wklejał (bodajże na forum muratora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw był lament że nikt nie robi małych kotłów, jak okazało się że te duże w 5 klasie są mniejsze to dalej źle. :)

To chyba wynika z natury większości społeczeństwa . Narzekać,narzekać a jak jest możliwość to komuś dopier.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i był u mnie kandydat na przyszłego instalatora, stwierdził że nie podejmie się montażu pieca 12kw gdyż ten nie dogrzeje budynku i będzie bardzo dużo groszku palił, oczywiście oblał u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i był u mnie kandydat na przyszłego instalatora, stwierdził że nie podejmie się montażu pieca 12kw gdyż ten nie dogrzeje budynku i będzie bardzo dużo groszku palił, oczywiście oblał u mnie.

I co nie posłuchałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posłuchałem, a co według Ciebie ma rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na to papier?

 

Tak i każdy klient taki dostaje z kotłem.

 

Co ciekawe jest on wydany przez instytut "Zawijana", i ma dane, których podanie wymaga ode mnie, a ja ich nie mam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zeszliście trochę z tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skam lub rbr 12kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma dane wymagane przez normę EN 303-5:2012???

Nawet pisząc prawdę - ściemniasz.

Ma jak na razie dane wymagane przez normę 303-5:2002 co nadal jest wystarczające.

Znowu zaczynasz "normować"? już żeś dość na normował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z grzeczności Ci odpowiedziałem :)

Mam Skama w ofercie to coś tam wiem, i jak zwykle ta wiedza jak wszystko u mnie i w kotłach które sprzedaję jest "Wystarczające" :)

Kiedyś to bardzo popularne słowo było :) pamiętasz?

A z doświadczenia wiem że lepiej jak coś jest wystarczające niż niewystarczające :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytałem Ciebie... 

ale uderz w stół a nożyce się odezwą  :)

 

Z tego czepiania się szczegółów nic konstruktywnego nie wynika - tylko bijesz pianę.

 

Proponuję pisać na temat, a jeśli się nie ma nic do napisania w temacie nie klepać po próżnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdecydowałem się na ogrzewanie pelletem. Mam zamiar kupić Kawah KDC Bio Pell 14kw, czy ktoś miał doczynienia z tymi kotłami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszt wodny ma tylko na zamówienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.