Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rząd Przyjął Plan Naprawczy Dla Kompanii Węglowej Sa


robertokot25

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy na wszystkich szczekacie ale prawda jest taka ze polacy sa strasznie zawistni, żeby tylko nie było drugiemu lepiej. Jak lekarz dobrze zarabia to tylko trzeba sie cieszyć bo szcześliwy lekarz to dobry lekarz,. Tylko nierozumiem jednego dlaczego lekarze mają jakiekolwiek limity. Lekarze powinni miec stała pensję tak jak było kiedyś, lekarz pracował cały rok i jak był w pracy jego zasranym obowiazkiem było leczyć pacentów tak jak obowiazkiem innego człowieka w zakłądzie jest wykonaywanie innej pracy.  Teraz lekarze maja limity i siedzi sobie jeden z drugim w swoim gabinecie popija kawkę, pacjentów brak. A jak przyjdziesz sie zapytac czy cie przyjmie to niestety limity sie skończyły i on bedzie sobie siedział dalej ale człowiekowi nie pomoże!  Przecież skoro taki doktorek jest w pracy to go to już chyba nie kosztuje jak pomoże drugiemu.  

 

Co do górnictwa to nie pracują tam tak jak sie niektórym wydaje lesery którym sie uczyc nie chciało, teraz gónicy są wykształceni, bez wykształcenia w górnictwie pracy nie znajdziesz, pracyjacych przy łopatach po studiach jest masa.  To co się dzieje w górnictwie to nie jest wina górników, czy wy nie widzicie że rzad chce skócic cały naród ze sobą żeby miec przyzwolenie narodu na swoje działania. Gównictwo to ogromna kasa o której wiekszość tu ludzi nie ma zielonego pojęcia.  A straty o których się pisze nie wynikają z nierentownosci kopalń ale z dziwnych decyzji które zapadają wyżej. Najlepszym przykładem jest kopalnie Silesia w Czechowicach sprzedana za grosze czesko niemieckiemu inwestorowi który trzepie kase, mówiono że kopalnia nie ma węgla, a węgla w niej jest na min 50lat. Wystarczyło tylko zdredukowac biurokrację do min i kopalnia zaczeła przynosić dochód.  To samo bedzie z innymi kopalniami ktoś dostał kase na to żeby je pozamykac a przyjdzie inwestor zagraniczny który je przejmie za grosze i bedzie dalej wydobywał nasz węgiel.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem że związkowcami na kopalni (na grubie) można obłożyć oddział wydobywczy na trzy zmiany. Popatrzcie w TV na te flagi związkowe wiszące na płotach, za każdą z nich kryje się około 6 ludzi, a dobra ściana wydobywcza to max 15 ludzi i fedruje dwa tyś ton. Nie słuchajcie głupot że górnik zarobi 5 tyś, chyba że przerobi 4 soboty 4 niedziele i nadgodziny,i nazywa się kombajnista ewentualnie ścianowy (przodowy ściany). Ciemnoty już na kopalnie nie przyjmują mają z kogo wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika, że post 74 kolegi mak zawiera niestety samą prawdę - szczególnie ta część o nieudacznikach i lizaniu czterech liter. Pracuję w innej branży, ale też przechodzącej "restrukturyzację". Nikodemów Dyzmów jest na pęczki. Polityka personalna jest dziwna. Relacje pomiędzy zarządami a związkami są po prostu "spółdzielnią". Sam słyszałem jak jeden z Wielkich Przewodniczących ucieszył się na wieść o kolejnym konflikcie: "będzie okazja ponegocjować" (i znowu coś wyrwać). Sprawdźcie ile zarabiali (dostawali od spółek) przewodniczący związkowi 15 lat temu, a ile teraz. 

Sienkiewicz miał absolutną rację: "ch d i kamieni kupa". Tak to widzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawiałem z sąsiadem i z tego co mówi,  jego rodzice pracowali oboje na kolei. Otrzymują  co rok darmowy węgiel. Ja się pytam  - co to za kolejny bastion komunizmu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Brzeszcze" rok temu była próba zamknięcia tej kopalni z powodu budowy trasy S1 nie doszło do tego

Doprowadziliście do usunięcia pani burmistrz i zamknięcie kopalni odwołano. Czyli macie sprawdzoną metodę na rozwiązanie obecnego konfliktu: odwołać obecną panią burmistrz i problem z głowy.

 

Oman7 masz mózg wyprany przez funkcjonariuszy związkowych którzy na tobie pasożytują!!! Ty jak jesteś dołowcem to pracę masz zapewnioną na innej kopalni. Funkcjonariusze związkowi będą musieli pójść do zwykłej górniczej roboty albo (w większości) na emeryturę. Oni walczą o swoje wysokie zarobki i wygodne życie kosztem was górników!!!

 

 

niech ktos odpowie na te pytania.

Za wyjątkiem całowania żony i dzieci reszta co robisz jest bez sensu, bo nie ma z tego żadnego pożytku ekonomicznego dla obecnego właściciela kopalni państwa. Twoja robotę psują inni którzy siedzą w Katowicach, lub w Warszawie lub w Banku Światowym, lub w Unii Europejskiej lub na Brooklynie albo wszędzie po trochu.

 

Jak rząd zaczął taką zawieruchę to ma scenariusze rozpisane na wszystkie możliwości. Doradcy rządowi nie są idiotami.

 

Gdybyście jakieś 3 lata temu zorientowali się, że na was polują to była jakaś nikła szansa aby ocalić kopalnię, miejsca pracy.

Teraz już jest pozamiatane!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     

Jak rząd zaczął taką zawieruchę to ma scenariusze rozpisane na wszystkie możliwości. Doradcy rządowi nie są idiotami.

 

   

 

Witaj!!!

  Moze o tym już wiedzieli? 

 

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/energetyka/universal-energy-chce-przejac-trzy-kopalnie-kw-przeznaczone-do-likwidacji/d1lzf

 

poz.henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawiałem z sąsiadem i z tego co mówi,  jego rodzice pracowali oboje na kolei. Otrzymują  co rok darmowy węgiel. Ja się pytam  - co to za kolejny bastion komunizmu ?

Mój wujek swego czasu pracował przy konserwacji gazociągów czy coś takiego. Oczywiście pracował bo pewnie musiał. Po iluś tam latach banda cwaniaczków z tamtych czasów zapragnęła za ciężką pracę udziałów/akcji (nie pytajcie mnie jak i o co w tym chodzi) w tej państwowej firmie. No i dostali te udziały/akcje. Oczywiście nie szło by przepchnąć tylko kasy zgodnie z prawem dla samego zarządu itp więc dostało się mojemu wujkowi. Mimo, że był zwykłym przysłowiowym robolem to sumkę przytulił konkretną....

 

W warszawie ZTM też swego czasu jak czyścił przywileje (darmowe bilety) to też był wrzask jakby co najmniej kogoś gwałcili. Na koniec okazało się, że nawet teściowe mogli za darmochę jeździć :) przecie to najbliższa rodzina....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Właśnie sobie pomyślałem, że przed wyborami nie strzeliliby sobie w stopę zaczynając nowa zadymę z górnikami. A tak na początku postraszą a potem pani premier uratuje miejsca pracy, użali się nad trudnym losem rodzin (razem z panią prezydentową)  a przy okazji sprywatyzuje to co jeszcze zostało. I wszyscy będą szczęśliwi... A Polacy znowu to kupią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Właśnie sobie pomyślałem, że przed wyborami nie strzeliliby sobie w stopę zaczynając nowa zadymę z górnikami. A tak na początku postraszą a potem pani premier uratuje miejsca pracy, użali się nad trudnym losem rodzin (razem z panią prezydentową)  a przy okazji sprywatyzuje to co jeszcze zostało. I wszyscy będą szczęśliwi... A Polacy znowu to kupią.

Witaj!!

A jeżeli nie mają już wyjścia?

http://wyborcza.biz/biznes/1,136427,17242894,Kto_jest_winien_fatalnej_sytuacji_Kompanii_Weglowej_.html#BoxBizTxt

poz.henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie kilka dni słyszałem że jak nie zrestrukturyzują kompani to nie będzie pieniędzy na lutowe wypłaty.
Dzisiaj podczas obrad sejmu posłowie powiedzieli, że nie będzie pieniędzy na 14 pensję.

To jest skandal!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tak jest, wszystko się zgadza - 14 pensja to przecież jak w ryj go strzelił lutowa wypłata .... rwał jego nać...

 

Ja nikomu nie chcę odbierać godziwego wynagrodzenia za ciężką i niebezpieczną pracę, rozumiem, że zwykły górnik tyra i to o czym napiszę, to nie jego wina, ale:

jak to do choroby jest możliwe, że opłaca się ciągnąć z syberii węgiel w miarę dobrej jakości i sprzedawać go taniej, niż porównywalnej jakości węgiel polski, a w kraju ludzie nie zastanawiają się, jak zekonomizować funkcjonowanie kopalni, aby przynajmniej zniżyć cenę do ceny tegoż syberyjskiego węgla??

 

Może jestem naiwny i nie znam dobrze (to na pewno) świata górnictwa, ale jednak rynek jest wolny, a moja kieszeń nie pozwala mi w solidarności z protestującymi górnikami do każdej tony dopłacić 150 czy 200 złotych, by kupować polski węgiel na pobliskim składzie, czy przez sieć. 

 

Mój mały rozumek podpowiada mi, że należy zmniejszyć koszty wydobycia węgla, ale zrobić to tak, by najmniej ucierpiał ten najzwyklejszy górnik. Niestety, strzępki dolatujących mnie informacji są takie, że jednak nie trzeba zmniejszać kosztów wydobycia, tylko z kasy państwa dodać górnictwu tyle, aby pomimo malejącego zbytu zarobki  i bonusy zarówno górników, jak i związkowców, prezesów, ich matek, żon, krewnych i znajomych nie zmalały - czyli znów węszę atak na moją kieszeń...

A górnik? Górnik czuje się okradany, bo prawdopodobnie nie rozumie kilku rzeczy:

- niestety, reprezentują go związkowcy, dla których czasem ważniejsze jest własne, niż jego dobro

- niestety, czasami tak jest, że jeżeli dana branża przechodzi kryzys, trzeba się pogodzić z rezygnacją z części bonusów czy przywilejów - a tych jest sporo; właśnie po to, by branżę uratować i w przyszłości być może uda się do bonusów powrócić

- niestety, świat wygląda tak, ze nie zawsze "bo mnie się należy".

 

*** ja poważnie wolałbym pojechać na skład, kupić polski węgiel i mieć w nosie Rosję, ale - wschodnia granica kraju i chwilowo muszę mieć węgiel w workach, podam informacje o tych węglach, które zaakceptowałem po wypróbowaniu kilku innych- mam do wyboru workowanego lokalnie ruska za 700 (całkiem mi pasuje), workowanego w białymstoku ruska za 820 (żadna rewelka cenowo i jakościowo też nie lepszy a nawet gorszy, bo żużluje popiół) albo krajowy z KHW luzem za 880+mój zapieprz z workowaniem (chociaż węgiel pewnie najlepszy - ale nic nie wskazuje,że aż tak dużo lepszy)

Sorry, jad wylałem, nie wracam do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie  tak, że kopalnie  kupi prywaciarz. Następnie zatrudni na swoich, normalnych zasadach pracowników. Z pewnością nie zatrudni 30 prezesów, dyrektorów.
z czasem okaże się, że kopalnia przynosi całkiem dobre zyski. (ta sama, która dziś nie jest rentowna)

Zobaczycie  - kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak politykujecie o tym problemach węglowych, to polecam ciekawy artykuł z portalu "Wysokie Napięcie" http://wysokienapiecie.pl/energetyka-konwencjonalna/499-kto-wyjdzie-zwyciesko-z-bitwy-o-normy-dla-wegla .

 

Jest to portal, na którym możemy dowiedzieć się w przystępny sposób o mechanizmach rządzących w przemyśle energetycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ten artykuł potwierdza to ,że każyd ciągnie w swoją stronę,a dobro społeczeństwa mają w ....e.Wracając do protestów.To gdzie byli ci obrońcy klasy robotniczej jak w Ostrowie zlikwidowano zakład z 5tyś.ludzi.urynkowić wszystko bo gdy ja straciłem pracę to związków zawodowych przy mnie nie widziałem!Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie było nikogo  ani programu naprawczego czy tez jako takiej upadłości tylko likwidacja i dzis jest ogromny teren do zagospodarowania budynki zrównane z ziemią i tyle pozostało

na 100 lecie firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to jest program naprawczy,  skoro nie ma redukcji zatrudnienia, nie zamkneli ani jednej kopalni,  za to zwiększyli odprawy dla tych co wcześniej odejdą na emeryturę.   Więc niby co naprawili  bo za bardzo nie rozumiem z czym ma być nagle lepiej z tym porozumieniem? 

 

Zlikwidować deputaty węglowe, jakieś 14-stki, 13-stki i  nagrody.  Niech sobie pracują w ciężkich warunkach  jak chcą - przecież za to biorą nie małe pieniądze - to nie jest 1500zł.   Zlikwidować wcześniejsze emerytury, przecież ci pracujący na górze, cały sztab prezesów nie pracują w szkodliwych warunkach.  Jest mase patologi w tym ostatnim bastionie komunizmu. 

To samo się tyczy policjantów i nauczycieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myśle o tych górnikach... i wiecie co... nawet się ciesze że potrafią dokopać naszemu rządowi. Jakby nie oni to pewnie by myśleli jak to w kraju jest różowo i wogóle pięknie.  Za górnikami pewnie zaraz pójdą następne grupy społeczne,  być może cała budżetówka. 

Trzymam kciuki że pojadą z tym rządem jak z furą gnoju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!!

Myślisz ze zostanie tak jak było??

Myślisz że się nic nie zmieni?

Myślisz że nowy rząd prawdopodobnie (PIS) zrobi to lepiej?

Tam kopalni nie zamykają a co robią!!-

http://biznes.onet.pl/gielda/wiadomosci/zarzad-jsw-wypowiedzial-trzy-porozumienia-zbiorowe/8p3js

Jak myślisz kto za tymi decyzjami stoi?

Pozdrawiam.henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.