Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie mam taki problem gdy załącza się pompka od grzejników fajnie grzeją całe ale gdy się wyłącza pompka bo osiągnięta zostanie temp pomieszczenia grzejniki są ciepłe cały czas u góry czy tak powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zacznę od tego iż posiadam kociołek SAS Bio Slim 17 kW, mieszkam w okolicach Słupska i do ogrzania mam dom o pow. ok 150 m2 (podłogówka ok 90 m2 + 10 grzejników). Pech chciał że w momencie zamieszkania tj. wrzesień 2016 r zostałem wysłany na delegację z pracy na której siedzę do tej pory i z piecem mam styczność weekendową. W zeszłym roku w porze zimowej piec spalał ok 30 kg na dobę. Przed paroma dniami serwisant ponownie ustawił mój piec w celu poprawy (obniżenia spalania) – ustawienia dla paliwa pellet – palenie wygaszanie. Po kolejnej dobie się przeraziłem wynik był 42 kg(dzis już 27 kg), dodatkowo kocioł nie jest w stanie dogrzać cwu do zadanej 50 stopni (histereza 6). Dodam że oprogramowanie posiadam 15.12.15 recalart. Mam zawór 4d, czujkę zew, wew i do podłogówki auraton 2025

 Z góry dzięki za pomoc w ustawieniach   

Pozdrawiam Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw z aktualizuj na wcześniejszych stronach ludzie wrzucali aktualizację ściągnij i wgraj,przestudiuj forum od pierwszej strony użytkownicy wrzucali ustawienia także wbijaj i testuj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio też wykupiłem konto premium ale po tyg dopiero jak do nich zadzwoniłem że pieniądze wysłałem a konto dalej nie jest aktywne to aktywowałem w ciągu 5min. Więc radzę zadzwonić do nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio też wykupiłem konto premium ale po tyg dopiero jak do nich zadzwoniłem że pieniądze wysłałem a konto dalej nie jest aktywne to aktywowałem w ciągu 5min. Więc radzę zadzwonić do nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zacznę od tego iż posiadam kociołek SAS Bio Slim 17 kW, mieszkam w okolicach Słupska i do ogrzania mam dom o pow. ok 150 m2 (podłogówka ok 90 m2 + 10 grzejników). Pech chciał że w momencie zamieszkania tj. wrzesień 2016 r zostałem wysłany na delegację z pracy na której siedzę do tej pory i z piecem mam styczność weekendową. W zeszłym roku w porze zimowej piec spalał ok 30 kg na dobę. Przed paroma dniami serwisant ponownie ustawił mój piec w celu poprawy (obniżenia spalania) – ustawienia dla paliwa pellet – palenie wygaszanie. Po kolejnej dobie się przeraziłem wynik był 42 kg(dzis już 27 kg), dodatkowo kocioł nie jest w stanie dogrzać cwu do zadanej 50 stopni (histereza 6). Dodam że oprogramowanie posiadam 15.12.15 recalart. Mam zawór 4d, czujkę zew, wew i do podłogówki auraton 2025

 Z góry dzięki za pomoc w ustawieniach   

Pozdrawiam Wojtek

Zaktualizowałeś oprogramowanie. Na poprzedniej stronie podałem najnowsze oprogramowanie z instrukcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zacznę od tego iż posiadam kociołek SAS Bio Slim 17 kW, mieszkam w okolicach Słupska i do ogrzania mam dom o pow. ok 150 m2 (podłogówka ok 90 m2 + 10 grzejników). Pech chciał że w momencie zamieszkania tj. wrzesień 2016 r zostałem wysłany na delegację z pracy na której siedzę do tej pory i z piecem mam styczność weekendową. W zeszłym roku w porze zimowej piec spalał ok 30 kg na dobę. Przed paroma dniami serwisant ponownie ustawił mój piec w celu poprawy (obniżenia spalania) – ustawienia dla paliwa pellet – palenie wygaszanie. Po kolejnej dobie się przeraziłem wynik był 42 kg(dzis już 27 kg), dodatkowo kocioł nie jest w stanie dogrzać cwu do zadanej 50 stopni (histereza 6). Dodam że oprogramowanie posiadam 15.12.15 recalart. Mam zawór 4d, czujkę zew, wew i do podłogówki auraton 2025

Z góry dzięki za pomoc w ustawieniach

Pozdrawiam Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wojtek

Niestety mam podobnie jak Ty jestem dłuższy czas w delegacji i nie mam jak skonfigurować pieca może jakbyśmy się wymienili nr telefonów i spotkali byłoby lepiej coś pokombinować razem jestem ze Sławna także mamy do siebie niedaleko mój nr 508831334 Pozdrawiam Jakub

Ps ogrzewam około 200m i mam podobną instalację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich pora się w końcu przywitać,śledzę ten wątek już dosyć długo ale jakoś nie było czasu. Mam na imie Jakub jestem ze Sławna,zacznę od pieca 29 KW Multi flame,dom około 200 m welna na dachu 25 cm,ściany styropian 10 cm,gr scian 35 cm porotherm ,na dole podłogowka 30m(nie skończona dojdzie jeszcze około 40m)u góry 6 grzejników plus drabinka w lazience,zawór 4d afriso z automatem na razie wszystko na jednej pompie(jak skończę podłogowe to założę drugą pompe) RCK na kominie SMARTFLOW firmy polmar do tego wszystkiego dojdzie jeszcze ogrzewanie garażu około 100 m2 ale to później,moje spalanie w zeszlym tygodniu to okolo 150kg/7 dni czyli mysle ze dobry wynik, piec chodzi w trybie palenie-wygaszanie Eco

Pozdrawiam wszystkich

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie, czy ktoś z Was miałby pomysł co zrobić żeby powrót się szybko nie wychladzal?

Wykres u mnie wygląda tak :

Po zakończeniu trybu palenie temp powrotu fajnie rośnie, po czym szybko spada, wydaje mi się ze za szybko,

Jest to chyba spowodowane tym że zawór 4d się mocno otworzy,

 

poradzi ktoś jak ograniczyć otwarcie zaworu 4d lub spowolnić otwarcie??

7225097ec879b5d8e0a0ecb9afda0232.jpg

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko grzejniki, ochrona powrotu ustawiona na 45 była cały czas a na wykresie mimo to tak spada temp.

Pompa kotłowa? Co to?

Aha żeby dołożyć pompę na powrocie tak?

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez CSant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Udało mi się zaktualizować oprogramowanie i ustawic parametry wg Waszych rad. Teraz dobę poobserwuje i dam znac jak to u mnie wygląda.

Jakub po obserwacji odezwe sie i pogadamy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Zacznę od tego iż posiadam kociołek SAS Bio Smart 10 kW, Do ogrzania mam dom o pow. ok 130 m2 ( 10 grzejników)- ocieplony. Dodam że oprogramowanie posiadam z tego roku z lipca recalart. Mam zawór 4d, czujkę zew, wew. Spalanie jest w granicach około 20kg na dobę. Czy możecie panowie podesłać jakieś ustawienia


 Z góry dzięki za pomoc. 


Edytowane przez kulka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich latem miałem zrobioną całą instalacje. Jak do tej pory poszły mi 2t pelletu. Wydajr mi sie ze problem lezy po stronie instalacji i prosze o pomoc. Pierwszy schemat obrazuje moja instalacje zauwazylem ze kiedy kociolek jest w podtrzymaniu i temp zadana w pomieszczeniu zostanie osiagnieta powrot bardzo szybko sie wychładza. Np na wyjsciu jest 70 a na powrocie 44. Kiedy temp powrotu spadnie ponizej 40 kociol sie wygasza (ochrona temp powrotu). Natomiast jak wlaczy sie pompa co1 powrot jako tako ma temp ale jest dosyc duza roznica miedzy zasilaniem a powrotem.

Dzisiaj zauwalylem ze jak włączę pompe cwu roznica temperatur sie zmniejsza.

Drugi schemat to takie moje rozwiazanie bez wielkich modernizacji ale kompletnie nie wiem czy dobre8efb0569d722f6083b7aaa835115628f.jpg9de5ddef14391187b68b31e2d615b7eb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

Zacznę od tego iż posiadam kociołek SAS Bio Smart 10 kW, Do ogrzania mam dom o pow. ok 130 m2 ( 10 grzejników)- ocieplony. Dodam że oprogramowanie posiadam z tego roku z lipca recalart. Mam zawór 4d, czujkę zew, wew. Spalanie jest w granicach około 20kg na dobę. Czy możecie panowie podesłać jakieś ustawienia

 Z góry dzięki za pomoc. 

 

Poczytaj moje wcześniejsze posty, podawałem komplet ustawień i późniejsze modyfikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymanie - 7 s podawanie , 5 minut przerwa. Gdy próbowałem zmieniać te parametry to mi piec wygasał. Możesz spróbować wydłużyć czas przerwy, może u ciebie nie wygaśnie. Minimalną temp. za zaworem 4d ustawiłem na 28st, natomiast temp ochrony powrotu 42st. Wyłączyłem pid i mam histerezę 11st. Temperatura dodatkowa kotła 12 st. U mnie teraz na tych parametrach chodzi. Jak na razie wydaję sie ok. Jak przyjdą większe mrozy to się okaże. Wyregulowałem przerwę przy podawaniu, że przy 100% mocy temp spalin ok 150 st. regulując czas przerwy. Mam trochę za dużą temp na podtrzymaniu 68-90 st, ale jak  zmieniam parametry to mi piec wygasa więc zostawiłem. Spalanie obecnie (CO + woda) ok 100kg na tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz czas przerwy żeby temp spalin przy paleniu  była 140-160 st. bo to niby najlepiej, przy podtrzymaniu 60-80 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.