Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8/6 i do tej pory wszystko działało dzwoniłem nawet do serwisu ale pierdoły chyba opowiadają.

czepili się ciągu kominowego jak powiedziałem, że mam rck to odpuścili.

Sugerują zwiększenie paliwa na 8/5 w podtrzymaniu zmniejszenie wentylatora z 33-30% i uchylenie klapy popielnika 1 cm.

Dziś przestawiłem na pracę bez PID i zobaczę histereza kotła 6* wystarczy

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem użytkownikiem kotła sas bio slim 17 kw sterownik tech st 550 z pid. Aktualnie ogrzewam dom ok 170 m na całości podłogowka dodatkowo 2 grzejniki. Temperatura zadana na kotle 60* podłogowka 27*.w domu temperatura 21-22. Na pidzie spalanie 50 kg po przejściu na ustawienia ręczne spalanie ok 37 kg doba. Pomóżcie panowie bo podajcie wasze spalania ok 20 kg i jestem trochę załamany swoimi osiągami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym spalanie innych to sie nie sugeruj , bo nie wiesz gdzie kto mieszka a roznica pomiedzy wschodem a zachodem jest sporq jezeli chodzi o temperatury

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem użytkownikiem kotła sas bio slim 17 kw sterownik tech st 550 z pid. Aktualnie ogrzewam dom ok 170 m na całości podłogowka dodatkowo 2 grzejniki. Temperatura zadana na kotle 60* podłogowka 27*.w domu temperatura 21-22. Na pidzie spalanie 50 kg po przejściu na ustawienia ręczne spalanie ok 37 kg doba. Pomóżcie panowie bo podajcie wasze spalania ok 20 kg i jestem trochę załamany swoimi osiągami.

Ja na dom 190 m ok 39 kg więc nie załamuj się i tak jest spoko i czysto

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Edytowane przez irkulhanys68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8/6 i do tej pory wszystko działało dzwoniłem nawet do serwisu ale pierdoły chyba opowiadają.

czepili się ciągu kominowego jak powiedziałem, że mam rck to odpuścili.

Sugerują zwiększenie paliwa na 8/5 w podtrzymaniu zmniejszenie wentylatora z 33-30% i uchylenie klapy popielnika 1 cm.

Dziś przestawiłem na pracę bez PID i zobaczę histereza kotła 6* wystarczy

Jaką masz moc wentylatora w paleniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wszystko ok czy dalej gaśnie. Pytam ponieważ od 2 dni mam to samo piec gaśnie mi w nocy w dzień wszystko ok a 2-4 rano pellet w palniku i błąd brak paliwa, błąd rozpalania lub złe parametry w podtrzymaniu.

tak wyczyściłem i jest ok pali się normalnie nie gaśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powiedzcie mi jak to jest dzwonię do Techa sterowniki a gość mi mówi, że na Pidzie będę  mniejsze spalanie a kolego wyżej napisał, że spadło mu spalanie jak przeszedł na ustawienia ręczne! (Kwasek87 Pid 50kg- ręczne ustawienia 37kg).

Obecnie u mnie spalanie do 60 kg na dobę i z tego nie jestem zadowolony. Jutro zmieniam paliwo o efekcie spalania powiadomię. 

Dom w trakcie wykańczania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na PID spalanie jest średnio 30% większe.

W teorii to ładnie brzmi, że stała temp. na kotle i mniejsze spalanie, a w praktyce średnio się to sprawdza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy możecie mi podać ścieżkę jak mogę swój kocioł wygasić np: w poniedziałek od godz. 6 rano do 13 żeby się wygasił i odpalił o 14 będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz moc wentylatora w paleniu ?

30 przy mocy min 40 przy max.

Aktualnie przełączyłem na prace bez PID  zadana 60* dodatkowa 5* histereza 6* 

Zwiększyłem również dawkę na podtrzymaniu do 8/5 wentylator 32 (nie wiem czy nie zmniejszyć czasu postoju rusztu z 15 do 12m bo wydaja mi się, że sporo popiołu leży na palniku i może to być problemem przy podtrzymaniu)

dziś nie zgasł 

 

spalanie ok 30 kg na dobę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego podtrzymanie masz 8 s podaje na 5 min postoju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Krzymol ja u siebie podtrzymanie mam 2s podaje postój 2m 15s ruszt co 8 min. 

Praca podawanie 8s postój 45 s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zrobiłem 8/5 postój rusztu 12 m wentylator  32 i jest ok w końcowej fazie podtrzymania czyli przed włączeniem podajnika tak wygląda palnik

post-75130-0-74782800-1516957304_thumb.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 przy mocy min 40 przy max.

Aktualnie przełączyłem na prace bez PID  zadana 60* dodatkowa 5* histereza 6* 

Zwiększyłem również dawkę na podtrzymaniu do 8/5 wentylator 32 (nie wiem czy nie zmniejszyć czasu postoju rusztu z 15 do 12m bo wydaja mi się, że sporo popiołu leży na palniku i może to być problemem przy podtrzymaniu)

dziś nie zgasł 

 

spalanie ok 30 kg na dobę 

Jeżeli masz tak nisko went. w paleniu to ustaw went. dla podtrzymania na 20-25% postój rusztu 15

zadana 50 dod 15 ( o ile masz mieszacz) hist 6 

Edytowane przez RobikF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Krzymol ja u siebie podtrzymanie mam 2s podaje postój 2m 15s ruszt co 8 min. 

Praca podawanie 8s postój 45 s

Spróbuj w pracy 4s na 35s ruszt 4 min went 30% .Który masz sterownik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz tak nisko went. w paleniu to ustaw went. dla podtrzymania na 20-25% postój rusztu 15

zadana 50 dod 15 ( o ile masz mieszacz) hist 6 

Ok dzięki .

Porównywałem zdjęcia jak ma wyglądać prawidłowy płomień przy paleniu, może powinienem zwiększyć wentylator ale temp. spalin  aktualnie bez PID ok 160* przy paleniu z PID 140*.

Widzę, że na forum podaję wentylator nawet do 54%przy paleniu.

Płomień jest zawijany i ciut postrzępiony a powinien być chyba prosty czyli w stronę bocznej ściany a zawijać na ruszt.

Edytowane przez KrzyMol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w pracy 4s na 35s ruszt 4 min went 30% .Który masz sterownik ?

multifun

No to teraz już się pogubiłem. Przy paleniu moc max mam 2/12  ruszt 4 min  went 40% i tak w większości wszyscy  podawali 

4/35 i wentylator na 30% to zmniejszy się dawka paliwa - mogę spróbować co to da

Edytowane przez KrzyMol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spróbuj w pracy 4s na 35s ruszt 4 min went 30% .Który masz sterownik ?

Sterownik 550 z PID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie POMOCY !!! Od 4 dni mam odpalony Sas Slim 14 KW dom 120 m2 7 kaloryferów reszta podlogowki - dom jest ocieplony styropianem 15 cm w trakcie wykanczania w środku. Problem z piecem polega na tym ze na PiD chodzi ze 3 h i niestety nie dochodzi do temperatury co za tym idzie podaje za duzo groszku i gaśnie. Na recznych chodzi mi bez gaszenia 4 dzien ale coz z tego skoro max temp to 53 stopnie (kaloryfery wlaczone + 3 sekcje podlogówki - kolejne 3 nie zalaczam bo temp jeszcze zejdzie) Co robie źle, ze nie moze dociagnac ... przyczyna ze to świezy dom i schnie czy moje ustawienia ??? Dodam ze przez te 4 dni co chodzi ani razu nie byl w trybie podtrzymania :( spala ok 40 kg na dobe jak nic.

Ostatnie ustawienia jakie zrobilem to

Podawanie 15 sekund

Czas przerwy 84 sekundy

Wentylator od 26 do 30% robiłem

Ustawialem tez 

Czas podawania 8 sekund

Przerwa ok 45 sek

Wentylator ok 30%

Co robie źle ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.