Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego pytasz?

Serwis dod temp kotła z 5 na 10 

podtrzymanie 

czas postoju podajnika-6 min na 4min

wenty z 35 na 40 

 

moc maksymalna 
czas podawania-4 sek                 
czas postoju podajnika-10 sek    na 7

wentyl 50-51

 

i testuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za ustawienia piec śmiga fajnie 15 kg /24h

pytanie

dlaczego jak przełączę na wygaszanie eco piec wygasza się i rozpala , termostat pokojowy go nie blokuje , w instrukcji pisze iż termostat nim steruje

Edytowane przez wiech16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenie-wygaszanie ma na celu rozpaenie kotła do zadanej temp. następnie ma go wygasić. Dodatkowo przy ECO wyłączy pompy.

Ma to zastosowanie szczególnie w lecie jak grzejesz ciepłą wodę lub ładujesz bufor. Teraz jest to nieekonomiczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

wrzucam archiwum i ustawienia pod linkiem: https://megawrzuta.pl/filesgroup/c3be6572a94b218fb70eafa0c4dcedfd.html

 

Dziś wyszło szydło z wora:)

 

Pellet 6mm Lava jest do dupy w moim przypadku, składowany był na zewnątrz i podejrzewam, że nabrał wilgoci. 

 

Barlinka 8mm kupiłem w ogrzewanym sklepie z palety, do tego już na dotyk sprawiał lepsze wrażenie.

 

Jak tylko podajnik przemielił Lavę i zaczął zaciągać Barlinka temperatura kotła szybko wskoczyła do zadanej, potem przy tych samych ustawieniach w podtrzymaniu wytrzymał ponad 2h . Wcześniej 30-40 minut dochodził do zadanej po przejściu w tryb palenia i podobnie wytrzymywał w podtrzymaniu.

 

Lavy kupiłem 4x 15kg

 

Barlinka 4x 25kg

 

Wsypywałem od pierwszego rozpalenia: B>L>B>LLL>BB

 

Z racji tego, że z początku piec musiał się rozgrzać, potem nagrzać wodę w obiegu CO a na drugi dzień doszło CWU, ciężko było stwierdzić czy piec wariuje bo dostał spore obciążenie czy ustawienia są nie takie, ale o paliwie nie pomyślałem.

 

Jutro dokupię więcej tego opału, który moim zdaniem lepiej się spisuje i chciałbym w końcu podrasować ustawienia. 

 

Gdybyś kolego RobikF mógł zerknąć w moje pliki byłbym bardzo wdzięczny.

 

Jak zmienić wydajność podajnika? U mnie co bym nie wprowadził pokazuje 0,70 kg

 

Pozdrawiam.

dump.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19800 i ustaw 0.33 zapisz.

Czy masz zamontowany czujnik pokojowy?

 

Dzięki, ustawiłem.

 

Czujnik mam tylko zewnętrzny póki co, czy piec sugeruje się tą temperaturą jeśli sterowanie obiegiem jest ręczne? Zastanawiam się czy jest sens montowania wewnętrznego.

 

W dalszym ciągu piec pali więcej niż powinien, w 15 godzin wciągnął 25 kg od 24:00 do 15:00.

 

Co jeszcze może być przyczyną? Jak długo piec powinien być w trybie palenia a jak długo w podtrzymaniu?

 

Aktualnie u mnie średnio w 20-25 minut pali do zadanej temp. i potem lekko ponad godzinkę jest w podtrzymaniu. Zarejestrowałem jednorazowy "odpał" pieca, był w podtrzymaniu od 11 do 15:30 bodajże z temperaturą przez pierwsze 2,5 godziny rzędu 84-83 C.

 

Zaznaczę, że narazie ogrzewam 90m2 i właśnie kończę układać wełnę nad stropem, w przeciągu następnego roku planuję zrobić nad stropem mieszkanie, czyli + dodatkowe 90m2 dlatego wybrałem 23kw.

 

Termostaty na grzejnikach przestawiłem z 5 na 3 i troszkę, dalej jest ciepło, ale było za ciepło. 

 

Może zbyt wiele opisuję :)

 

Postaram się jutro wrzucić jeszcze raz pliki z ustawieniami i archiwum, bo coś tam pozmieniałem delikatnie.

 

Trza iść spać ;)

Edytowane przez Halotron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halotron Na siłowniku ustaw tak ok 4-5 , żeby temp. wody na czujniku za nim pokazywała ok 40-42 C . Zawory poodkręcaj, jak się ustabilizuje wtedy możesz je poprzymykać jak chcesz. 

Zaraz zerknę na Twoje dane i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmniejszyć  temp spalin w procesie palenia ?

Czy przy zwiększeniu czasu postoju podajnika w paleniu zmniejszę temp spalin?

temp jest w przedziale od 180 do 195 stopni, a z tego co piszecie na forum powiną wahać się w przedziale 120 - 160.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem Ci ustawienia na priv.

 

Dzięki wielkie Robik :) jutro potestuję. Zapomniałem dziś zabrać ze sobą kartę SD i nie zrzuciłem obecnych ustawień.

 

Co do temperatury spalin, u mnie w trybie palenia osiągają max 90 + kilka stopni. W podtrzymaniu mam spaliny rzędu 65-80.

 

Zauważyłem też, że leje mi się woda z komina w środku, kapie z rury, skraplacz też wysącza wilgoć ale nie tyle.

 

Uchyliłem dzisiaj trochę mocniej przepustnicę spalin. RCK nie mam.

 

Ogólnie w wersji pieca SOLID spaliny pokonują dosyć długą drogę, turbulator spalin jest w standardzie.

 

Na chwilę obecną według sterownika spalam 2,6 kg/h z całego okresu. Spalanie z ostatnich 3 godzin gdzie ładnie trzymał się piec w podtrzymaniu to wg. sterownika 1,65 kg/h.

 

Przy tym płomień mam z lekka bardziej czerwony niż żółty w podtrzymaniu, w paleniu jest ładnie.

 

Robik pytałeś o instalację:

zawór 4d - mam siłownik więc nie przeszkadzam mu narazie:)

 

reszta to 10 grzejników, wszystko puszczone z rozdzielacza pex'em (termostaty 9szt, 1 drabinka w łazience)

 

inne rury to PP i miedź - wszystko nowe, cała instalacja.

 

CWU 350l Viessman.

 

Pompy Wilo.

 

Czujnik zewnętrzny.

 

90 m2  zagospodarowane ze starej stajni/składu na siano.

 

Ściany 30cm cegła, momentami więcej (uzupełniane i wyrównywane ściany bloczkami) - z zewnątrz jeszcze nie ocieplone.

 

Kotłownia znajduje się na parterze (poziom 0)

 

Część ogrzewana poziom +1 (izolacja od spodu strop kleina łukowy, 12 cm styro XPS, 6cm wylewka | od góry w stropie wełna 5cm + 20cm)

 

W przyszłości poziom +2 (kolejne 90m2)

 

Komin ma około 10,5 m wysokości, fi 180.

 

Okna 3 szybowe.

 

Ło matko kto to przeczyta.

 

Pozdrawiam:)

Edytowane przez Halotron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja

 


Marwol łobuzie miałeś podejść do sąsiada i sprawdzić płomień ;) a nie siedizeć przed kompem i zlecać innym czyszczenie pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie czytam wasz post i chciałem sie podłączyć do dyskusji. Trochę informacji o mojej kotłowni:

Piec SAS BIO SLIM 17kW PALNIK MULTI FLAME STEROWNIK RECALART

piec zakupiony w roku 2016 sierpień nowy dom pierwszy sezon grzewczy,

Powierzchnia do ogrzania 190m, podłogówka 95m reszta grzejniki panelowe z termostatami+ zbiornik na wode cwu.

Czujka pogodowa+ czujka pokojowa dodatkowo termostat na podlogówce

Zawór 4d

Przy zabawie i własnych nastawach udało mi się zejść ze spalaniem przy temp

-2 8C 27 kg/24h porównujac to do waszych osiągnięc wychodzi to słabo. Proszę o pomoc i podesłanie nastaw. Trochę zdjęć z kotłowni.

post-70130-0-31940300-1478853038_thumb.jpg

post-70130-0-47034200-1478853056_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiu1986 u Ciebie czujka na podłogówkę jest chyba na zasialniu.

W układzie bez siłownika czujnik C.O. montujemy na powrocie instalacji podłogowej, inaczej niż
w układzie z siłownikiem (tam czujnik C.O. powinien został zamocowany na zasilaniu- za zaworem
mieszającym). 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert czujka od podlogówki jest faktycznie na zasilania czyli mam ja przepiac na powrót? Tylko podlogowka jest ustawiona na elektrozaworach i podpieta do termostatu w salonie. Piec podlogówkią nie steruje przynajmniej tak mi się wydaje.Zdjęcie poniżej.A pisałaś coś o CO? Za godzinę wrzuce wszystkie ustawienia.

post-70130-0-85637300-1478861196_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij archiwum i ustawienia , żeby je załączyć plik settings zmień rozszerzenie na .txt i daj na priv

 


Przepnij na listwę powrotu podłogówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.