Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dlaczego Tak Się Dymi?


Rachell

Rekomendowane odpowiedzi

A jednak z ciekawości zrobiłam rekonesans. Temp na kotle 65 czyli tyle ile wstawiłam, w kotle żar. Pewnie do popołudnia wystarczy. Zastanowiło mnie to, iż z komina nie leci dym. Może dlatego iz w tym czasie gdy patrzyłam na komin dmuchawa miała przerwę. U sądziadów, tych bliższych i dalszych, smoki dymne a u mnie nic. Pomyślą, że po śmierci męża na opał mnie nie stać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak z ciekawości zrobiłam rekonesans. Temp na kotle 65 czyli tyle ile wstawiłam, w kotle żar. Pewnie do popołudnia wystarczy. Zastanowiło mnie to, iż z komina nie leci dym.

 

Dym przy takim spalaniu jest widoczny w pierwszej fazie po rozpaleniu.

Po 2-3 h nie powinno dymić.

Twój kocioł ma dość sporą komorę zasypową chyba 40dcm3,czyli wchodzi 30kg węgla.

Jeżeli przy tych temp.na zewnątrz wytrzyma dobę,to wynik nie jest zadowalający,a jak przyjdą mrozy -10,-15 to spalisz aż 60 kg/doba na 100m2?

Wydaje mi się,że dmuchawa połowę energii wyrzuca w komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę jakiegoś eksperta aby mi "dostroił" parametry. Dużo spała mój kocioł? Hm.. Ile spalał poprzedni a i tak zimno było to ten w porównaniu jest The Best. Wczoraj załadowałam wiaderko, tak na oko bo oczywiście szufelką wkładałam, taką małą orzecha a na to jakieś 5 może 6 kg groszku i ciepło w domu jak nigdy. Gdy ustawię temp na 60 to może na dłużej wystarczy. Od jutra do piątku będę wyjeżdżała o 06:30 i wracała około 19:00 a więc i temp wyższa w domu nie potrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się wypaliło bo grzejniki ostygły. Czy to znaczy, że powinna być teraz "powtórka z rozrywki"? Załadunek, podpałka i zamknąć kocioł. A swoją drogą liczyłam na dłuższe palenie w kotle, no ale trening czyni mistrza i wierzę, że przyjdą jeszcze takie dni, że mój kocioł będzie pracował nie dobę a...troszkę dłużej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj niespodzianka. Weszłam chwilę temu do kotłowni i usłyszałam bulgotanie w kotle. Dmuchawa w spoczynku, jedna pompka pracowała, na kotle 71 mimo iż ustawione jest 65 (nie daje rady zmniejszyć no pokazuje się "palec")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie tych kolegów, którzy na tym forum, w tym temacie dużo mi pomogli. Zaczęło się od dymienia podczas dokładania do kotła, potem komin poszedł "w ruch" a w konsekwencji dowiedziałam się jakiego rodzaju jest mój kocioł i jak w nim palić powinnam a jak nie. To dzięki Wam drodzy koledzy mam oczyszczony komin przez kominiarza, a także otynkowany przez murarza. Dziś wiem czym palić, jak palić aby było ekonomicznie i ekologicznie. Jeszcze wiele zapewne nauki przede mną ale ja na dzień dzisiejszy jestem już pewniejsza i mniej wystraszona niż wtedy gdy rozpalałam z góry po raz pierwszy. Dzisiaj zadzwoniłam do producenta aby potwierdził mi to co Wy drodzy koledzy wcześniej mi napisaliście. Mój kocioł jest górnego spalania ale to nie znaczy, że nie mogę palić dołem. Po pierwsze palenie górą jest dla mnie wygodniejsze. Producent powiedział mi, że gdy nabiorę wprawy to powinnam przejść na palenie miałem, które jest bardzo ekonomiczne a gdy ktoś znający się wyreguluje mi dmuchawę i inne parametry to mój kocioł będzie trzymał ciepło nie jedną a nawet dwie doby bo zasobnik ma bardzo duży. Jestem teraz uśmiechnięta bo nasuwa mi się takie powiedzenie na myśl: "nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło", ale to tylko dzięki Wam drodzy kkoledzy. Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Może przewietrz mieszkanie, bo trochę piszesz jak przyczadzona ;) ... A tak na serio to dopiero jesteś na początku drogi i nawet nie zdajesz sobie sprawy o jak wielu rzeczach nie masz jeszcze pojęcia. Tak jak pisałem Ci wcześniej siadaj i czytaj nawet na zapas, bo nie zawsze będzie ktoś na forum , żeby po 22 w czasie np. meczu piłki kopanej tłumaczyć Ci jak wyjść z nagłej opresji. Wytrwałości życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony23 nie kokietka tylko normalna kobieta. Tu na tym forum nikogo nie kokietowałam. Chciałam i wciąż chcę dowiedzieć się jak najwięcej o kotłach i paleniu w nich. Nie wiesz jak trudno jest człowiekowi w pojedynkę. Chociażby to palenie w kotle podczas zimna. A co będzie zimą gdy odśnieżyć trzeba bedzie? Bywało w przeszłości, że z garażu wyjechać nie mogłam tak śniegu napadało. Owszem odśnieżarkę mam ale ona nadaje się do świeżego śniegu. Zresztą to już inny temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie czopucha. Otóż kiedy w sobotę kominiarz czyścił komin poprosiłam jego także aby sprawdził czopuch. Zorientowałam się, że on nie wie co to czopuch więc w delikatny sposób pokazałam jemu tę rurę. Wieczko nie było jeszcze odkrecane. Poprosił on mnie o klucz nasadowy "10" a ponieważ nie mogłam go odszukać w narzędziach męża więc odkręcił śrubki obcęgam. Wieczka mimo wszystko zdjąć nie mógł bo było ono mocno przywarte do rury. Otworzył w końcu wcześniej podcinając ostrym nożem. Gdy zdjął wieczko także uszczelkę zdjął. To był jakiś papier czy coś innego ale wg mnie uszczelka powinna być. Powiedział mi, że często powinnam wybierać stamtąd sądzę. Wg mnie gdyby tak miało być to to wieczko powinno mieć łatwiejsze otwarcie a nie dwie śruby, które specjalnym kluczem powinnam otwierać, no i ta uszczelka mnie trapi. Wydaje mi się, że zapach spalanego węgla, ktory potem czułam to wynik braku tej uszczelki. Czy mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tam dobry dostęp do tego czyszczenia?

Na Twoim miejscu wolałbym chyba od czasu do czasu włożyć w czopuch parę gazet i wypalic tę sadzę.

Że odklejać i znowu uszczelniać ? Tak wymyślono ten kocioł. Chyba że znajdziesz dobry materał na wymienną (stałą?) uszczelkę

lub za sprawą małego spawania zrobic inną rewizję z uszczelką ze sznura grafitowego?

 

Przy okazji pooglądaj szczeliny na połączeniu czupucha z kominem, może i tam coś dmucha(ło) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie klapka jest na 2 śrubach motylkowych i nic więcej nie ma, żadnych silikonów, uszczelek, sadza to uszczelnia i czasem też sie zapieka jak chcę zdjąć klapkę, ale stuknięcie młotkiem przez drewno pomaga.

 

Napisano 30 wrzesień 2014 - 21:05

Unikessel U z dolnym spalaniem, euroster 11 WB, wentylator promieniowaniu SPA 120, 2 pompki Grundfos i zawór.

 

Ta informacja mnie zmyliła, dlatego podałem sposób rozpalania od dołu. Nastepnym razem nie będe nic doradzał bez zdjęcia kotła, na szczęście Koledzy w porę interweniowali i doradzili. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silikon wysokotemperaturowy nanieść na oczyszczony czopuch na to kawałek folii i zakręcasz tą blachę, po wyschnięciu zrywasz folię i masz gotową wielorazową uszczelkę której nie trzeba ciągle odcinać

- podobny sposób jest stosowany do uszczelnień drzwiczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@młodzieniec, bardzo dużo mi pomogłeś a to że mój kocioł to GS to ani Twój błąd ani mój. Szukając w Infernecie wszędzie widziałam mój kocioł jako DS a przede wszystkim ufałam fachowcowi, który tak w gruncie rzeczy w maliny mnie wprowadził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czopuch będę czyściła raz w tygodniu, ale kocioł to jak na razie czyszczę przed każdym rozpaleniem i nie zabiera mi to zbyt wiele czasu. Wyciorami czyści się świetnie. W moim kotle wszystko wydaje się takie proste i łatwo dostępne. Obym go nie przechwaliła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czopuch czyszczę raz na 2 miesiące, ale jak jest życzenie mozna częściej. 2 razy na tydzień czyszcze wymienniki,nie ma dużo sadzy ale nie zaszkodzi. A ja mam kocioł taki ani górny ani dolny, choc producent twierdzi, że dolne spalanie, to po godzinie rozpalał się cały zasyp, teraz mam projekt palnika z szamotu opracowany z jednym Kolegów. Zobaczę, co zmieni jego obecność, bo na razie to mój kocioł nie jest ani ekologiczny, ani dolnego spalania, jak obiecywali w folderach. Ale to co tam sie wypisuje to czasem aż żal bierze, skąd takie informacje przychodzą autorom katalogów do głowy. Na szczęście na wszystko są sposoby i można poprawić to, co fabryka popsuła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz filmik - #23 zibiego jak rozpalać, co prawda trochę takie gusła, ale tak z grubsza to wygląda  

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18211-defro-palenie-od-g%C3%B3ry/page-2

 Kolego "mahony"

Żeby o czymś pisać - trzeba wiedzieć o czym się pisze!

Ale skoro masz pewne problemy z nazewnictwem to tłumaczę :

Gusła - praktyki magiczne, obrzęd wywoływania duchów

Gusła - debiutancki album zespołu Lao Che ( polski crossoverowy zespół muzyczny założony w 1999 roku w Płocku

"Gusła" - tomik poezji Jerzego Liberta

 

i bez urazy, ale następnym razem jak coś piszesz to pomyśl. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.