Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Defro Dymi Się Z Drzwiczek


LionC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam piec górnego spalania defro. Przy niepełnym zasypaniu pieca jest wszystko ok i się nie dymi, a gdy zasypię niemal cały piec to z drzwiczek tych na poziomie rusztu wydobywa się dym gdy dmuchawa się załącza. Zauważyłem że żar zamiast palić się stopniowo w dół to pali się w szybszym tempie na samym przodzie do samego dołu i w tyle pieca żar jest znacznie wyżej. Komin czyszczony przed sezonem piec również. Zasypuje piec miałem i na nim daje papier i drzewo i tak rozpalam. 

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładną nazwę tego defro oraz jakiego sterownika używasz. Ten miał to chyba nie jest paliwo podstawowe?

Ja stawiam na zbyt mocny nadmuch.

Edytowane przez witek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli paliwo podstawowe? Jeśli dobrze myślę to tak. Piec zasypuje miałem i drewnem rozpalam i tak się pali te kilka/kilkanaście godzin. Teraz znów się kopciło i cały żar był pod drzwiczkami żarowymi. Sznurek wymieniałem w tamtym roku i nic też nie pomógł.

 

Na dolocie do komina ten zamek jest otwarty na całość, a dmuchawa jest ustawiona na 3 z 6 stopni.

post-54315-0-70880800-1511716602_thumb.jpg

post-54315-0-13024400-1511716613_thumb.jpg

Edytowane przez LionC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy problem. Miał może zbyt kaloryczny lub granulacja nieodpowiednia. Sprawdzałeś drożność tych dysz nadmuchowych? No i czy zwilżasz miał?

Gdybyś zmniejszył siłę nadmuchu do 2, występuje problem z nieosiąganiem temp. zadanej?

Edytowane przez witek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No to badaj w którym miejscu ulatuje i wyreguluj , każdy defro ma możliwość regulacji drzwiczek , klucz 13-ka i minuta roboty, no i olej ten miał kup koks

Edytowane przez berthold61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawy nie próbowałem ustawiać na 2, miał staram się zwilżać. Otwierając drzwiczki popielnika w piecu się pali jeśli niekiedy rozpalałem od dołu z braku prądu. Miał zastąpić węglem? Równie zasypując piec jak teraz i rozpalać od góry?

Tak jak pisałem jeśli nie zasypię całego pieca to problem dymienia nie występuje, problem zaczyna się jeśli zasypię cały. Miał raczej najlepszej jakości nie jest bo zostaje ponad połowę tego co zasypałem jako popiół( częściowo robi się taka skamielina czy jak to nazwać). Temperatura na piecu ustawiona na 60. Dom nie jest ocieplony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No to jak nie chce ci się regulować drzwiczek to przynajmniej połuż jakieś kawałki drewna tak aby był przelot powietrza a nie zabita bryła miału , gdzie to powietrze ma iść ? wiadomo że tam gdzie łatwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając to czemu żar przedostaje się na przód pieca, a nie pali się stopniowo na całej powierzchni? Jak zaczęło się kopcić to odgarnąłem miał na tył pieca by poziom na przodzie zszedł do drzwiczek i problem dymienia ustąpił i pali się dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zaślepić ruszt pionowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawy nie próbowałem ustawiać na 2, miał staram się zwilżać. Otwierając drzwiczki popielnika w piecu się pali jeśli niekiedy rozpalałem od dołu z braku prądu. Miał zastąpić węglem? Równie zasypując piec jak teraz i rozpalać od góry?

Tak jak pisałem jeśli nie zasypię całego pieca to problem dymienia nie występuje, problem zaczyna się jeśli zasypię cały. Miał raczej najlepszej jakości nie jest bo zostaje ponad połowę tego co zasypałem jako popiół( częściowo robi się taka skamielina czy jak to nazwać). Temperatura na piecu ustawiona na 60. Dom nie jest ocieplony.

 

Po pierwsze jeżeli masz słaby miał to zwilżanie nie wystarczy , musisz go namoczyć 24 godziny przed paleniem . Najlepsza do tego jest plastikowa kasta murarska bo ma stosunkowo dużą powierzchnię dna . W między czasie przynajmniej 1x wymieszać głęboko z dna albo spód na górę aż się zrobi ciasto . Wody do kasty najlepiej konewką max do 10 % objętości miału w kaście ( zależy od grubości ziaren ) ale z tego co piszesz to masz chyba za dużo pyłu w paliwie i trzeba go związać z grubszym ziarnem inaczej powietrze przez niego nie przejdzie ( dlatego pali Ci się przy drzwiczkach bo tam najcieńsza warstwa miału od rusztu pionowego ) Dmuchawa 3/6 to 50 % mocy dmuchawy stanowczo za dużo dlatego masz spieki z miału ( to się nazywa szlaka i powstaje gdy paliwo jest słabej jakości i zawiera dużo niepalnych związków ) . Jeśli niższy bieg dmuchawy będzie za mały to pozostaw ten co jest ale przysłaniaj wlot do dmuchawy ( można na próbę część zakleić ale najlepiej mieć regulowaną przysłonę  ).

Problem tkwi  w paliwie a nie w kotle  Jeśli te zabiegi nie pomogą to na próbę dokup worek groszku i zmieszaj go w kaście z miałem 1/1 i namocz na dobę , wymieszaj i takie ciasto pakuj do paleniska , nie ubijaj a jedynie wyrównaj na wierzchu . Co do ilości wody to całą wodę powinien wciągnąć miał , jeśli woda w kaście zostaje to lej jej mniej . Musisz to sobie sam wybadać i dopasować do wilgotności paliwa jakie posiadasz.

Powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 26.11.2017 o 18:54, berthold61 napisał:

No to badaj w którym miejscu ulatuje i wyreguluj , każdy defro ma możliwość regulacji drzwiczek , klucz 13-ka i minuta roboty, no i olej ten miał kup koks

Próbowałem regulować i nie bardzo mi się udało.  Możesz coś podpowiedzieć? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.