Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dlaczego Tak Się Dymi?


Rachell

Rekomendowane odpowiedzi

O masz,,, a ja zapakowałam cały kocioł. Podpałką rillową dodałam ale nic się nie dymi, dym wali prosto w lufta. Kurna, abym dzisiejszej nocy chałupy nie zchajcowała. Może w kotłowni spać powinnam? I chyba tak by było najlepiej ale Wy koledzy bądźcie na czuwaniu bo jaoby co... Ja dzisiejszej nocy spać nie zamuerzam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką temp. ustawiłaś na kotle?

Z jaką mocą pracuje dmuchawa?

 

Histereza np. 3*,to jak masz temp. zadaną np. 55* i po jakimś czasie temp. spadnie poniżej 52* załącza się dmuchawa i pracuje tak długo aż kocioł osiągnie zadaną,czyli 55*.

Po tym czasie np. co 6min.dmuchawa  załącza się na 15s.(tak zwane przedmuchy)

Ale my w dalszym ciągu nie wiemy jakie na sterowniku są ustawione parametry,tak lekceważąco nie można podchodzić bo na prawdę skończy się zle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niczego nie lekcewazę. Nie potrafię ustawić. Dmuchawa pracuje zdecydowanie dłużej niż napisałeś. Istawiłam kocioł na 60 stopni i jest już tyle a poniższy wskaźnik pokazuje mniej. Grzejniki ledwo ciepłe a w kotłowni odczuwa się cieplutko. Ustawiam dmuchawę na 30 proc, akceptuję a wyświetla się 100 proc. Zbyt długo moim zdaniem pracuje dmuchawa. Jej właśnie boję się najbardziej. Wchodzę już do kotłowni i sprawdzę parametry ale kto je ustawi prawidłowo? Oto pytanie a nie lekceważenie ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prametry na moim kotle:

Temperatura 65

Histereza 2 poniżej 2

Moc 40 proc poniżej 3

 

Moc 100 proc poniżej 4

Czas pracy 3 s poniżej 5

Czas przerwy 10 min poniżej 6

 

Temp 60 poniżej 7 i opisuje chyba bojler

 

Napiszę dalej za chwilę ale muszę zejść do pieca bo coś w grzejniku stuknęło a nie jest aż tak goracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ciepło było odczuwalne w domu ,potrzeba trochę czasu.

Dom i cała instalacja wychłodzone,musi się wszystko dogrzać.

Nie wiemy jaką masz instalację,czy pracuje pompka c.o.,czy jest zamontowany zawór 3 lub 4 drogowy,a jeśli jest na ile jest otwarty,czy grzejniki mają zawory termostatyczne czy nie.

Jest wiele niewiadomych ,żeby skutecznie pomóc.

Uważam,że nawet dzisiaj powinnaś poprosić kogoś o pomoc na miejscu bo sama tego nie ogarniesz, a my nie będziemy doradzać w ciemno i zgadywać.

Napisz czy kocioł jak osiągnął 60* po pewnym czasie jej zbyt mocno nie podniósł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Histereza 4 poniżej 8 i opisuje bojler

Różnica 3 st C poniżej 9 i opisuje bojler

0 P poniżej 10 i opisuje bojler

 

Temperatura pokazuje pompki

Histereza 4 poniżej 12

60 poniżej 11

 

Korekta 0 st C poniżej 23 i opisuje kocioł

 

Temp 60 poniżej 15

 

-2 poniżej 14 i opisuje bojler

 

Czeski film jak dla mnie ale zaczynam się bać. Szlag by trafił tę elektronikę. Ze też nie jest ona łaskawa dla ludzi w moim wieku. Czy ja mogę teraz wyłączyć ten kocioł z prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję teraz przy kotle i obserwuję. Temp ustawiona na 65 a nie jak wcześniej pisałam na 60 nas kotle jest 71 i 2 pompki pracują dmuchawa ma przerwę od 6 minut. Płomień na kotle taki w sam raz czyli pokazuje do połowy kotła. Ciekawe ile się wypaliło ale nie zaglądam. Pewnie jeszcze do połowy nie doszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to,że zbytnio nie przeciąga zadanej i będzie chyba dobrze.

Nie wystarczyłoby na kotle 60*?

Dobrze byłoby dopracować obroty dmuchawy ale to trzeba zrobić na miejscu i posłużyć się termometrem temp.spalin na czopuchu,żeby nie była za duża.(max 160*-180*)

Termometr z sondą nie kosztuje majątku(ok.30zł+przesyłka),a to pożyteczna i potrzebna rzecz.

Za chwilę dam namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W folderach producenta niebieski to dolne spalanie model U albo górne model M, a ten model ML jest pomarańczowy z dmuchawą z tyłu pośrdoku kotła. Co jest na fakturze? Może niepotrzebna wojna będzie. Model M też ma opłomkę jak ML, ale to górniaki oba więc bez znaczenia, spala sie od góry zapalając zasyp wegla. Model U dolniak ma z boku mała dźwignię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj o 18:00 rozpalałam. Schodziłam co chwilę bo to był "mój pierwszy raz" od góry ;) Od 22:00 już nur chodziłam. Pomyślałam "raz kozie śmierć". W tej chwili jest 09:20 a ja jeszcze do kotłowni nie schodziłam, no bo po co? Grzejniki gorące, w domu cieplusio. Po śniadaniu kawa a potem za obiad się zabiorę. Coś smacznego przygotuję bo wyjątkowego gościa na obiedzie będę miała w osobie mojego dwu i półletniego wnuka Aleksandra. A kocioł niech sobie pracuje na ile jemu "paliwa" wystarczy. Potem zejdę, usunę resztki i znów załaduję i podpałką rozpalę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.